Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 21-01-2007 18:42:03

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Dokręcane ujęcia

Nawet w słabej jakości na tvp polonia zauważyłem ciekawą rzecz.
Scena na basenie w odcinku drugim, "w Bangkoku" -  rozmowa między Krokodylowym a Krashanem. Z dalszej perspektywy wygląda to pięknie, ale w zbliżeniach jak Krokodylowy przedziera wizytówkę (?) a następnie dolary widać, że te ujęcia były kręcone w innym miejscu, a raczej w studiu, gdzie piękne tropikalne widoki które widać z daleka zastąpione są przez niebieską ścianę (?). Światło też jest już inne. A co ciekawsze tło za Krashanem w tej scenie jest bez zarzutu.
Wyjaśnienie mam takie, wiadomo że niszczono falsyfikaty dolarów zrobione na użytek filmu, więc dużym ryzykiem byłoby przekraczanie z nimi granicy. Więc nakręcono to już w zbliżeniu w Polsce.

Ostatnio edytowany przez Jordan (21-01-2007 18:42:37)

Offline

 

#2 23-01-2007 16:26:12

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Dokręcane ujęcia

Obejrzałem tę scenę dokładnie i szczerze mówiąc wydaje mi się, że za Krokodylowym widać po prostu niebo. I wszystko, co napisałeś, jest przekombinowane. ;) Ale mogę się mylić.

Offline

 

#3 23-01-2007 16:36:36

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Dokręcane ujęcia

scorpio44 :

Obejrzałem tę scenę dokładnie i szczerze mówiąc wydaje mi się, że za Krokodylowym widać po prostu niebo. I wszystko, co napisałeś, jest przekombinowane. ;) Ale mogę się mylić.

Nie wydaje mi się by było to niebo, zwłaszcza że za Krokodylowym i tak nie powinno być nieba a palmy, strzechy z bambusa.
No i jeszcze jeden motyw zauważyłem - przez moment widać że Krashan w scenie z prostytutką trzyma przedarty banknot 1 dolarowy ! A prostytutka umiejętnie zasłaniła potem nominał gdy pokazywała gdzie jest druga połówka - tak więc, jednego dolara mogliby poświęcić ;)

.

Offline

 

#4 23-01-2007 18:33:21

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Dokręcane ujęcia

Widzę, że bardzo dokładnie znasz tę scenę, więc powiedz jeszcze jedną rzecz - czy wspomniana przez Ciebie dziewczyna (napadająca na Krashana, a potem zauroczająca go) to ta sama, która wachluje Krokodylowego?

Offline

 

#5 24-01-2007 16:19:55

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Dokręcane ujęcia

scorpio44 :

Widzę, że bardzo dokładnie znasz tę scenę, więc powiedz jeszcze jedną rzecz - czy wspomniana przez Ciebie dziewczyna (napadająca na Krashana, a potem zauroczająca go) to ta sama, która wachluje Krokodylowego?

Raczej ta sama. Była przecież nasłana przez Krokodylowego na Krashana by poczuł jak najszybciej potrzebę wzbogacenia się. Innej tam w pobliżu nie było.

Offline

 

#6 24-01-2007 18:45:06

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Dokręcane ujęcia

Jordan :

Była przecież nasłana przez Krokodylowego na Krashana by poczuł jak najszybciej potrzebę wzbogacenia się.

O widzisz... Powiem Ci szczerze, że jakoś wcześniej na to nie wpadłem. A faktycznie najpewniej tak było.

Offline

 

#7 24-01-2007 19:49:57

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Dokręcane ujęcia

scorpio44 :

Widzę, że bardzo dokładnie znasz tę scenę, więc powiedz jeszcze jedną rzecz - czy wspomniana przez Ciebie dziewczyna (napadająca na Krashana, a potem zauroczająca go) to ta sama, która wachluje Krokodylowego?

oczywiscie ze to ta sama paskuda

Ostatnio edytowany przez WRC (24-01-2007 19:50:10)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson