Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 24-01-2008 09:31:24

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

W ciekawostkach możemy wyczytać,że: W pierwszym odcinku, kiedy pokazywany jest dojazd Jacka do pracy, wykorzystano scenę z przystanku tramwajowego, w której widać Kasię w przebraniu Mariana Koniuszki. Tymczasem w opisie 3 odcinka czytamy: "... Miarka przebiera się, gdy na zakładowej (i zakrapianej) wycieczce na grzyby Zdzisław Mroczkowski próbuje ją napastować. Jest to tylko próba, gdyż zalany Mroczkowski myli tyłek Mariana Koniuszki ze, skądinąd dosyć podobną, pupą Kasi. Młoda kobieta postanawia porzucić to nieciekawe środowisko."
Nasuwają się tu proste wątpliwości: Skąd wiadomo że to Kasia w przebraniu Mariana ? A może to Marian we własnej osobie ? a może Kasia nie przebrana za Mariana ?


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#2 24-01-2008 10:44:09

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Wydaje mi sie, ze skoro w tych czasach brakowalo tasmy filmowej, to wygodniej bylo wykorzystac dwa razy scene z przebrana Kasia wsiadajaca do tramwaju niz filmowac osobno te scene z przypadkowymi ludzmi.

A nawet  gdyby jakims trafem taka dodatkowa scene chciano nakrecic, to pojawiliby sie tam zwykli przechodnie, bez Kasi i bez Mariana (bo niby po co ktorys z nich mialby wtedy tam sie pojawic?).


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#3 25-01-2008 01:36:40

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Nie do końca rozumiem, o co Autovidolowi chodzi z tym odniesieniem do grzybobrania z 3 odcinka.

Offline

 

#4 25-01-2008 02:45:14

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

scorpio44 :

Nie do końca rozumiem, o co Autovidolowi chodzi z tym odniesieniem do grzybobrania z 3 odcinka.

Chyba o to, ze Kasia i Marian od tylu wygladaja tak samo ;)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#5 26-01-2008 09:16:11

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Inspektor Belon :

scorpio44 :

Nie do końca rozumiem, o co Autovidolowi chodzi z tym odniesieniem do grzybobrania z 3 odcinka.

Chyba o to, ze Kasia i Marian od tylu wygladaja tak samo ;)

no dokładnie


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#6 27-01-2008 01:13:40

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Ale co to ma wspólnego ze sceną z przystanku tramwajowego?

Offline

 

#7 27-01-2008 02:18:12

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

ano tylko tyle że dla mnie to nie Kasia tylko Marian we własnej osobie :-P


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#8 27-01-2008 15:01:22

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

autovidol :

ano tylko tyle że dla mnie to nie Kasia tylko Marian we własnej osobie :-P

Ale w takim razie po kiego grzyba mialby to byc akurat Marian a nie przypadkowy przechodzien? Gdzie tu logika?

Pokazanie przebranej Kasi wsiadajacej do tramwaju ma przynajmniej sens. Bareja mial juz nakrecona te scene i ze wzgledow oszczednosciowych ja wykorzystal. Jak juz pisalem, w tamtych czasach kazdy metr tasmy byl na wage zlota. Nikt by sie nie bawil w dokrecanie ujec tylko dlatego, zeby 20 lat pozniej grupa zapalencow nie miala czego komentowac. Zauwaz, ze nawet koncowe litery wygladaja tragicznie, co swiadczy o korzystaniu ze wszelkich dostepnych tasm, nawet tych najgorszych. Czy w tej sytuacji dokrecanie niepotrzebnych (bo podobna scena juz istnieje, z przebrana Kasia) i w dodatku nielogicznych (jak filmowac tlum, to filmowac przypadkowe osoby, a nie Mariana, ktorego obecnosc tam nie mialaby w tym akurat momencie zadnego sensu) scen byloby priorytetem?

W Zmiennikach wielokrotnie pojawialy sie sytuacje, ze te same ujecia byly uzywane po kilka razy (chociazby scena z krowami na lace albo akrobacje Fiata na piachu przy blokowiskach). Nie widze powodu, dla ktorego scena tramwajowa mialaby byc wyjatkiem, tym bardziej, ze idealnie sie nadaje do wielokrotnego wykorzystania.


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#9 27-01-2008 17:33:16

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Inspektor Belon :

w tamtych czasach kazdy metr tasmy byl na wage zlota.

I to właśnie dołuje... bo jak się patrzy na zachodnie produkcje i te reedycje na dvd to aż żal że u nas był niedobór środków.
Jakby wspaniale było mieć Zmienników QDVD np. z deleted scenes, bez cenzury itp.
.

Offline

 

#10 27-01-2008 21:06:00

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Bareja zachodniej taśmy miał tyle, ile wynosiła długość trwania filmu/odcinka. Trochę pewnie jeszcze sobie skądśtam załatwił, ale i tak nie było różowo.

bo jak się patrzy na zachodnie produkcje i te reedycje na dvd to aż żal że u nas był niedobór środków.

Ale dzięki temu nasze produkcje mają specyficzny klimat, i wolę Bareję w kiepskiej jakości niż kogokolwiek innego w dobrej.

deleted scenes

Takowych brak, oszczędność taśmy i brak ingerencji cenzury z powodu śmierci Barei. Z „bez cenzury” to samo.
Fajnie byłoby, jakby nagrać nowe postsynchrony do Misia (Nowohucki, Filipskiego etc.).

Offline

 

#11 27-01-2008 23:54:01

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

znów należy sie pare słów wyjaśnienia...
ja wcale nie mam nic przeciwko temu że ta scenka jest powielona tylko chodziło mi o to że na naszej stronie wwwzmiennicy.com w dziale ciekawostki jest napisane że to Kasia chociaż jest to wątpliwe bo może być to Maniek


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#12 28-01-2008 00:44:04

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Autovidol, już pomijając to, co koledzy wyżej napisali, że byłoby to po prostu bez sensu, stwierdzić muszę, że sylwetki Kasi i Mariana są rzeczywiście dość podobne, ale naprawdę nie do tego stopnia, żeby nie poznać od tyłu, czy to Kasia, czy to Marian. To tylko Zmiennikowe postacie mogły mieć z tym problem. ;)

Offline

 

#13 29-01-2008 18:52:35

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

mów mi Mroczkowski bo ja nie widze różnicy


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#14 29-01-2008 20:14:50

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Coś z tym podobieństwem od tyłu jest - bo jak jest moment jak Marian Koniuszko wsiada do 1313 a obok stoi Kasia - odcinek podróż sentymentalna - to przez moment zszokowany pomyślałem - "skąd oni wzięli dwie Ewy Błaszczyk" :D
.

Offline

 

#15 07-02-2008 22:59:57

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Jordan :

..."skąd oni wzięli dwie Ewy Błaszczyk" :D
.

DOBRE....


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#16 07-03-2009 09:08:22

Żelaznodrożnyj
Użytkownik
Zarejestrowany: 07-03-2009
Posty: 16

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

tak to akurat sie zgadza,że został wykorzystany dwa razy ten sam fragment taśmy-zwróćcie uwagę w 11 odcinku gdy Jacek wyjeżdża do ks ogniwo z wpt-ta scena jest wzięta z odcinka 14stego gdy Wiesio Ceglarek prawie wpada mu pod auto;) zreszta takich scen jest więcej-np podczas rozmowy Kasi i Jacka ze Stasiem (odc 14) widać niepotrzebną przebitkę jak Kasia podchodzi do czerwonej 13-13-iw mgnieniu oka znów stoi przy Jacku;)

Offline

 

#17 07-03-2009 15:29:45

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

To ostatnie, to jest błąd montażowy to ujęcie nie tłumaczy się w kontekście sceny.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#18 07-03-2009 16:42:18

Żelaznodrożnyj
Użytkownik
Zarejestrowany: 07-03-2009
Posty: 16

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

no rzeczywiśćie ostatnie nie ale przed ostatnie tak;)

Offline

 

#19 07-03-2009 22:28:12

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Kasia-"Marian" w pierwszym odcinku

Robi się takie bajery dla widoku.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson