Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 23-09-2010 03:44:02

Max454
Użytkownik
Zarejestrowany: 23-09-2010
Posty: 44

Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Nie rozumiem jednej sceny w odcinku "Safari". Wytłumaczcie mi dlaczego w ludzie, którzy chcieli kupić paliwo na CPN-ie byli odprawiani i nie mogli kupić paliwa. A Jacek podjechał taksówką, mrugnął okiem do pracownika CPN, a ten mrugnął okiem do Jacka, i mógł już zatankować. A wcześniej gdy Jacek i Kaśka wieźli Rawicza i chcieli zajechać do WPT aby wziąć talony na benzynę to Rawicz się na to nie zgodził bo się śpieszył do Krakowa. A zatem jakim sposobem Jacek mógł zatankować na CPN-ie i w ogóle co oznaczało to mrugnięcie okiem?

Ostatnio edytowany przez Max454 (23-09-2010 03:46:31)


"Do piekiełka, na krwawy befsztyk"

Offline

 

#2 23-09-2010 08:35:44

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

no przeciez oni nie mieli kartek to kazdy chyba wie, a taksowkarze moze mieli jakas umowe, ze moga tak, oczywiscie nielegalnie stad pewnie to mrugniecie - tak ja to widze

Offline

 

#3 23-09-2010 16:56:59

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Nie mieli kartek - nie mogli kupić. Dlatego "zwykli" ludzie odjeżdżali z niczym. Dodatkowo cudzoziemcy musieli płacić swoją walutą, dlatego ten udający Niemca też nic nie wskórał. Benzyniarz i tak był ostrożny, bo może wiedział, że to pułapki. Mrugnięcie to bezsłowny kod porozumiewania się, znany tylko wtajemniczonym :) Wtedy brakowało wszystkiego poza octem, a duży dostęp do benzyny mieli tylko ci, którzy pracowali w transporcie. Czytałem kiedyś, że nawet niejaki K. Hołowczyc w stanie wojennym chcąc mieć paliwo zatrudnił się jako taksówkarz.

Ostatnio edytowany przez Pleban (23-09-2010 16:59:24)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#4 23-09-2010 22:11:51

yabol428
Użytkownik
Zarejestrowany: 18-03-2010
Posty: 11

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Ba! Istnieli nawet prywatni taksówkarze, którzy w ogóle nie jeździli zarobkowo. Rejestrowali się jako taksówkarze tylko po to, żeby mieć dostęp do wyższych przydziałów paliwa, które odsprzedawali z dużym zyskiem.

Offline

 

#5 24-09-2010 04:12:15

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Bo "przelewanie z baku taksówki jest właściwie zabronione, to tylko grzeczność!" :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#6 26-09-2010 15:39:07

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

yabol428 :

Ba! Istnieli nawet prywatni taksówkarze, którzy w ogóle nie jeździli zarobkowo. Rejestrowali się jako taksówkarze tylko po to, żeby mieć dostęp do wyższych przydziałów paliwa, które odsprzedawali z dużym zyskiem.

To prawda. Taksówkarze nawet prywatni posiadali jakiś limit dzienny (chyba ze 40 litrów) i śmiało mogli jeździć :) Natomiast zwykły obywatel miał benzynę na kartki.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#7 26-09-2010 15:42:13

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Pleban :

Nie mieli kartek - nie mogli kupić. Dlatego "zwykli" ludzie odjeżdżali z niczym. Dodatkowo cudzoziemcy musieli płacić swoją walutą, dlatego ten udający Niemca też nic nie wskórał. Benzyniarz i tak był ostrożny, bo może wiedział, że to pułapki. Mrugnięcie to bezsłowny kod porozumiewania się, znany tylko wtajemniczonym :) Wtedy brakowało wszystkiego poza octem, a duży dostęp do benzyny mieli tylko ci, którzy pracowali w transporcie. Czytałem kiedyś, że nawet niejaki K. Hołowczyc w stanie wojennym chcąc mieć paliwo zatrudnił się jako taksówkarz.

Pleban, cudzoziemcy musieli płacić amerykańskimi dolarami a nie "swoją walutą" jak to określiłeś. Niemiec z RFN posiadał dolary, a przecież wszyscy wiedzą, że w tym czasie w RFN płaciło się markami.

PS. Wiem, że trochę się czepiam ;)

Pozdrawiam.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#8 26-09-2010 18:56:36

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

Nic nic, macie słuszność :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#9 29-08-2012 10:27:41

tomekl
Użytkownik
Od: Tarnów
Zarejestrowany: 29-08-2012
Posty: 11

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

WRC :

no przeciez oni nie mieli kartek to kazdy chyba wie, a taksowkarze moze mieli jakas umowe, ze moga tak, oczywiscie nielegalnie stad pewnie to mrugniecie - tak ja to widze

Jakie tam nielegalne panie. Przecież na każdej stacji takie rzeczy się działy :-)

Offline

 

#10 01-09-2012 10:35:24

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Wytłumaczcie mi dlaczego w odcinku "Safari"...

tomekl :

WRC :

no przeciez oni nie mieli kartek to kazdy chyba wie, a taksowkarze moze mieli jakas umowe, ze moga tak, oczywiscie nielegalnie stad pewnie to mrugniecie - tak ja to widze

Jakie tam nielegalne panie. Przecież na każdej stacji takie rzeczy się działy :-)

Kombinatorów u nas w kraju nigdy dosyć :)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson