Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 16-03-2007 21:07:13

41.432
Użytkownik
Zarejestrowany: 16-03-2007
Posty: 12

Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

http://www.youtube.com/watch?v=OoLBycnbeaU

Pod tym adresem znajduje się scena pojedynku Krashana i Kasi. Między 1:24 a 1:27 min. widać przejeżdżający rozścielacz do asfaltu. Jadący nim robotnicy są świadkami niecodziennego wydarzenia na wysepce. Zaskakuje mnie jego prędkość, gdyż moim zdaniem przekracza 30 km/h. To więcej, niż potrafią Ursusy z tamtych czasów. Współczesne tego typu maszyny, i to zagraniczne (Dynapac, Caterpillar) potrafią rozwinąć około 20. Z filmu raczej nie można się dowiedzieć o producencie tego rozścielacza. Jeśli jednak nawet byłby któregoś ze wspomnianych producentów, to tylko świadczyłoby o tym, że technika idzie w tył. A jak polski? ...

Korzystając z okazji założenia mojego pierwszego wątku, chciałbym powiedzieć coś o sobie. Mieszkam w Sopocie. Jestem uczniem II klasy II LO w Gdyni. Szczerze mówiąc, z całej serii "Zmienników" najbardziej lubię dwa ostatnie odcinki. Temat swojego pierwszego wątku chciałem skojarzyć ze swoim pierwszym artykułem w Wikipedii, gdzie jest jeszcze dużo do zrobienia, ale to chyba oczywiste. Gdybym kiedyś miał dziewczynę i cyfrówkę (a na razie nie mam ani jednego, ani drugiego  ;) i mój brat sfilmowałby mnie, całującego się z nią, to chciałbym do tej sceny podłożyć fragment muzyczny, towarzyszący często Jackowi i Kasi (m. in. w momencie wielkiego zdziwienia Lesiaka). Miałbym wspaniałą pamiątkę z okresu narzeczeństwa, pod warunkiem, że coś by z tego wyszło, wiadomo.   :-)   
Bycie singlem nie jest złe.

Chcę też od razu powiedzieć, że podoba mi się układ graficzny całej strony, a szczególnie forma kadrów z białym marginesem. Nie wiem jednak, jak włączyć emoty, przez co jestem skazany na tradycyjne, niezbyt ciekawe kombinacje nawiasów i dwukropka czy średnika. Dlatego też chciałbym, żeby ktoś mi opisał, jak się to robi i czemu mam napisane "wyłączone". Z góry dzięki za poradę.

Offline

 

#2 19-03-2007 08:43:37

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

szanowny panie, należy się pare słów wyjaśnienia, podczas oglądania naszego serialu miałem przyjemność zauważyć prędkość maszyny z akutalnego tematu. wg mnie powody takiego stanu rzeczy mogą być dwa: albo maszyna miała inne przełożenia albo kadry filmu były nieco przyspieszone...


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#3 23-03-2007 22:48:19

Roberto Italiano
Użytkownik
Zarejestrowany: 23-03-2007
Posty: 25

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

Odpowiadam na temat rozścielacza, który przejeżdża w tle. Jest to rozścielacz polskiej produkcji, firmy MADRO. Film nie jest absolutnie przyspieszony maszyna taka spokojnie osiąga taką prędkość jak widać w serialu. Oczywiście porusza się tak tylko podczas przemieszczania się, bo jeżeli kładzie masę asfaltową to ma odpowiednie przełożenie i  porusza się wtedy 2 km/h. Oczywiście obecnie takich rozścielaczy już się nie używa bo to stara i mechaniczna maszyna. Teraz stosuję się rozścielacze Vogel lub Dynapac które jadą spokojnie 40-50 km/h.


Zjeżdżaj pedale i żebym cię więcej na oczy nie widziała tzn. nie widział

Offline

 

#4 31-03-2007 17:47:44

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

A co do emotek - po prostu NIE MA. ;) I przykładowo ja się z tego cieszę, bo ich nie lubię. Nam wszystkim pozostają kombinacje liter i innych znaków graficznych.

Offline

 

#5 02-04-2007 08:33:39

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

scorpio44 :

A co do emotek - po prostu NIE MA. ;) I przykładowo ja się z tego cieszę, bo ich nie lubię. Nam wszystkim pozostają kombinacje liter i innych znaków graficznych.

Tak jest - emoty to porażka, dobre na czaty i gadu-gadu ale nie na poważne forum :)

Offline

 

#6 02-04-2007 16:44:53

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

Zgadzam się z Toważyszami! Emoty są do kitu.


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#7 30-06-2007 16:17:11

Adam
Użytkownik
Zarejestrowany: 30-06-2007
Posty: 1

Re: Rozścielacz do asfaltu w "Zmiennikach"

Roberto Italiano :

Odpowiadam na temat rozścielacza, który przejeżdża w tle. Jest to rozścielacz polskiej produkcji, firmy MADRO. Film nie jest absolutnie przyspieszony maszyna taka spokojnie osiąga taką prędkość jak widać w serialu. Oczywiście porusza się tak tylko podczas przemieszczania się, bo jeżeli kładzie masę asfaltową to ma odpowiednie przełożenie i  porusza się wtedy 2 km/h. Oczywiście obecnie takich rozścielaczy już się nie używa bo to stara i mechaniczna maszyna. Teraz stosuję się rozścielacze Vogel lub Dynapac które jadą spokojnie 40-50 km/h.

Chciał bym dorzucić od siebie kilka słów wyjaśnienia odnośnie widocznego w tle rozściełacza. Jest to maszyna produkcji NRD-owskiej, model Baukema S-400 produkowany od końca lat siedemdziesiątych. W późniejszych latach w Polsce pojawiły się też nowocześniejsze i bardziej wydajne modele S-600 i S-750 produkowane prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Co do prędkości to porównując ją z prędkością mijających maszynę samochodów i jadącego rowerzysty wydaje sie, że nie przekracza ona 30 km/h - a tyle spokojnie taka maszyna może osiągnąć. Oczywiście obecnie stosuje się w większości znacznie nowocześniejszy sprzęt - jednak tego typu rozściełacze są również nadal wykorzystywane, chociaż głownie przez mniejsze i biedniejsze przedsiębiorstwa i na pewno rzadziej niż jeszcze kilka - kilkanaście lat temu, kiedy obok tych produkowanych przez MADRO były podstawowym tego typu sprzetem na polskich budowach.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson