Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 21-10-2021 15:20:47

Witeq_01
Użytkownik
Zarejestrowany: 21-10-2021
Posty: 2

Czerwona 1313 dalsze losy

Witam,trafiłem na to forum przypadkiem przeglądając w google ciekawostki na temat Zmienników.Myślę że mam dosyć ciekawą informację na temat pojazdu z serialu.Niestety nie chodzi o żółtą 1313,natomiast mogę nieśmiało przyznać że na 99% znam dalsze losy czerwonego fiata.Mianowicie około roku 1993 kuzyn mojego kolegi nabył z ''drugiej ręki'' owego fiata.Podczas wakacji w Kołobrzegu,do którego przybyliśmy tym fiatem pewnego wieczoru zaczęliśmy dyskutować przy ognisku o różnych sprawach życiowych,z czasem temat zszedł na motoryzację i zaczęliśmy wypytywać go o fiata.Powiedział nam że zakupił go niedawno od pewnego mężczyzny za okazyjną cenę gdyż tamten sprowadził z zagranicy nową gablotę,i nie potrzebny mu już wysłużony fiacior.Dodał że tamten mężczyzna twierdził że zakupił go na przetargu z planu filmowego serialu Zmiennicy.Uznaliśmy to za dowcip i typowe bajkopisarstwo,ale kuzyn kolegi zarzekał się że ten fiat to czerwona 1313 i na dowód mówił że ma w garażu tablice rejestracyjne użyte w serialu WIR 622B.Nie byłem w tamtym momencie przekonany do tej historii,bo w latach 90 czerwonych dużych fiatów było na pęczki,więc każdy tak naprawdę mógł tak wmówić że ma serialowy samochód.Po powrocie z Kołobrzegu zgodnie z obietnicą przyszliśmy do jego garażu i rzeczywiście był w posiadaniu tych tablic.Byliśmy pozytywnie zaskoczeni ponieważ mieć samochód który grał w jednym z najlepszych polskich seriali to była sprawa.Jakiś czas pózniej w telewizji była kolejna emisja tego serialu,w odcinku 15 gdy występował ten fiat zwróciłem uwagę na kilka szczegółów i faktycznie oprócz felg które prawdopodobnie jego kuzyn zmienił bądz poprzedni właściciel wszystkie inne dodatki takie jak halogeny,dodatkowe światła oraz tylni hak były identyczne jak w serialu.Spotykaliśmy się jeszcze kilka razy na wspólne wypady,lecz w 1997  jego kuzyn wyjechał za granicę do pracy i prawdopodobnie sprzedał fiata.Mogę więc was zapewnić że czerwona 1313 przetrwała przynajmniej do roku 97,niestety nie wiem co się stało z nim dalej ,ale kto wie być może jest promyk nadzieji że gdzieś tam jeszcze istnieje :)

Ostatnio edytowany przez Witeq_01 (21-10-2021 15:22:39)

Offline

 

#2 03-10-2022 13:54:54

Piotrek_55
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-10-2022
Posty: 1

Re: Czerwona 1313 dalsze losy

Cześć :) Czy nie jest tajemnicą gdzie jeździł "czerwony WIR" za kadencji kuzna kolegi lub później (o ile masz takie informacje :) ). W sumie można przejrzeć stare zdjęcia z tych okolic czy Street View i zobaczyc czy gdzieś tam go nie ma. Ewentualne młodsze rejestracje też sporo by wniosły do tematu. Z góry dzięki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson