Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 26-12-2006 00:29:26

r2r
Użytkownik
Od: Częstochowa
Zarejestrowany: 02-12-2006
Posty: 109

Kolejana wpadka.........

Nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba w odc.14 gdzie Kasia stwierdza że jacek należy do WPT 7 lat a Ona bodajże 3 czy 4.
Pytanie? Jak zatem możliwe że akcja serialu rozgrywa się (podobno) w czasie rzeczywistym.
Drugie pytanie? Jak jeżdżąc kilka lat jednym pojazdem dzień i noc (bo przecież zmiennicy pracują na dwie zmiany, wobec czego samochód jeździ niemal non stop) można zrobic zaledwie 200 tysiecy (bo to pułap po którym taksówki WPT idą "pod młotek", a żółta 1313 była użytkowana przez cały serial, nie licząc pierwszego i ostatniego odcinka).

Szukam odpowiedzi na powyższe pyatnia i za cholewkę nie mogę znaleźć.


Chciałbym pożyczyć parę....kilk.....trochę.........tak...tak z dwajścia......tysięcy.....bo jak zaraz.....jak bym miał....to bym oddał

Offline

 

#2 26-12-2006 14:14:33

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Kolejana wpadka.........

Na pierwsze pytanie odpowiedź jest bardzo prosta - Kasia mówi o spółdzielni, a nie o WPT. Swoją drogą wspomina o zupełnie innym stażu.
Co do przebiegu - zakładając, że akcja serialu trwa 1,5 roku, to dziennie robią ok. 300 km. Niestety, nie wiem jaki jest realny dzienny przebieg taksówek, ale mi się to wydaje dużo, a nie mało.

Offline

 

#3 26-12-2006 19:23:39

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Kolejana wpadka.........

MaJor :

Co do przebiegu - zakładając, że akcja serialu trwa 1,5 roku, to dziennie robią ok. 300 km. Niestety, nie wiem jaki jest realny dzienny przebieg taksówek, ale mi się to wydaje dużo, a nie mało.

Mój Dziadek był taksówkarzem w PRLu w średnim mieście. Dziennie robił gdzieś 100 km, więc to możliwe że w tak dużym mieście jak Warszawa mogło być tych km ok. 300.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson