Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 14-02-2007 17:18:50

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Inne filmy Stanisława Barei

W tym temacie wypowiadajmy się o innych filmach Barei


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#2 15-02-2007 16:55:42

Daniel22
Użytkownik
Od: Puławy
Zarejestrowany: 07-10-2006
Posty: 53

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Miś był świetny tak zapowiadany Ryś chyba mu nie dorównał chociaż też dobra komedia

Offline

 

#3 05-03-2007 17:17:11

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Jeden z najlepszych tekstów w Misiu wypowiada "gruba baba z wytwórni filmowej"

- Ja w twoim wieku nie jadłam! (i łapie się za zupę Pręgowskiego)


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#4 05-03-2007 17:37:08

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

hah a jak ja kiedys inna aktorke nazwalem "gruba baba" to byla wojna...

Ostatnio edytowany przez WRC (05-03-2007 17:37:20)

Offline

 

#5 05-03-2007 20:03:45

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Bo nazwałeś "grubą babą" popularną i powszechnie znaną aktorkę.

Offline

 

#6 05-03-2007 20:14:35

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Zofię Merle jak pamiętam tak nazwałeś WRC, a tamtej, tzn. tej z Misia ja nie znam.

Ostatnio edytowany przez Pawełzmiennik (05-03-2007 20:15:06)


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#7 05-03-2007 21:03:09

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

tak to prawda powiedzialem o niej tak, ale niewazne czy znana czy nie, kobieta to kobieta !!! to nieznana mozna juz nazywac jak sie chce ??? bo nie rozumiem...
mi sie bardziej tamta z "misia" podobala, jest jakos fajniejsza i lepiej gra, niz ta ktora nazwalem

Ostatnio edytowany przez WRC (05-03-2007 21:11:22)

Offline

 

#8 06-03-2007 00:21:56

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Inne filmy Stanisława Barei

WRC, a o Koperniku albo Szopenie też byś powiedział "ten długowłosy", zamiast po nazwisku? :)) Może przykład trochę na wyrost, bo trudno porównywać rangę i sławę tych panów z panią Merle, no ale zasadniczo wyszłoby na to samo.

A pani z Misia to teatralna aktorka Anna Makarska, i tutaj faktem jest, że jej nazwisko pewnie mało komu cokolwiek powie.

Offline

 

#9 09-03-2007 19:22:57

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Nie odnieśliście wrażenia, że "Piosenka o zdrowiu" w "Co mi zrobisz ..." brzmi podobnie jak "Wesoły romek" w "Misiu"?


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#10 09-03-2007 21:48:18

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

hah, "kiedy boli reka noga usta oczy szyja (...) czy to warto tak sie meczyc ??? warto ale po co..."  a co do piosenki to nie pomyslalem ze moze byc cos podobnego, ale jezeli juz to wesoly romek i jego pisenka do tej piosenki o zdrowiu bo "mis" powstal pozniej

Offline

 

#11 10-03-2007 12:58:06

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Pawełzmiennik :

Jeden z najlepszych tekstów w Misiu wypowiada "gruba baba z wytwórni filmowej"

- Ja w twoim wieku nie jadłam! (i łapie się za zupę Pręgowskiego)

przepraszam za wtręt, ale dokładnie powiedziała "ja w TWYM wieku nie jadłam". I w ogóle była śmieszna:

Hochwander: "aktor nam zachorował, Ryszard Ochódzki ma 3 tygodnie (nie pamiętam ile, więc strzeliłem) zwolnienia
Pani Krysia: "MÓJ BOŻE!!!

Genialna była też scena pokazująca tzw. system "spychologii stosowanej"

Hochwander: "przyprowadź tego faceta, co tu był przed chwilą"
Chrostowicz - wykkonuje znaczący gest głową w kierunku gamoniowatego brodacza
Brodacz: "pani Krysiu, ten facet co tu wyszedł jest poCZebny, wyszedł, poCZebny jest..."
Pani Krysia: "zzzz...zawołaj tu tego pana co tu był"
Goniec: "eeeeeeeeej!!!"

Polecenie wydał Kowalewski, i przebiegło ono 4 osoby zanim zostało wykonane (choć jak doskonale wiemy, nie do końca) :))))))


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#12 10-03-2007 13:01:57

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Inne filmy Stanisława Barei

scorpio44 :

WRC, a o Koperniku albo Szopenie też byś powiedział "ten długowłosy", zamiast po nazwisku? :)) Może przykład trochę na wyrost, bo trudno porównywać rangę i sławę tych panów z panią Merle, no ale zasadniczo wyszłoby na to samo.

A pani z Misia to teatralna aktorka Anna Makarska, i tutaj faktem jest, że jej nazwisko pewnie mało komu cokolwiek powie.

podejrzewam, że tak samo jak Zenon Wiktorczyk, którego jedyną rolą filmową był niezapomniany były eks minister Władek Złotnicki. O ile pamiętam to Wiktorczyk pracował w radiu i teatrze.


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#13 10-03-2007 17:23:08

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Obejrzałem wczoraj RYSIA.

Świetny film. Misiowi raczej nie dorównuje, ale jest bardzo aktualny np. tekst o moralności wibratorów, o walce z UB-cją, itd. Rozbawił mnie tekst sprzątaczki: "Z grochu powstałeś, w groch się obrócisz"! Znakomita obsada sprawia, że film ogląda się "jednym tchem".

Polecam wszystkim obejrzenie!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#14 10-03-2007 19:04:54

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

nawet nie poszedlbym na  to za friko, ogladalem zwiastun i duzo mi powiedzial, tak samo myslalem ze to bedzie takie glupie i w niczym nie bedzie kojarzylo sie z "miskiem"

Offline

 

#15 11-03-2007 00:49:29

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Inne filmy Stanisława Barei

WRC, nie ma to jak wypowiadać się na temat filmu, którego się nie widziało. :)))))) Również nie za bardzo czaję, dlaczego wszyscy z góry zakładają, że ten film to dalszy ciąg Misia i w identycznym stylu (a to bywa jednym z podstawowych rozczarowań po obejrzeniu Rysia - ja wiedziałem, że on z Misiem nie będzie miał nic więcej wspólnego poza postaciami Ochódzkiego i Jarząbka i rozczarowania nie było).

Ja powiem tak - kocham Bareję, uważam, że jest on poza jakimikolwiek kryteriami, ale Ryś jest po prostu ZAJE KURWA BISTY. Zamierzam go obejrzeć przynajmniej kilka razy, coby wychwycić różne szczegóły, aluzje itd., które za pierwszym razem mogły umknąć. Ale w kinie niestety zdążyłem zauważyć, że bardzo wielu aluzji do naszej codzienności (dla mnie oczywistych) połowa sali najzwyczajniej w świecie nie chwyta! Co dla mnie było, nie ukrywam, szokiem. Były momenty, kiedy ja i parę innych osób ryczało ze śmiechu, a w tym samym czasie reszta patrzyła na nas jak na czubków, nie wiedząc, z czego się śmiejemy. Mimo wszystko mam nadzieję, że inteligentna widownia nie jest jeszcze na wymarciu.

Rob-Chłop :

przepraszam za wtręt, ale dokładnie powiedziała "ja w TWYM wieku nie jadłam".

A ja dałbym głowę, że mówiła "w TYM"!

Rob-Chłop :

podejrzewam, że tak samo jak Zenon Wiktorczyk, którego jedyną rolą filmową był niezapomniany były eks minister Władek Złotnicki. O ile pamiętam to Wiktorczyk pracował w radiu i teatrze.

Fakt, że ludziom nazwisko Wiktorczyka może niewiele mówi, tyle że akurat owo nazwisko warto kojarzyć, bo był on jednak KIMŚ - aktorem, reżyserem, konferansjerem, satyrykiem, dziennikarzem, pokolenie moich rodziców zapewne pamięta go chociażby z Podwieczorku przy mikrofonie. Jeżeli chodzi o role filmowe, to faktycznie - zagrał tylko w Misiu.

Offline

 

#16 11-03-2007 09:59:04

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

ona chyba nawet powiedziala "ja w twoim wieku nie jadlam"

Offline

 

#17 11-03-2007 11:21:39

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Inne filmy Stanisława Barei

No to wróciliśmy do punktu wyjścia. :)))))))))))

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (11-03-2007 11:22:14)

Offline

 

#18 15-03-2007 17:48:57

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Nawiązaniem do "MISIA" w "RYSIU" był także slogan: "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy"!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#19 02-01-2008 14:57:00

InżynierKwaśniewski
Użytkownik
Od: Wrocław
Zarejestrowany: 01-01-2008
Posty: 23

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Bez dwóch zdań numerem jeden jest dla mnie "Co mi zrobisz...". Teksty z tego filmu towarzyszą mi na co dzień, nie ma tam praktycznie żadnych "przeciąganych" scen (tutaj na myśl przychodzi mi idealny przykład Jacka Fedorowicza wciągającego z sąsiadem lodówkę bądź próbującego dostać się na dach budynku w "Nie ma róży bez ognia")

---
- Maciek! Musisz zaraz mi dać tu jednego!
- Zawodnika?
- Nie! Sprzęt!
- Nie mogę...
- Prezes kazał, dawaj szybciej!!

i te miny i gesty tego gościa jak się z auta wychylał - po prostu mistrzostwo :]


"Co mam sobie gdzie wsadzić?" - Z. Mroczkowski

Offline

 

#20 02-01-2008 16:55:29

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Inne filmy Stanisława Barei

po nicku wiedzialem, ze ten film jest twoim ulubionym (zanim jeszcze tu wlazlem w ten temat)

Offline

 

#21 02-01-2008 19:24:01

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Inne filmy Stanisława Barei

InżynierKwaśniewski :

Bez dwóch zdań numerem jeden jest dla mnie "Co mi zrobisz...". Teksty z tego filmu towarzyszą mi na co dzień, nie ma tam praktycznie żadnych "przeciąganych" scen (tutaj na myśl przychodzi mi idealny przykład Jacka Fedorowicza wciągającego z sąsiadem lodówkę bądź próbującego dostać się na dach budynku w "Nie ma róży bez ognia")

Wiesz, akcje z Fedorowiczem - kto nie łaził po balkonach po pijaku ? - są chyba bardziej realistyczne niż gadająca świnia ;)
.

Offline

 

#22 02-01-2008 20:41:45

InżynierKwaśniewski
Użytkownik
Od: Wrocław
Zarejestrowany: 01-01-2008
Posty: 23

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Ajajaj, ale gadają tylko te wierzące ;) Uczepiłeś się samej puenty ;)

A co do nicku to prawdę mówiąc podobają mi się postaci (choć w sumie epizodyczne) odtwarzane przez Tadeusza Plucińskiego jak również obecnego w moim avatarku Józefa Nalberczaka. Natomiast tekst z "Bruneta..." ("no ile było, no? pięć minut.") i sytuacja do której się to odnosiło są jednymi z moich naj naj najlepszych scen z Barei (i chwilę później w samochodzie: "te kobity to są... człowiek tylko wejdzie na chwilę...") ;) MIAZGA :)

Pomijając już wszystkie aluzje do ówczesnej reality to trzeba przyznać, że w tego typu wstawkach Bareja był sobie po prostu niezrównany. I dlatego zdecydowanie wolę obejrzeć po raz dwudziesty w miesiącu jego film niż zaaplikować sobie jedną ze współczesnych 'komedii'.

ps. wprawdzie to nie dotyczy filmów Barei, ale może ktoś z Was mógłby mi odpowiedzieć. Swego czasu chyba na Polonii widziałem fragmenty serialu "Droga", w którym właśnie grał m.in. J. Nalberczak. Nie wiecie może czy ukazał się gdzieś on na DVD? Z góry dzięki za wszelkie info.


"Co mam sobie gdzie wsadzić?" - Z. Mroczkowski

Offline

 

#23 02-01-2008 22:51:08

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Inne filmy Stanisława Barei

Nalberczak największy popis w swojej karierze - poza wstawkami u Barei - dał w "Uciec jak najbliżej" - polecam fanom talentu tego aktora. Niezłe teksty wygłaszał.

"Wycieraj, wycieraj, hyhyhyhy" :D

.

Offline

 

#24 03-01-2008 01:01:46

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Inne filmy Stanisława Barei

InżynierKwaśniewski :

Natomiast tekst z "Bruneta..." ("no ile było, no? pięć minut.") i sytuacja do której się to odnosiło są jednymi z moich naj naj najlepszych scen z Barei (i chwilę później w samochodzie: "te kobity to są... człowiek tylko wejdzie na chwilę...") ;) MIAZGA :)

Co do tekstów Nalberczaka z Bruneta, to zdecydowanie najlepszy jest "to ja, panie, i kran zdążyłem zreperować, i taaaaaaa.....". :D

Offline

 

#25 03-01-2008 09:52:01

InżynierKwaśniewski
Użytkownik
Od: Wrocław
Zarejestrowany: 01-01-2008
Posty: 23

Re: Inne filmy Stanisława Barei

O to to, mówimy zresztą o tej samej przejażdżce ;)

a wcześniej w warsztacie: "taaa, a dobrze maluje?" "ale każdy jest narwany, kochany" "hyhy, można?"


"Co mam sobie gdzie wsadzić?" - Z. Mroczkowski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson