Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 29-12-2009 16:01:19

WUPETE
Użytkownik
Od: Rybnik
Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 2
WWW

Soundtrack

Strasznie ubolewam nad tym, że nigdy nie wyszedł soundtrack ze "Zmienników". Może by tak napisać petycję gdzieś? Do jakiegoś studia fonograficznego? Nawet jeśli nigdzie nie jest zgrana muzyka oryginalna to mamy Pana Przemysława Gintrowskiego. Na pewno wszedłby do studia na parę godzin i to gdzieś zgrał:) Co Wy na to? A może napisać list do Pana Gintrowskiego i poprosić go o to:)

Ostatnio edytowany przez WUPETE (29-12-2009 16:02:38)

Offline

 

#2 29-12-2009 16:20:45

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Soundtrack

Z tego co wiem to sprawa jest bardziej skomplikowana niż się to wydaje.
Już nie jeden go do tego namawiał.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#3 29-12-2009 17:18:11

r2r
Użytkownik
Od: Częstochowa
Zarejestrowany: 02-12-2006
Posty: 109

Re: Soundtrack

Jeżeli jest skomplikowana to jedno, ale drugie to fakt że jakby zebrać wszystkie tematy to wyszłoby nie więcej niż 25 minut muzyki. Nie wiem jaka wytwórnia podjęła by się wydania tak krótkiej płyty. Trzecia rzecz że rynek fonograficzny dzisiaj to czysta komercja, nastawiona tylko wyłącznie na czesanie hajsu, dlatego w M1 na stoiskach z muzyką kwitną opakowane w zachodnim stylu, gnioty Dody, Mandaryny itd. Ładnie to wygląda ale wartość muzyczna ma nijaką. Bo taka też muzyka ma niestety najwieksze branie. Pytanie ile sztuk by zeszło takiego soundtracku??? 3 tysiące?? 4?? Wytwórni by sie zwyczajnie nie opłacało zabierać za cos takiego, a jak podejmie sie tego zadania jakis podrzędny label to takie soundtracki będą wyglądały żałośnie - z popapraną wkładką, drukiem na "odwal się", i będzie mozna je pewnie znaleźć w koszach za 12.99 obok kwiatków Violetty Villas, i starych polskich kawałków z lat 60 ordynarnie przegrywanych z płyt winylowych na CD bez żadnej obróki dźwięku....a takiego szitu to juz bym nie chciał.


Chciałbym pożyczyć parę....kilk.....trochę.........tak...tak z dwajścia......tysięcy.....bo jak zaraz.....jak bym miał....to bym oddał

Offline

 

#4 29-12-2009 20:21:02

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Soundtrack

Podobno w sumie do serialu nagrane było ok 300 min. materiału muzycznego.
Oczywiście trzeba by od nowa to wszystko zaaranżować posiedzieć trochę nad tym a to kosztuje.
Wynajęcie realizatora dźwięku studia itp.
Wydaje mi się że Gintrowski niezbyt entuzjastycznie podchodzi do tej muzyki a robienie czegoś na siłę nie ma sensu.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#5 30-12-2009 02:56:45

r2r
Użytkownik
Od: Częstochowa
Zarejestrowany: 02-12-2006
Posty: 109

Re: Soundtrack

300 minut to tez przegięcie. Przypomina mi sie causus Vangelis'a i jego soundtracku do "Łowcy androidów" który to juz mam w kilku wersjach. Materiału jest sporo ale większośc to NIC NIE ZNACZĄCE ODRZUTY I JAKIEŚ POJEDYŃCZE DŹWIĘKI. Po wyciśnięciu esencji zostaje godzina muzyki na wysokim poziomie. 300 minut muzyki ze Zmienników chyba nie strawiłby nawet najwiekszy fetyszysta.


Chciałbym pożyczyć parę....kilk.....trochę.........tak...tak z dwajścia......tysięcy.....bo jak zaraz.....jak bym miał....to bym oddał

Offline

 

#6 30-12-2009 12:29:11

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Soundtrack

Jak dla mnie to fajny był by i jeden utwór kompilacja na nowo zagranych fragmentów.  Czas do 6-ciu minut i też było by git. Płyty by nie trzeba wydawać i da się to zrobić na domowym sprzęcie.

Ostatnio edytowany przez YACEK (30-12-2009 12:30:30)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#7 04-01-2010 03:03:41

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Soundtrack

Jest przecież taka audycja w Radio Safari :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson