Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 11-12-2011 18:21:06

1313
Użytkownik
Zarejestrowany: 26-09-2006
Posty: 9

Gorąca prośba o pomoc - czyli walka z licencjatem

Witam!

Nie wiem od czego zacząć, więc oryginalnie zacznę od początku.

Jestem studentem 3 roku Politologii. Jak to zazwyczaj na 3 roku bywa, piszę pracę licencjacką. Temat, jaki sobie wybrałem brzmi „Stanisław Bareja – pierwszy kronikarz PRL”. Temat myślę, że przyjemny zarówno dla mnie, jako fana twórczości naszego wybitnego reżysera jak i dla potencjalnych recenzentów. Jako, że tematu nie da się wyczerpać „przepisując książki” zwracam się do Was z gorącą prośbą. Potrzebuję jak najwięcej informacji, ciekawostek z życia Bareji, w szczególności dotyczących Jego aktywności antykomunistycznej (wożenie powielaczy maluchem itd.) Równie istotne są jakieś aluzje w filmach, przypadki cenzury (scena z flagami i dzielnicowym Parysem w Alternatywach 4 czy też ogon słynnej myszy ze Zmienników). Każda ciekawostka i informacja się liczy! Nie pogardzę również różnego rodzaju zdjęciami, filmami itp.

Można by zapytać, dlaczego ktoś, kto uważa się za „fana” Stanisława Bareji prosi o pomoc przy pisaniu pracy o Nim. Otóż wiem doskonale, że liczba ciekawostek, zwłaszcza o naszym ulubionym reżyserze, jest tak duża, że jedna osoba nie jest w stanie do wszystkich dotrzeć, zatem chcę mieć informacje z najszerszego możliwego kręgu.

Oczywiście sięgnę do książek biograficznych, które zostały do tej pory wydane, nie mniej jednak uważam, że potęga wiedzy fanów jest na tyle ogromna, że nie wyobrażam sobie mojej pracy bez niej.

Z góry BARDZO dziękuję za pomoc i Pozdrawiam :).

Offline

 

#2 11-12-2011 19:50:57

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Gorąca prośba o pomoc - czyli walka z licencjatem

Hej. Wiele potrzebnych informacji znajdziesz w książce "Stanisław Bareja-Król krzywego zwierciadła". To rzetelna praca obfitująca w ciekawe informacje.

Polecam także lekturę Forum. Powodzenia :-)


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#3 11-12-2011 20:14:55

1313
Użytkownik
Zarejestrowany: 26-09-2006
Posty: 9

Re: Gorąca prośba o pomoc - czyli walka z licencjatem

Książki na pewno zakupię (mam już kilka pozycji na oku :) ).

Forum (wiele for z resztą) też przejrzę :).
Zależy mi na jak największej liczbie informacji, zdjęć, filmów, artykułów. Poszukuję też bardzo recenzji filmów/seriali Bareji, które były wydawane w okresie, gdy dzieła te po raz pierwszy wchodziły na ekrany kin/TV.

Offline

 

#4 11-12-2011 23:25:08

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Gorąca prośba o pomoc - czyli walka z licencjatem

Nie żebym się czepiał, ale jak chcesz pisać pracę o Barei, to wypadałoby umieć poprawnie odmieniać jego nazwisko. :P

Offline

 

#5 11-12-2011 23:29:17

1313
Użytkownik
Zarejestrowany: 26-09-2006
Posty: 9

Re: Gorąca prośba o pomoc - czyli walka z licencjatem

Fakt, zasugerowałem się tym, że kończy się na "ja" (poezja - poezji), mea culpa :P.


EDIT: I właśnie po to piszę, nie jestem bezbłędnym człowiekiem, wolę konfrontować pewne rzeczy z innymi :).

Ostatnio edytowany przez 1313 (11-12-2011 23:35:44)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson