Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 14-07-2011 11:45:54

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Krytyka Barei we współczesnym kinie.

Wczoraj obejrzałem nowy film Bromskiego "Uwikłani" film ogólnie bardzo fajny, a również Maja Ostaszewska pokazała co ma najlepszego :) Ale ja nie o tym. W filmie jest scena w której pani prokurator rozmawia z byłym milicjantem bądź UBekiem. Pan UBek cierpi na dość mocną schizofrenię, ale w dość ciekawym monologu skrytykował twórczość Barei. Zastanawiam się, czy ów monolog to była inwencja Bromskiego, Machulskiego, czy może sam Stroiński postanowił umieścić taki przytyk w filmie?


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

#2 15-07-2011 23:27:03

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Krytyka Barei we współczesnym kinie.

Pomysł na to pochodzi z książki która jest pierwowzorem tego filmu.
Ale czy to była jakaś wielka krytyka Barei jako twórcy ?
Autor książki sam mówi że nie jest przeciwko Barei.
Bardziej chodziło o zwrócenie uwagi na problem że dziś za dużo jest mody zapoczątkowanej jakiś czas temu przez "różowych" na wybielanie PRL jako niegroźnej groteski i czasów kultowych. Filmy Barei jako komedie świetnie  chcąc nie chcąc do takiej polityki pasują.
Ale sam Bareja nie jest niczemu winny bo nie kręcił filmów na kapitalistyczne czasy które nadeszły dopiero po jego śmierci tylko w PRL dla ludzi żyjących w PRL którzy tą całą rzeczywistość widzieli i wiedzą że to jest tylko jej śmieszny wycinek. Gorzej z młodymi którzy tych czasów nie pamiętają i tu jest pies pogrzebany tej całej afery do której doprowadziły nas wiadome siły !

Ostatnio edytowany przez Jordan (15-07-2011 23:29:12)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson