Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 22-02-2007 22:47:47

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Odcinek 14

właśnie oglądamy (jak zapewne większość z Was) ostatnie DVD. Oto co zauważyłem wraz z moją nieocenioną małżonką:

- Jacek dwukrotnie zakasał rękawy dżinsowej kurtki, gdy chciał sprać Mariana na zakładzie. 1) mówiąc doń "porozmawiajmy...po męsku" 2) po raz drugi, gdy Lesiak obserwuje ich przez okno, gapiąc się przed momentem na przekultowy plakat z szubienicą w kształcie butelki gorzały :)))

- po gruntownej analizie tabliczki na budynku zgodnie z żoną stwierdziliśmy, że "duża i szeroka ulica na Mokotowie", to Aleje Niepodległości.

- na sali sądowej podczas sprawy Kuśmidra siedzi cała masa jakichś starych bab i innych przypadkowych ludzi.

i coś ciekawszego z mojej okolicy. Otóż:

- po spotkaniu pod bazą, gdy Jacek prosi Mariana, by zadbał o siebie i nie chodził jak fleja, Maniek udaje się do domu. Baza znajduje się na Samochodowej róg Woronicza, mieszkanie Kasi na Wałbrzyskiej. Natomiast gdy Jacek śledzi Mariana/Kasię widzimy najpierw jak Marian wsiada do tramwaju na placu Politechniki (wówczas pl. Jedności Robotniczej) jadącym w kierunku Placu Zbawiciela, a zaraz potem, gdy Jacek pozbywa się klienta "na pasek klinowy", tramwaj stoi na rogu ul. Filtrowej i Raszyńskiej (dwa kroki od mojego mieszkania) i jedzie w kierunku placu Politechniki i dalej pl. Zbawiciela.
Ani Plac Politechniki ani Filtrowa nie jest na trasie Woronicza-Wałbrzyska (chyba, że ktoś jedzie z Wawy do Szczecina przez Katowice). No i nie muszę dodawać, że sceny z pl. Politechniki i ul. Filtrowej są zmontowane niechronologicznie (powinno być dokładnie na odwrót).

PS. Chętnie zrobimy współczesną fotkę skrzyżowania Filtrowej i Raszyńskiej.



PS.2 Po długich i żmudnych oględzinach udało się nam odkryć co kryje się pod obwolutą "Krzyku Ciszy". Gdy Skibiński w skupieniu przewraca karty ksiązki widać nazwisko autora - kombinowaliśmy pół godziny i doszliśmy do wniosku, że autor to Tadeusz Peche - był to profesor SGH w latach 40-tych XX wieku, zatem można przypuszczać, że ta książka to najzwyklejszy podręcznik akademicki.

Ostatnio edytowany przez Rob-Chłop (22-02-2007 23:10:55)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#2 22-02-2007 23:21:06

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

mam do Ciebie pytanie, czy moglbys zrobic fotki tyhc miejsc opisanych powyzej ??? bo widze ze jestes zorientowany bardzo dobrze w tych miejscach, a wiem ze masz mozliwosc focenia, bo juz raz nam zrobiles ta radoche m.in. z ul. Czesnika bardzo by bylo fajnie i pewnie by sie pojawialy w ciekawostkach
dzieki ponadto za ta "duza szeroka ulica..." bo mowiles kiedys ze dowiesz sie jak pytalem o to, ja zawsze myslalem ze to pulawska

Offline

 

#3 23-02-2007 00:26:09

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Odcinek 14

WRC :

mam do Ciebie pytanie, czy moglbys zrobic fotki tyhc miejsc opisanych powyzej ??? bo widze ze jestes zorientowany bardzo dobrze w tych miejscach, a wiem ze masz mozliwosc focenia, bo juz raz nam zrobiles ta radoche m.in. z ul. Czesnika bardzo by bylo fajnie i pewnie by sie pojawialy w ciekawostkach
dzieki ponadto za ta "duza szeroka ulica..." bo mowiles kiedys ze dowiesz sie jak pytalem o to, ja zawsze myslalem ze to pulawska

będą fotki, spokojna głowa! Jak już będę miał nowy samochód (Honda Prelude została zamieniona na Lexusa SC400, na którego czekam z niecierpliwością) to przejedziemy się Alejami Niepodległości, żeby znależć to miejsce, gdzie Wiesio Ceglarek tłumaczy się przed milicjantem.

Ku chwale Barei!!!


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#4 23-02-2007 01:31:59

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Rob-Chłop :

widzimy najpierw jak Marian wsiada do tramwaju na placu Politechniki (wówczas pl. Jedności Robotniczej) jadącym w kierunku Placu Zbawiciela, a zaraz potem, gdy Jacek pozbywa się klienta "na pasek klinowy", tramwaj stoi na rogu ul. Filtrowej i Raszyńskiej (dwa kroki od mojego mieszkania) i jedzie w kierunku placu Politechniki i dalej pl. Zbawiciela.

Biorąc pod uwagę, że pierwszy z tych przystanków (zresztą razem ze wsiadającym "Marianem") widoczny jest również w I odcinku - nic nie jest nas chyba w stanie już zaskoczyć. :)))

Offline

 

#5 23-02-2007 12:32:38

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

w tym odcinku widac niebieska 1313 w scence jak kaska jacek i lesiak gadaja i ten ostatni mowi ze "to byl strzal z grubej rury" to z oddali jak pokazana jest ta scenka to widac rzad taxowek i wsrod nich jest wlasnie niebieska
wnetrze mieszkania sasiadki pioreckich (u tej, u ktorej balkon ma runac z hukiem) wyglada jak mieszkanie ich samych, jest szafa w przedpokoju i rwestza podobna
u pioreckich jest  ten sam zolty telewizor jak ten z wytworni filmowej, z ktorego ogladali rezyser i reszta

Ostatnio edytowany przez WRC (23-02-2007 14:35:41)

Offline

 

#6 23-02-2007 15:05:35

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

WRC :

w tym odcinku widac niebieska 1313 w scence jak kaska jacek i lesiak gadaja i ten ostatni mowi ze "to byl strzal z grubej rury" to z oddali jak pokazana jest ta scenka to widac rzad taxowek i wsrod nich jest wlasnie niebieska

Niebieską 1313 widać wielokrotnie na bazie WPT, podobnie jak fiat Michalika, w różnych odcinkach i nie ma sensu dokładnie spisywać wszystkich scen. W samochodowych ciekawostkach podane są tylko przykłady.

Offline

 

#7 23-02-2007 22:52:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

wcale to nie jest pewne ze to fiat michalika, bo jakos nie pokazuja go calego jedyniek olor ten sam a to nie oznacza ze i samochod

Offline

 

#8 24-02-2007 00:38:02

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Przecież wyraźnie widać tę samą rejestrację (np. w odcinku 9 na końcu czy w 11, kiedy taksiarze grają w numerki). Zresztą o tym, że pojawia się on w innych momentach filmu jako statysta, również jest uwzględnione w samochodowych ciekawostkach.

Offline

 

#9 26-02-2007 15:52:05

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

- w scence gdy wiesiu lapie taksowke i odjezdza ona spod wpt, widac bok taksowki odjezdzajacej a w szybie tylnych drzwi widzac 2 postacie dzwiekowca z mikrofonem i chyba kamerzyste (trzeba to ogladnac na duzym zwolnieniu ten fragment zeby to zauwazyc)
- w scence przed sklepem "zamknietym spowodu..." gdy jacek i kaska przed nim stoja i wychodzi babka zamykajaca sklep, widac otwierane drzwi a w nich przesuwajacy sie obraz w pewnym momencie mozna zauwazyc kamerzyste z kamera (tez widoczne to tylko jak sie da na wolne przewijanie)
- w scence gdy wiesiu podjezdza 1313 i wiada kusmider widac taxi na prawym pasie pod swiatlami, pozniej gdy wiesia lapie gliniarz samochod stoi juz po czesci na asfalcie a po czescie na chodniku (mniej wiecej w  polowie)

Ostatnio edytowany przez WRC (02-03-2007 00:24:51)

Offline

 

#10 01-03-2007 23:16:16

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Przepraszam za kłopot, ale po obejrzeniu odcinka 14 mam mniej więcej tyle (albo i więcej) spostrzeżeń, co po "Krzyku ciszy", a zatem czym prędzej (się wybierajcie) przystępuję do PiSania.

1. Kasia na początku odcinka startuje z mostoju na Postowej (a może odwrotnie :D). Kiedy już rusza, a właściwie jedzie, dopiero wtedy słychać rozrusznik, a potem przygazówę. Jest tam lekko pod górę, a zatem nie wchodzi w rachubę wariant, że fiacik toczył się po zwolnieniu hamulca i dopiero wtedy został odpalony silnik.

2. Miejsce, gdzie rzekomo podskoczyła taksówka i Krashanowi wypadła z ręki brzytwa, to rzeczywiście (jak już chyba ktoś kiedyś pisał) podwórko M(łodego)M(ałżeństwa) z 6 odcinka.

3. Kiedy Krashanowi spadła już brzytwa owa, a Kasia poprawia lusterko, zbliżenie na Kasię jest z innego ujęcia. Na zbliżeniu Kasia ma kierownicę skręconą leko w lewo, w dodatku krajobraz za oknem jest inny.

4. Miejsce, w którym Krashan kopie fotel, a Kaśka zjeżdża na pobocze, i miejsce, w którym rozgrywa się dalsza akcja po zatrzymaniu (pod śmietnikiem), to zdecydowanie dwa różne miejsca (również wnioskuję po krajowym obrazie zaokiennym, który jest zgoła inny).

5. Kasia gryzie Krashanową powłokę skórzaną rękową jedynie na zbliżeniu, kiedy nie widać tegoż w całej swej syjamskości. Nietrudno się domyślić, że w rzeczywistości nie była to pewnie w tym ujęciu niczyja ręka, tylko jakiś niezidentyfikowany materiał ją imitujący. A swoją drogą w tym ujęciu można podziwiać piękne (czytaj: podziurawione i spróchnicowane) ząbki pani Ewy. :)

6. Kiedy chwilę później Kaśka ucieka przed Krashanem, przez moment nie wiadomo, kto kogo tak naprawdę goni. Kasia stoi przy taksówce (przy drzwiach kierowcy), Krashan w tym momencie nie biegnie wcale w jej kierunku, tylko wskakuje na taksówkę (Kaśka mogłaby przecież w tym momencie zwyczajnie wsiąść do niej i spierdzielić), a w następnym ujęciu Kaśka znów jest przed Krashanem i przed nim ucieka.

7. Kiedy Jacek rusza z bazy po rozmowie z Lesiakiem (a cud, że jego gałki oczne po usłyszeniu, że "Marian" jest wysterylizowany, nie wypadły na chodnik :D), wydaje mi się, że jadąc w celu śledzenia Kaśki musiałby skręcić w prawo (chyba w tamtą stronę jest ten chodnik, którym Kaśka odchodzi). Tymczasem on ewidentnie przymierza się do skrętu w lewo (choć samego skrętu nie widać).

8. Od sceny wsiadania do tramwaju Kaśka zamiast swojej (a w zasadzie Romkowej) dziurawej kraciastej koszuli ma na sobie podkoszulek. Pytanie - gdzie się przebrała? W sumie wchodziłby w rachubę jeszcze wariant, że ów podkoszulek miała, jak nazwa przykazuje, POD KOSZULĄ, ale jednak wcześniej nie widać, żeby pod tą flanelą coś jeszcze miała.

9. Wydaje mi się, że placyk, gdzie Jacek najpierw bił się z Marianem, a potem całował z Kasią (cóż za tajemnicze przeistoczenie :D), w rzeczywistości znajdował się zupełnie gdzie indziej, niż biuro WPT, z którego wychodzi Lesiak i ich obserwuje. Ani razu nie ma ujęcia panoramicznego (pokazani są albo Jacek z Kasią, albo Stasiek), a poza tym budynek WPT od strony wejścia pokazywany jest w filmie wielokrotnie i nie przypominam sobie w jego okolicy tego miejsca.

10. Wiesio przed bazą czeka na wyjeżdżającą 1313. Kiedy wyjeżdżają inne taksówki (zresztą wśród nich niebieska 1313), Barciś stoi oparty o bramę. Jednak w ujęciu, kiedy wyjeżdża wreszcie Jacek, Barciś jest daleko za bramą, przez co zresztą o mały włos Jacek by mu uciekł.

11. Jeden z samochodów wyjeżdżających z bocznej ulicy, kiedy Jacek z Kuśmidrem "palili choinkę" na czerwonym, to prawdopodobnie polonez Wojtka.

12. Kiedy Jacek z Trąbczyńskim kręcą materiał, jadąc taksówką, widać wyraźnie, że kiedy są ujęcia z wewnątrz, znajdują się zupełnie gdzie indziej (gdzieś w mieście). Ujęcia od zewnątrz i cała późniejsza akcja po zatrzymaniu są na jakiejś podmiejskiej drodze. Oprócz tego - nie wydaje się wam, że w ujęciu od wewnątrz jest tam fotomontaż, na którym dołożona jest sylwetka kamerzysty?

13. Krótka scena, a full nieścisłości i przemieszczeń. A konkretnie rozmowa Kasi, Jacka i Staśka o "strzale z grubej rury" i "a mieszkaniu". Najpierw ujęcie z oddali. Co widzimy? Widzimy, że towarzystwo stoi przy przednich drzwiach żółtej 1313, że obok stoi niebieska 1313 i że... żółta 1313 ma kołpaki! A przynajmniej przedni lewy. W ujęciu z bliska widać, że państwo stoją przed taksówką, a nie z boku. Po chwili jest zbliżenie na bok taksówki, w kadrze pojawia się Kasia zmierzająca w tym kierunku, ale w następnym ujęciu wszyscy dalej stoją tak jak stali. No i jeszcze ujęcie końcowe z "a mieszkaniem" - tutaj trudno dokładnie powiedzieć, w którym miejscu oni stoją, bo perspektywa robi swoje, w każdym razie na 100% nie przed taksówką (jak przez większość sceny), gdyż wtedy za ich plecami byłoby prawdopodobnie widać WPT-owskie plansze ze sloganami, a widać rząd taksówek.

14. Kiedy Jacek gra i trąbi (chociaż 1313 to nie kombi), ogłaszając wszem wobec przejechanie 200 kkm, wydaje mi się, że ma jakimś cudem kierownicę obróconą o 180 stopni, a mimo to jedzie prosto. Przypomniało mi się w tym momencie to, co jeden z naszych kolegów pisał na forum o lawecie...

A oprócz tego kilka pytań ode mnie do narodu:
1. Czym jest to pałąkowate narzędzie, którym Jacek przebiera w ręce, jedząc bułkę podczas sprawdzania balkonu, a potem trzyma to w ręce, goniąc Kuśmidra?
2. Co Kasia wsadziła Jackowi do buzi podczas nadwodnego spaceru?
3. Od zawsze intryguje mnie Kuśmidrowy "środek samozapalający" (czy jakoś tak to określił sędzia). Cóż to było?!

Czytała Krystyna Czubówna.

Offline

 

#11 02-03-2007 14:04:22

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Zapomniałem dodać o jeszcze jednej rzeczy dla niewtajemniczonych, którzy być nie może nie wiedzą/nie poznali - zwróciliście uwagę, na jedną z kobiet w taksówce z Krashanem, tę słuchającą i malującą się? Toż to przecie nie kto inny, ino Stanislawa Bożesztymój Dorobczyk (zresztą od jakiegoś czasu Dorobczuk ;) )!

Offline

 

#12 02-03-2007 18:59:17

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Odcinek 14

Bożesztymój! Tyle spostrzeżeń w dwóch postach!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#13 02-03-2007 19:02:04

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Odcinek 14

scorpio44 :

Zapomniałem dodać o jeszcze jednej rzeczy dla niewtajemniczonych, którzy być nie może nie wiedzą/nie poznali - zwróciliście uwagę, na jedną z kobiet w taksówce z Krashanem, tę słuchającą i malującą się? Toż to przecie nie kto inny, ino Stanislawa Bożesztymój Dorobczyk (zresztą od jakiegoś czasu Dorobczuk ;) )!

nie sądzisz chyba drogi scorpio, że nie wiedziałem o tym ;)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#14 02-03-2007 19:47:51

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Hehehe, to, że akurat Ty jesteś gigant, jeżeli chodzi o znajomość aktorów, to dało się zauważyć już dawno. ;) Ale założę się, że jest sporo osób, które nie wiedziały i nie poznały.

Offline

 

#15 17-03-2007 18:35:30

Grzegorz
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2006
Posty: 26

Re: Odcinek 14

Ja nie poznałem pani Stanisławy z Klanu, ale zastanawia mnie inna rzecz, otóż, jak jest emitowany reportaż Jacka o tym, że jedna dziewczyna pracuje tam w przebraniu męskim (chodzi o Kasię, bo prawda wyszła na jaw) to personalny Łukasik z dyrektorem WPT mówią, że wiedzieli o tym od początku tylko chciel dać jej szansę, to nie wiem, czy oni taką prawdę wymyślili, jakby ktoś zapytał, czy oni o tym wiedzieli, tylko nie chcieli puścić pary z ust. Pozdrawiam

Offline

 

#16 18-03-2007 18:25:55

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Odcinek 14

Blefują oczywiście!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#17 21-03-2007 16:40:58

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

Grzegorz :

Ja nie poznałem pani Stanisławy z Klanu, ale zastanawia mnie inna rzecz, otóż, jak jest emitowany reportaż Jacka o tym, że jedna dziewczyna pracuje tam w przebraniu męskim (chodzi o Kasię, bo prawda wyszła na jaw) to personalny Łukasik z dyrektorem WPT mówią, że wiedzieli o tym od początku tylko chciel dać jej szansę, to nie wiem, czy oni taką prawdę wymyślili, jakby ktoś zapytał, czy oni o tym wiedzieli, tylko nie chcieli puścić pary z ust. Pozdrawiam

serio tego nie rozumiesz ??? przeciez jakby wiedzieli ze ona jest kobieta to by ja wyje... z miejsca, wiec wymyslili usprawiedliwienie gdy tlyko sie dowiedzieli o tym

Offline

 

#18 31-03-2007 18:02:21

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Kluczowy jest przecież końcowy tekst "no i tego się, kochany, trzymaj", a wcześniej mina Łukasika po obejrzeniu tego reportażu. No ale pisząc to, mam wrażenie, jakbym szukał argumentów udowadniających, że 2 i 2 jest 4. :)))))  Wcześniej takie samo wrażenie miałem, kiedy tłumaczyłem, że w odcinku 4 nie ma żadnej wpadki, tylko Kaśka okłamała starego Koniuszkę, że papiery Mariana zostały w ośrodku egzaminacyjnym. Tylko że w wypadku tego drugiego - o zgrozo - to pytanie o to, czy to wpadka, pojawiło się na forum chyba trzykrotnie... Dla mnie obydwie sprawy są tak samo oczywiste.

Offline

 

#19 02-04-2007 09:56:23

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Odcinek 14

scorpio44 :

Przepraszam za kłopot, ale po obejrzeniu odcinka 14 mam mniej więcej tyle (albo i więcej) spostrzeżeń, co po "Krzyku ciszy", a zatem czym prędzej (się wybierajcie) przystępuję do PiSania.



3. Kiedy Krashanowi spadła już brzytwa owa, a Kasia poprawia lusterko, zbliżenie na Kasię jest z innego ujęcia. Na zbliżeniu Kasia ma kierownicę skręconą leko w lewo, w dodatku krajobraz za oknem jest inny.

4. Miejsce, w którym Krashan kopie fotel, a Kaśka zjeżdża na pobocze, i miejsce, w którym rozgrywa się dalsza akcja po zatrzymaniu (pod śmietnikiem), to zdecydowanie dwa różne miejsca (również wnioskuję po krajowym obrazie zaokiennym, który jest zgoła inny).

Czytała Krystyna Czubówna.

witam!

3. jest inny bo sceny w aucie byly krecone gdzies w miescie, w scenie kreconej na wolnym powietrzu krecili sie pod dwoma blokami na USN. Stamtad pobierali stare baby.

4. scena ta byla krecona istotnie w dwoch roznych miejscach i na pewno na lawecie... Niedlugo foty :D [ miejsc, nie lawety :/ ]

Offline

 

#20 02-04-2007 17:47:38

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

Co do punktu 3, to przeczytaj uważnie to, co ja pisałem. ;) Ja nie mówię o tym, że inny krajobraz jest w ujęciach z zewnątrz, a inny od wewnątrz, bo to oczywiste.

Offline

 

#21 16-02-2008 18:48:03

PozdrowieniaDlaPanaMiecia
Użytkownik
Zarejestrowany: 16-02-2008
Posty: 3

Re: Odcinek 14

Scena gdzie Wiesio tłumaczy się przed milicjantem była kręcona przy skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Madalińskiego,
naprzeciwko dawnego kina Grunwald. (dzisiaj niestety nie ma już tam tylu drzew co kiedyś)
Troszkę dalej skręcając w ul. Madalińskiego była kręcona scena gdy Jacek odbiera klienta- docenta w pierwszym odcinku serialu
(przy dawnym sklepie sportowo-wędkarskim- obecnie mieści się tam sklep z artykułami jeździeckimi). W pierwszym odcinku
pokazane są też aleje Niepodległości na wysokości Biblioteki Narodowej i klubu Park (gdy Jacek jedzie pustym autobusem do pracy)
a także podwórko u zbiegu alei Niepodległości i ul. Racławickiej na tyłach dzisiejszego banku BGŻ w pobliżu ogródków działkowych,
których fragment widać w tle- scena gdy małżeństwo kupuje samochód- kolor jakiś nie taki.
W pobliżu Racławickiej była kręcona scena gdy Marian uczy się jeżdzić zukiem- uważaj tramwaj, przecież widzę- 17!- jest to
skrzyżowanie dzisiejszej ul. Racławickiej i dzisiejszej ulicy Wołoskiej (wtedy Komarowa). To samo skrzyżowanie widać też w scenie
gdy Smełka z Panią Lusią jadą na lotnisko (notabene w kierunku przeciwnym do lotniska bo skręcają na ul. Wołoskiej w kierunku
Centrum). Na tym ujęciu widać też w tle starą zajezdnię autobusową lini 117- dzisiaj jest tam bazarek.
Skrzyżowanie dalej- skrzyżowanie ul.Wołoskiej i ul.Dąbrowskiego koło szpitala MSWiA- tu
było kręcone następne ujęcie gdy Marian uczy się jeździć żukiem,widać wtedy autobus lini 117, policjanta włączającego się do pościgu i czarną wołgę stojącą na poboczu. Pościg kończy się wtedy na łuku ul. Batorego koło Pól Mokotowskich, gdy Kasia wysiada z żuka jako Marian.
Okolice ul. Wołoskiej w kierunku Galerii Mokotów to także przejście graniczne w Świecku oraz sceny z licytacji (bliżej parkingu Telewizji Polskiej
przy ul. Woronicza)
Scena w której pani Lusia wsiada ze Smełką do taksówki była nagrywana na Ochocie- przed pawilonem na ul. Pawińskiego w pobliżu
Żwirki i Wigury.

Offline

 

#22 16-02-2008 19:51:22

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Odcinek 14

chyba wszystko zostało już rekordowo przetrzepane w tym serialu...


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#23 16-02-2008 20:21:56

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 14

no no no niesamowita jestes, duzo nieznanych faktow dodalas, np. nikt nie wiedzial gdzie dokladnie na niepodleglosci jest ta scenka i jeszcze inne, widze ze jestes z wawy, mam nadzieje ze zostanei to dodane, z ta granica panstwa to mnei zaintrygowalas, bo cos przypuszczalem, ze to nie jest rzeczywiscie prawdziwe przejscie graniczne a co do licytacji to przeciez wiadomo, ze to na terenei tvp jest

Offline

 

#24 16-02-2008 23:53:37

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 14

PozdrowieniaDlaPanaMiecia :

podwórko u zbiegu alei Niepodległości i ul. Racławickiej na tyłach dzisiejszego banku BGŻ w pobliżu ogródków działkowych,
których fragment widać w tle- scena gdy małżeństwo kupuje samochód- kolor jakiś nie taki.

Czyli że to wcale nie jest Cieszkowskiego (tak jak pada w scenariuszu)?

PS: W pierwszym odcinku klientem Jacka na Madalińskiego nie jest docent, tylko urzędnik. Ale to w tym miejscu mało konkretny szczegół. :)

Offline

 

#25 17-02-2008 00:01:05

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Odcinek 14

O tym przejściu granicznym to słyszałem pare lat temu w wywiadzie z Hryniewiczem.
Bareja znajdował takie miejsca żeby nie trzeba było daleko jeżdzić. I to sie potwierdza bo te miejsca podane przez
towarzysza PDPM znajdują sie na Mokotowie w sąsiedztwie TVP.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson