Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#26 20-10-2010 15:57:23

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: Ciekawostki od Mikesza

Mikesz :

Temat kolczyków trochę bałagani ten wątek :)

coż... nieco masz rację, ale jakoś nie widziałem innego wątku, gdzie możnaby to wkleić. W każdym razie, jeśli Admini uznają, że zaśmiecam ten zacny temat, to niech przeniosą w odpowiedniejsze miejsce
pozdrawiam


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

#27 28-10-2010 20:27:49

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

ardiano :

Mikesz :

Temat kolczyków trochę bałagani ten wątek :)

coż... nieco masz rację, ale jakoś nie widziałem innego wątku, gdzie możnaby to wkleić. W każdym razie, jeśli Admini uznają, że zaśmiecam ten zacny temat, to niech przeniosą w odpowiedniejsze miejsce
pozdrawiam

Spokojnie :) Nie bądźmy tacy sztywni :) Mówiłem to bardziej żartem niż serio :) Mnie osobiście to zmotywowało, aby zweryfikować Twoją ciekawostkę :)

A co do istoty ciekawostki, to jest to niesamowite, że oglądając serial tylekroć razy, człowiek nie zwrócił uwagi na szczegół pierwszego planu :)

Pozdrawiam

[Dodane]

22. W odcinku 8 (minuta 00:39:45) gdy ojciec Kasi czeka na windę, można zauważyć, że tak naprawdę mógł wsiąść do drugiej, gdyż była na parterze.
Widać to po zapalonej kontrolce z lewej strony. Po chwili zapala się ta od windy w której jedzie Kasia, po czym gaśnie ta, która była dostępna, aż w końcu gasną obie :)

Mało tego. Nie widać wcześniej zapalonego "zwoływacza" :) No chyba, że była przepalona żarówka :)

Chronologicznie to wygląda tak:

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/winda1.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/winda2.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/winda3.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/winda4.jpg

Offline

 

#28 29-10-2010 10:55:32

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: Ciekawostki od Mikesza

może być też tak, że ta druga winda jest mocno awaryjna, albo zwyczajnie z dwóch wind jedna gra w filmie, a druga pracuje dla codziennych uzytkowników bloku


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

#29 29-10-2010 15:19:07

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ciekawostki od Mikesza

albo moze byc tak, ze po prostu piorecki lubi tylko ta prawa winde, wiec tylko nia chce jezdzic

Offline

 

#30 30-10-2010 04:51:28

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Ciekawostki od Mikesza

YACEK :

A może zwariowana moda lat osiemdziesiątych nakazywała asymetrię.

Nawet na pewno, potwierdzam z autopsji (znaczy ja nie nosiłem... ;)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#31 30-10-2010 23:58:43

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

@ windy... u kolegi też są 2 windy z czego jedna tak zwana "towarowa" - ma więcej miejsca, ale jeździ wolniej. Kolejna sprawa, że ta "towarowa" z racji tego, że ma więcej miejsca jedynie jak się otworzy magiczne drzwiczki w tylnej przegrodzie (klucz zapewne ma gospodyni) to ogólnie w windzie jest syf i śmierdzi (w drzwiach jest szpara przez którą można rzucić np. ogryzek, a ten potem woni na resztę kabiny).

Efekt jest taki, że kolega jeździ jedynie winda "zwykłą" i nawet jak przyjedzie "towarowa" to do niej nie wsiada, tylko woła powtórnie, aby przyjechała ta właściwa.

Offline

 

#32 31-10-2010 02:57:06

Max454
Użytkownik
Zarejestrowany: 23-09-2010
Posty: 44

Re: Ciekawostki od Mikesza

Podobnie było to w wieżowcu u mojego kolegi. Dwie windy, jedna towarowa z dodatkowymi drzwiami w środku, otwieranymi na klucz. Ale nie było żadnego syfu w środku (domyślam się, że tak mówisz, że był syf bo to winda "towarowa" i tam meble i ziemniaki ludzie wozili). Wciskało się przycisk wywołujący windę i jechało się tą, która przyjechała pierwsza. Zaletą było to, że szybciej się można było przemieścić gdy druga winda była używana przez inną osobę. Windy nie różniły się one od siebie wyglądem (poza tymi drzwiami na klucz). Sądzę, że twój argument jest bezpodstawny i to Mikesz ma rację co do tej ciekawostki.

Ostatnio edytowany przez Max454 (31-10-2010 02:58:28)


"Do piekiełka, na krwawy befsztyk"

Offline

 

#33 31-10-2010 11:35:55

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

Panowie, a czy nie jest tak, że gdyby Pan Piórecki wsiadł do drugiej windy, to by po prostu popsuł scenariusz? :)
Sądzę, że jeśli jest tu jakieś niedopatrzenie, to jedynie ten wskaźnik na ścianie. Pewnie nikt do tego wtedy nie przywiązywał wagi, bo tak samo nikt nie sądził, że po przeszło 20 latach znajdą się tacy, co będą wyłapywać najmniejsze błędy w filmie :)

23. Kolejna ciekawostka dotyczy okien w hotelu, w którym spotykają się Kuśmider i Krashan. Odcinek 7, minuta 00:43:12.

Gdy Kuśmider demonstruje swoją "dodatkową banderolę", można zauważyć, że skrzydło okna otwiera się na prawą stronę oraz, że jest to skrzydło środkowe.
Po zmianie ujęcia, gdy obaj finalizują transakcję, okno jest otwarte, ale tym razem na lewą stronę, a w dodatku jest to skrzydło lewe - patrząc od środka.
Kilka chwil później, w czasie przeszukania pojawia się w oknie firana. Skrzydło jest nadal otwarte na lewo, lecz tym razem jest to skrzydło środkowe.

Wygląda na to, że w ujęciach zza stolika, ów stolik przesunięty jest do środka pomieszczenia, aby kamera miała miejsce - to tłumaczy otwarte lewe skrzydło okna, a nie środkowe.
Natomiast z widokiem na okno, stolik stoi przy ścianie, dlatego otwarte jest okno środkowe.

Można także zauważyć, że gdy Boryczko odkrywa pieniądze, wazonik stoi w innym miejscu, niż chwilę później w ujęciu zza stolika :)

Poza tym, jeśli dobrze widzę, to tapeta widoczna z zewnątrz jest inna niż ta widoczna od wewnątrz. Światło słoneczne padające na okno jest jakieś nienaturalne. Za oknem zamiast zabudowań, czy ogródków działkowych, widoczny tylko błękit. Te wszystkie rozbieżności pozwalają sądzić, że wnętrze hotelowego pokoju to po prostu studio :)

Pozdrawiam

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/okno1.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/okno2.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/okno3.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/wazon1.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/wazon2.jpg

Offline

 

#34 31-10-2010 11:40:27

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Ciekawostki od Mikesza

Cała ta scena zapewne była kręcona w studio a nie w żadnym hotelu.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#35 31-10-2010 15:17:03

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ciekawostki od Mikesza

to to juz chyba wszyscy wiemy i nie od dzisiaj

Offline

 

#36 03-11-2010 01:27:18

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

Ja tam nadal uważam, że z tą winda to trochę naciągane... po prostu znam takich co jeżdżą tylko "zwykłą" i nie widzę w związku z tym nic dziwnego, że Piórecki chciał sobie poczekać...

Offline

 

#37 03-11-2010 16:54:54

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

Phinek :

Ja tam nadal uważam, że z tą winda to trochę naciągane... po prostu znam takich co jeżdżą tylko "zwykłą" i nie widzę w związku z tym nic dziwnego, że Piórecki chciał sobie poczekać...

Ja nie wiem co tu jest naciąganego. Przecież to, o czym napisałem jest wyraźnie na filmie. Poza tym nie określiłem tego jako wpadkę, lecz ciekawostkę. A czy ciekawostka może być naciągana?
To jest po prostu szczegół, którego na planie nawet nie brali pod uwagę, bo kto będzie zwracać uwagę czy tam coś sobie świeci, czy miga?

Tak czy inaczej argument, że Piórecki miał takie widzi misie, iż jeździł tylko tą windą, czy, że chciał sobie poczekać, jest trafiony jak kulą w płot, bo w takim razie gdzie jest na to dowód w filmie?

Na tej zasadzie, to wiele ciekawostek, a nawet wpadek można by wyjaśnić :) np. "Marian", który nagle ma inną koszulę - to proste. Po prostu zmienił ją na przystanku. I kto wie, czy nie było tego w scenariuszu :)

Pozdrawiam

Offline

 

#38 04-11-2010 14:07:40

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

Jakoś ludzi nie jeżdżących "towarową" znam kilka sztuk zaś zmieniających podkoszulki na przystankach równe 0 (słownie zero) dlatego właśnie chciałem odróżnić wpadki od ciekawostek wątpliwych.

Wszak tak jak nie ma na filmie, że Piórecki nie lubi "towarowej" tak samo nie ma na filmie że ją lubi... i tyle.

Offline

 

#39 05-11-2010 21:28:31

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

Kończąc wątek Pióreckiego, który prowadzi donikąd, wyjaśnię, że przykład z "Marianem" i koszulą przytoczyłem celowo i z ironią. Nie sądziłem, że będę musiał to wyjaśniać :)

Proponowałbym, aby opierać się głównie na tym, co jest na filmie, a nie na własnych ideologiach, czy na tym co kto widział lub czego nie, bo to nie jest żaden wyznacznik.

Przykładowo, jeśli mi ktoś powie, że są samochody na prąd, o których ja nie słyszałem, to czy mam prawo twierdzić, że tak nie jest, tylko dlatego, że nic mi o tym nie wiadomo? :)

Phinek :

Wszak tak jak nie ma na filmie, że Piórecki nie lubi "towarowej" tak samo nie ma na filmie że ją lubi... i tyle.

Tego, że Piórecki ma upodobanie do którejś z nich, to już ja nie wymyśliłem :)
I poza tym jakie lubi, czy nie lubi? Bądźmy rozsądni :) Skąd tu ta teoria o upodobaniu do którejkolwiek z nich? Skąd w ogóle ta towarowa?

Po prostu czekał na tę, gdyż tak było w scenariuszu. Zaświeciły się wskaźniki, które są powodem całej tej dyskusji i tyle.

Bardziej byłbym skłonny twierdzić, iż Piórecki się zwyczajnie zamyślił, ponieważ wyraźnie patrzył w punkt myśląc o niebieskich migdałach do tego stopnia, że uciekła mu jego... ulubiona winda :)

Pozdrawiam

Offline

 

#40 07-11-2010 19:54:47

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

Mikesz :

Bardziej byłbym skłonny twierdzić, iż Piórecki się zwyczajnie zamyślił, ponieważ wyraźnie patrzył w punkt myśląc o niebieskich migdałach do tego stopnia, że uciekła mu jego... ulubiona winda :)

A i to jest niezaprzeczalna prawda... tym bardziej skoro miał problem ze złapaniem "ulubionej" to tym bardzie mógł mieć problem z zauważeniem tej dalszej... czyli ciekawostka ciekawa, ale nie doszukiwałbym się tu ani błędów ani super intryg scenariuszowych.

Offline

 

#41 07-11-2010 22:01:29

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Ciekawostki od Mikesza

I jeszcze tym bardziej, że na ogół był Niespotykanie Spokojnym Człowiekiem i zakręconym w dodatku ("No masz... zjadłeś śniadanie Kasi!") :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#42 08-11-2010 12:34:40

Max454
Użytkownik
Zarejestrowany: 23-09-2010
Posty: 44

Re: Ciekawostki od Mikesza

Ja myślę, że po prostu w scenariuszu była scena, w której Piórecki "przysypia" i nie zdążył wejść do windy, a że ekipa filmowa usytuowała się w budynku gdzie były dwie windy to już był czysty przypadek i nie chcieli jakoś specjalnie zmieniać tej sceny bo straciłaby ona swój cały sens.


"Do piekiełka, na krwawy befsztyk"

Offline

 

#43 08-11-2010 17:11:47

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

Max454 :

Ja myślę, że po prostu w scenariuszu była scena, w której Piórecki "przysypia" i nie zdążył wejść do windy, a że ekipa filmowa usytuowała się w budynku gdzie były dwie windy to już był czysty przypadek i nie chcieli jakoś specjalnie zmieniać tej sceny bo straciłaby ona swój cały sens.

W rzeczy samej :)

Offline

 

#44 09-11-2010 23:17:45

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

A ja znalazłem ciekawostkę motoryzacyjną...

W odcinku 3 - Dziewczyna do bicia - Marian Koniuszko wsiada do Żuka i trzaska drzwiami, jednak słychać, ze zamek nie załapuje... później nie słychać w dalszej części, aby poprawiał drzwi, a później jakoś cudem są zamknięte...

W moim mniemaniu to gdzieś w międzyczasie poprawił, ale po za sceną.

Offline

 

#45 10-11-2010 00:40:10

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Ciekawostki od Mikesza

Kolejne trzy... Choć nie wiem czy nie były już zgłaszane:

1 - Felgi furmanek - Kasia/Marian mówiła w WPT, że gumy są na felgach fiata - a nie są, co widać kilka scen później
2 - Mroczkowski z Jackiem nie potrafią zapakować skrzyni do windy, mimo, ze ta by się zmieściła
3 - Mega expresowe tynkowanie bloku Mroczkowskiego... We wszystkich scenach blok jest nieotynkowany, a gdy Mroczkowski chce skoczyć z okna to widać otynkowaną ścianę.

Offline

 

#46 10-11-2010 12:27:22

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Ciekawostki od Mikesza

Polecam wszystkim czytanie działu ciekawostki na stronie!


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#47 10-11-2010 15:33:12

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

...i temat wątku :)

Offline

 

#48 11-11-2010 19:01:29

bokser
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 19-08-2010
Posty: 41

Re: Ciekawostki od Mikesza

Odc. 2
Kiedy do gabinetu Michalika na Wspólnej przychodzi Michalikowa za oknem widać scenografię z widokiem Ursynowa
W scenie kręconej na ul. Cześnika kiedy robotnik zabezpiecza właz kanału, biało-czerwony płotek stoi bezpośrednio przy włazie. Kiedy chwilę później idzie tamtędy Michalik płotek odsunięty jest o jakieś dwa metry od włazu.
Końcówka odcinka - taksówka pokazana z oddali na tle budynku. Chwilę potem scena z młodym Ceglarkiem, który proponuje Jackowi kupno "kółek". Początek odcinka trzeciego ta sama scena co w odcinku drugim - taksówka pokazana z oddali i "kółka" są na swoim miejscu. Chwilę potem w scenie, kiedy do taksówki wsiadają profesjonalistki i każą wieść się do na ul. Kajki, taksówka nie ma dekli.
Ciekawostką scenariusza jest też to, że młody Ceglarek ("niesamowicie zdolny"), którego ojciec siedzi na forsie, kradnie części od samochodów żeby zarobić marne, jak na owe czasy "dwie stówy".

Offline

 

#49 22-11-2010 18:56:18

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Ciekawostki od Mikesza

Może nie chciał mu pieniędzy dawać.

Offline

 

#50 07-02-2011 20:28:51

Mikesz
Użytkownik
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 76

Re: Ciekawostki od Mikesza

24. Mała wpadka zauważona dzisiaj w odcinku 10 (minuta 00:32:05). Dość wyraźne odbicie w szybie ekipy filmowej i mikrofonu.

Pozdrawiam
Mikesz

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/odbicie1.jpg

http://i973.photobucket.com/albums/ae219/mikulasz/screenshoty/odbicie2-1.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson