Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 11-01-2007 17:57:01

Grzegorz
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2006
Posty: 26

Sceny z czołówki i rzeczywiste z filmu

Ja chcaiłbym poruszyć taką rzecz.Wiem, że już była mowa o tym, że niektóre sceny z filmu, które są pokazane na czołówce każdego odcinka są trochę inaczej pokazane. JA właśnie na takie coś uwagę zwróciłem. Ktoś już wspomniał o Mroczkowskim spacerującym po zalanym mieszkaniu, gdzie w czołówce ma skarpety na nogach, a w filmie idzie boso. Ja zwróciłem uwagę dzisaij po obejrzeniu dwóch odcinków VII i VIII. Otóż scena z czołówki na którą zawsze zwracam szczególną uwagę, to ta, któa jest na samym początku czołówki (chodzi mi o scenę z VII odcinka, jak strażak Kuśmider uciekający przed milicją wybiega na ulicę w celu zatrzymania jakiejś taksówki. W tej scenie zauważyłem aż dwie różnice. Na czołówce pokazane jest coś takiego, że Kuśmider najpierw próbuje zatrzymać jedną taksówkę, jest nią czerwony Fiat 125P, która mu się nie zatrzymuje, a potem zatrzymuje jadącą w odwrotnym kierunku żółtą 1313, która mu staje i on do niej podbiega i wsiada, a Żółta 1313 rusza z nim dalej. Oglądając film zwróciłem uwagę aż na dwie pomyłki. Pierwsza jest taka, że w czołówce ten czerwony 125 P, który mu się nie zatrzymał znika na ekranie i po bardzo niedługim czasie na ekranie pokazuje się Żółta 1313. W filmie jest to tak pokazane, że Żółta 1313 się pokazuje, wtedy, gdy jeszcze ten czerwony 125P jest widoczny na ekranie. Drugi motyw to jest to, że tam Kuśmider wsiada do pojazdu i pojazd ten z nim rusza w dalszą drogę. W filmie jest tak, że Kuśmider dobiega do pojazdu, otwira drzwi, wtedy akcja na chwilię przenosi się do środka samochodu, gdzie pokazana jest twarz Jacka, któy się Kuśmidra pyta, gdzie go ma zawieźć, a potem jest pokazane to jak on wsiada do pojazdu i pojazd z nim rusza w dalszą drogę, po prostu w czołówce ten wątek z Jackiem w środku auta jest wycięty. Pozdrawiam

Offline

 

#2 11-01-2007 18:53:10

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Sceny z czołówki i rzeczywiste z filmu

Grzegorz... Nie ma sensu analizować ujęć z czołówki i różnic pomiędzy nimi, a tymi wykorzystanymi w filmie, bo WSZYSTKIE (a na pewno 90%) sceny z czołówki są innymi wariantami, niż te w serialu. Oczywiście Twoje spostrzeżenia co do pierwszej czołówkowej sceny są słuszne, ale można tak z każdą scenką. ;)

Offline

 

#3 23-07-2008 00:01:50

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Sceny z czołówki i rzeczywiste z filmu

Wiem dlaczego sceny z czołówki to inne warjanty. Żeby wykonać czołówkę z tych samych scen które są w serialu trzeba by zrobić dodatkowe kopie materiału a to są większe koszty.
Wiemy że taśmy było mało.

Ostatnio edytowany przez YACEK (23-07-2008 00:05:32)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson