Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 19-09-2009 19:08:30

zmiennik_bp
Użytkownik
Od: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 18-09-2009
Posty: 12

Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam na początku swojego istnienia na forum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Michał i mieszkam w Białej Podlaskiej.
Motoryzacja od zawsze,  Zmiennicy... już na zawsze :)   

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się stronka o Zmiennikach a co za tym idzie i forum.
Motoryzacja to rodzinna pasja. Od zawsze w naszej rodzinie były "garbusy" czy stare Mercedesy i teraz to się nie zmieniło. Obecnie posiadamy Mercedesa W110 z 1964r, Wartburga 353 z 1973r, Syrenkę 105L z 1982r, Trabanta 601 z 1983 kilka motocykli z polskich fabryk oraz jeden mały motocykl Phanomen Bob 100 z 1938r i najświeższy nabytek FSO 1500 125p z 1986r. Te auta są na chodzie i w eksploatacji - jeżeli czas i warunki atmosferyczne na to pozwalają. W kolejce do remontu czeka Warszawa a składzikiem części są: dodatkowy Mercedes W110, Trabant i Syrena.   

Ale teraz chciałbym pokazać Wam mojego Fiata - zdaje sobie sprawę, że będzie krytyka - bo to kolor nie taki, bo może nie do końca takie wyposażenie jak być powinno ale zawsze chciałem mieć replikę PRL owskiej taksówki i mam. Owszem człowiek od naklejek się pospieszył i zrobił numer 1313 bo miało być 1213 albo 1312 albo 1318, żeby nawiązywało do filmu ale nie było bo i nie może być repliką Fiata z serialu - trudno a może na szczęście taki się trafił i taki jest !!!
Fiat jest w super stanie - żadnej korozji, świetny silnik, tapicerka idealna, bardzo ładne chromy a na dodatek za rozsądną cenę (nawet alusy FSO były ale zmieniłem na oryginalne felgi z oponami D-124) gdzie to wszystko ??? całkiem niedaleko białej - popostu udało się !!!

Tak jak widać na fotce fiat ma naklejki "WPT" (jak się komuś podobają to dam namiar na gościa który je robił albo pomogę w załatwianiu kompletu - cena przystępna), koguta TAXI, lampki w róg szyby, kilka drobiazgów taksówkarskich i już niedługo będzie taksometr, mam ochotę go podłączyć żeby normalnie pracował ale nie wiem jeszcze czy znajdę kogoś w Białej żeby mi pomógł to zrobić - chyba najnormalniej wyjdę polować na "starszych" taksówkarzy na postoje :)

I chyba tyle o moim Fiaciku, który już zaczyna przemierzać - zakręty i skrzyżowania mojego miasta - chyba to jedyny taki Fiat w Białej Podlaskiej więc jak mnie spotkajcie to dajcie znać, że jesteście kolegami a może koleżankami z Forum ZMIENNICY

Pozdrawiam Michał

http://images43.fotosik.pl/201/ea60184c33eb0bf1med.jpg

Ostatnio edytowany przez zmiennik_bp (19-09-2009 20:20:11)


"... jako pracownik państwowy nie dysponuję czasem wolnym podczas pracy..."

Offline

 

#2 19-09-2009 20:37:22

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

WITAM! i nie mam pytań...


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#3 19-09-2009 21:02:31

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam serdecznie!! :)


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#4 20-09-2009 15:26:23

ziemiadokwiatów
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-02-2008
Posty: 227

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam kolegę serdecznie i gratuluję pomysłu ! Bardzo przyzwoita PRL-owska taryfa :-) Co prawda kolor jakiś taki nie taki ale dla mnie super!


- A gdzie plac?
- Nie ma, zalali go wodą. Robi się takie numery dla widoku
- Pani Kasiu pieniądze pani ma? A głowę?
- Myśleć trzeba, myśleć!

Offline

 

#5 20-09-2009 20:23:33

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Kolor nie taki !?  Mysz Meksykańska... a la Warszawa :)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#6 20-09-2009 20:55:21

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Śliczny ten Fiat !!! :)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#7 20-09-2009 23:57:51

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witamy ! Zmiennik_bp jeśli naprawdę chcesz go na taryfę bo tak może wynikać z tego co piszesz  to pamiętaj że o auto trzeba podwójnie dbać , częściej niż normalnie serwisować , inaczej to będziesz leżał i kwiczał że się sypie i dokładał . Znam gościa , który co ja wyrzucam z samochodu po wymianie , on przyjmuje i na takich własnie ludziach powstaje stereotyp taksówkarza . Jeżeli chcesz od czasu do czasu rekreacjyjnie stanąc na postoju , no problema , jeśli chcesz zarobkować na numerkach 1313 licz się z tym że musisz dbać o zawiechę częściej , kable WN , świece , oleje i te sprawy . Poza tym choć klientela jest inna niż np była 10 lat temu kiedy mój ojciec zaczynał w zawodzie to nie każdy też potraktuje twojego Fiata po gentelmańsku i walnie drzwiami tak ze ci sie całe auto przechyli bo nigdy nie jeżdził normalnym samochodem (to własnie robią wychowani na starych landarach gdzie nie da się normalnie zamknąc drzwi tylko trzeba się zaprzeć i zamachnąc ;/) W dzień zarobkowanie na 125p jeszcze przejdzie ale w nocy pod klubami , chorda pijanych rzygających to będzie dla niego zabójstwo . Pozdrawiam Taxi666


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#8 21-09-2009 10:37:49

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Z tego co ja zrozumiałem to kolega chyba chce mieć tylko replikę a nie jeździć na taryfie.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#9 21-09-2009 20:30:58

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

TAXI 666 :

Witamy ! Zmiennik_bp jeśli naprawdę chcesz go na taryfę bo tak może wynikać z tego co piszesz  to pamiętaj że o auto trzeba podwójnie dbać , częściej niż normalnie serwisować , inaczej to będziesz leżał i kwiczał że się sypie i dokładał . Znam gościa , który co ja wyrzucam z samochodu po wymianie , on przyjmuje i na takich własnie ludziach powstaje stereotyp taksówkarza . Jeżeli chcesz od czasu do czasu rekreacjyjnie stanąc na postoju , no problema , jeśli chcesz zarobkować na numerkach 1313 licz się z tym że musisz dbać o zawiechę częściej , kable WN , świece , oleje i te sprawy . Poza tym choć klientela jest inna niż np była 10 lat temu kiedy mój ojciec zaczynał w zawodzie to nie każdy też potraktuje twojego Fiata po gentelmańsku i walnie drzwiami tak ze ci sie całe auto przechyli bo nigdy nie jeżdził normalnym samochodem (to własnie robią wychowani na starych landarach gdzie nie da się normalnie zamknąc drzwi tylko trzeba się zaprzeć i zamachnąc ;/) W dzień zarobkowanie na 125p jeszcze przejdzie ale w nocy pod klubami , chorda pijanych rzygających to będzie dla niego zabójstwo . Pozdrawiam Taxi666

Ten fiat już odsłużył swoje w latach 80-tych na taryfie! Teraz to jest już na emeryturze :)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#10 22-09-2009 12:50:39

zmiennik_bp
Użytkownik
Od: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 18-09-2009
Posty: 12

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam ponownie.

Dokładnie fiat ma być tylko repliką taksówki aczkolwiek w pełni wyposażoną i sprawną.
Czekam na taksometr i będę szukał kogoś kto mi to podłączy.
Podobno potrzebna jest jakaś przejściówka do skrzyni biegów....
Niestety nie znam się na tym a może ktoś ma jakąś instrukcję do POLTAXa ???

Pozdrawiam


"... jako pracownik państwowy nie dysponuję czasem wolnym podczas pracy..."

Offline

 

#11 22-09-2009 16:35:44

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Widziałem to kiedyś. To jest taka przekładnia która rozdziela ruch na dwie linki, jedną do Poltaxa a drugą do zegarów.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#12 24-09-2009 22:18:36

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Piorun :

TAXI 666 :

Witamy ! Zmiennik_bp jeśli naprawdę chcesz go na taryfę bo tak może wynikać z tego co piszesz  to pamiętaj że o auto trzeba podwójnie dbać , częściej niż normalnie serwisować , inaczej to będziesz leżał i kwiczał że się sypie i dokładał . Znam gościa , który co ja wyrzucam z samochodu po wymianie , on przyjmuje i na takich własnie ludziach powstaje stereotyp taksówkarza . Jeżeli chcesz od czasu do czasu rekreacjyjnie stanąc na postoju , no problema , jeśli chcesz zarobkować na numerkach 1313 licz się z tym że musisz dbać o zawiechę częściej , kable WN , świece , oleje i te sprawy . Poza tym choć klientela jest inna niż np była 10 lat temu kiedy mój ojciec zaczynał w zawodzie to nie każdy też potraktuje twojego Fiata po gentelmańsku i walnie drzwiami tak ze ci sie całe auto przechyli bo nigdy nie jeżdził normalnym samochodem (to własnie robią wychowani na starych landarach gdzie nie da się normalnie zamknąc drzwi tylko trzeba się zaprzeć i zamachnąc ;/) W dzień zarobkowanie na 125p jeszcze przejdzie ale w nocy pod klubami , chorda pijanych rzygających to będzie dla niego zabójstwo . Pozdrawiam Taxi666

Ten fiat już odsłużył swoje w latach 80-tych na taryfie! Teraz to jest już na emeryturze :)

heheh to coś jak moje Scorpio :) TAXI w latach (2006-2009) Ile ja fajnej kabelkowni po taksówce wyciągnąłem , po CB i po kasie , został tylko przewód od koguta z pstryczkiem w panelu podłokietnika ale on akurat mię się przyda . Teraz zaszczytne 666 obwozi Volvo S80 :) .

Ostatnio edytowany przez TAXI 666 (24-09-2009 22:20:58)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#13 25-09-2009 19:12:46

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

TAXI 666 :

Piorun :

TAXI 666 :

Witamy ! Zmiennik_bp jeśli naprawdę chcesz go na taryfę bo tak może wynikać z tego co piszesz  to pamiętaj że o auto trzeba podwójnie dbać , częściej niż normalnie serwisować , inaczej to będziesz leżał i kwiczał że się sypie i dokładał . Znam gościa , który co ja wyrzucam z samochodu po wymianie , on przyjmuje i na takich własnie ludziach powstaje stereotyp taksówkarza . Jeżeli chcesz od czasu do czasu rekreacjyjnie stanąc na postoju , no problema , jeśli chcesz zarobkować na numerkach 1313 licz się z tym że musisz dbać o zawiechę częściej , kable WN , świece , oleje i te sprawy . Poza tym choć klientela jest inna niż np była 10 lat temu kiedy mój ojciec zaczynał w zawodzie to nie każdy też potraktuje twojego Fiata po gentelmańsku i walnie drzwiami tak ze ci sie całe auto przechyli bo nigdy nie jeżdził normalnym samochodem (to własnie robią wychowani na starych landarach gdzie nie da się normalnie zamknąc drzwi tylko trzeba się zaprzeć i zamachnąc ;/) W dzień zarobkowanie na 125p jeszcze przejdzie ale w nocy pod klubami , chorda pijanych rzygających to będzie dla niego zabójstwo . Pozdrawiam Taxi666

Ten fiat już odsłużył swoje w latach 80-tych na taryfie! Teraz to jest już na emeryturze :)

heheh to coś jak moje Scorpio :) TAXI w latach (2006-2009) Ile ja fajnej kabelkowni po taksówce wyciągnąłem , po CB i po kasie , został tylko przewód od koguta z pstryczkiem w panelu podłokietnika ale on akurat mię się przyda . Teraz zaszczytne 666 obwozi Volvo S80 :) .

Ten Ford Scorpio ile miał lat i jaki miał przebieg kiedy stał się taryfą?


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#14 25-09-2009 21:15:30

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Piorun :

TAXI 666 :

Piorun :

Ten fiat już odsłużył swoje w latach 80-tych na taryfie! Teraz to jest już na emeryturze :)

heheh to coś jak moje Scorpio :) TAXI w latach (2006-2009) Ile ja fajnej kabelkowni po taksówce wyciągnąłem , po CB i po kasie , został tylko przewód od koguta z pstryczkiem w panelu podłokietnika ale on akurat mię się przyda . Teraz zaszczytne 666 obwozi Volvo S80 :) .

Ten Ford Scorpio ile miał lat i jaki miał przebieg kiedy stał się taryfą?

Ten Ford Scorpio to MK1 z 1991 roku na oko realnie koło 300 tyś km w tym, licznikowo to był kręcony . czyli jak stał się taryfą miał latek 15 - dziś jest pełnoletni i zadbany jak należy .Na taxi zrobił przez 3 lata 80 tyś km  Nie jest zajeżdzony , mój ojciec dba o auta , nie skąpi na należyty serwis  .Dzięki temu ja mam teraz piękny okaz poliftowego MK1 z jasnym wnętrzem  :)

Ostatnio edytowany przez TAXI 666 (26-09-2009 02:22:20)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#15 01-11-2009 20:22:29

salza
Użytkownik
Zarejestrowany: 01-11-2009
Posty: 1
WWW

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam, gratuluje pomysłu! Zgadzam się, że serial, na którym wychowały się już 2 pokolenia, jak najbardziej zasłużył sobie na właśnę stronę. Nieważne który raz powtarzają w telewizji, człowiek zawsze chętnie obejrzy i pośmieje się, bo ten humor jest ponad czasowy. A nawet jeśli nie, jeśli trzeba było żyć w tamtych czasach, żeby zrozumieć, to filmy jakie wtedy robili (m.in. Zmiennicy) miały w sobie coś, co trudno uchwycić we współczensnych komediach. Może to znak czasów po prostu, tamtych czasów, nie do skopiowania...

nie rozżewniając się, kończę, a przechodząc wśród młodzieży miło usłyszeć ten czy inny cytat z filmów..

pozdrawiam
Robert

Offline

 

#16 27-07-2010 14:54:04

Turbo093
Użytkownik
Zarejestrowany: 27-07-2010
Posty: 2

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Jak zrobiłeś numery boczne na drzwiach???

Offline

 

#17 05-08-2010 19:00:25

Astra99
Użytkownik
Zarejestrowany: 05-08-2010
Posty: 1

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witam wszystkich .Mam 13 lat i uwielbiam stare samochody ( niekoniecznie polskie ) . Zmiennicy to mój ulubiony serial . Narazie prawka nie mam ale jak będe miał to kupie sobie Opla , ale dla hobby kupiłbym DF-a .

Offline

 

#18 08-08-2010 19:03:57

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

Witaj  na forum  Astra99 , przemyśl chłopie tego Opla! < widze ze 13 lat  to czasu jeszcze masz troche na myślenie>(z nicku wnioskuje że chcesz  Astre) Miałem taką Astre '95 1.6 16v przez rok (było mi potrzebne małe auto)  , , a miałem dość zadbany egzemplarz (nie licząc rozrytego automata) , palą olej litrami (obojętnie jaki przebieg/rocznik) , jakieś problemy z rozrządem a jak Ci się zaświeci "sławetna oplowska" żółta kontrolka "usterka elektryczna silnika" , stracisz na mocy i żółw Cie pod góre ścignie :P , Mój nauczyciel z Liceum od nowosci miał taką Astre ,  sie złapał za głowe jak sie dowiedział czym jeżdze  , ale również oświecił w sprawach technicznych - że jak juz koniecznie Astre to sprzed '94 z silnikiem 8V albo C20Ne czyli GSI . Na szczęście "parch" jak pieszczotliwie nazywało to auto pól mojej rodziny znalazł sobie całkiem szybko nowego własciciela za niecałe 1200 zł , dla mnie git bo nie musiałem nic picować ,wstawiać bajery typu "Opel Astra stan idealny tanio sprzedam" . Pozdrawiam


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#19 10-08-2010 21:47:09

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Witam wszystkich "Zmienniko" maniaków...

TAXI 666 :

Witaj  na forum  Astra99 , przemyśl chłopie tego Opla! < widze ze 13 lat  to czasu jeszcze masz troche na myślenie>(z nicku wnioskuje że chcesz  Astre) Miałem taką Astre '95 1.6 16v przez rok (było mi potrzebne małe auto)  , , a miałem dość zadbany egzemplarz (nie licząc rozrytego automata) , palą olej litrami (obojętnie jaki przebieg/rocznik) , jakieś problemy z rozrządem a jak Ci się zaświeci "sławetna oplowska" żółta kontrolka "usterka elektryczna silnika" , stracisz na mocy i żółw Cie pod góre ścignie :P , Mój nauczyciel z Liceum od nowosci miał taką Astre ,  sie złapał za głowe jak sie dowiedział czym jeżdze  , ale również oświecił w sprawach technicznych - że jak juz koniecznie Astre to sprzed '94 z silnikiem 8V albo C20Ne czyli GSI . Na szczęście "parch" jak pieszczotliwie nazywało to auto pól mojej rodziny znalazł sobie całkiem szybko nowego własciciela za niecałe 1200 zł , dla mnie git bo nie musiałem nic picować ,wstawiać bajery typu "Opel Astra stan idealny tanio sprzedam" . Pozdrawiam

Zamiast Opla, poszukaj lepiej coś japońskiego! Oczywiście oryginalne Made in Japan.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson