Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#51 01-08-2006 09:06:04

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W Odcinku 14. (Pocałuj mnie Kasiu) W scenie, kiedy WIESIEK tłumaczy milicjantowi gdzie ma dokumenty, Kuśmider mówi do Jacka, że obejdziemy się bez noża. W tej chwili Jacek i Kuśmider odjeżdżają, i widać, że to nie jest 1313, tylko jakiś inny fiat. Źle to wytłumaczyłem, ale obejżyjcie sobie w Odcinku 14 tą akcję z WIEŚKIEM i KUŚMIDREM (28:39 minuta na moim filmie).

POZDRAWIAM!

 

#52 01-08-2006 11:18:21

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Pawełzmiennik napisał(a):

> W Odcinku 14. (Pocałuj mnie Kasiu) W scenie, kiedy WIESIEK
> tłumaczy milicjantowi gdzie ma dokumenty, Kuśmider mówi do
> Jacka, że obejdziemy się bez noża. W tej chwili Jacek i
> Kuśmider odjeżdżają, i widać, że to nie jest 1313, tylko jakiś
> inny fiat.


Początkowo też myśleliśmy, że to błąd, ale jednak nie. Ten zielony fiat, którego pewnie masz na myśli, podjeżdża chwilę wcześniej i zatrzymuje się za taksówką. To, że później rusza w tym samym momencie, co niewidoczna w kadrze taksówka, to raczej zbieg okoliczności.

Pozdrawiam

Offline

 

#53 01-08-2006 11:49:23

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Tak masz rację. Obejżałem to dokładniej i rzeczywiście!

POZDRAWIAM!

 

#54 02-08-2006 14:45:47

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W odcinku 14, kiedy Kasia i Jacek podjeżdżają na postój, żeby "przesadzić" pijaczka do taksówki Parzydlaka (wtedy Marka)
malowanie (radio taxi, telefon, numer, WPT) jest białe. Ale na przykład w odcinku 9, kiedy ludzie pana Andzeja "kontrolują" taksówki to malowanie w pojeździe Parzydlaka jest czarne (lub brązowe)

POZDRAWIAM!

 

#55 02-08-2006 14:50:23

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

INNE TAKSÓWKI PARZYDLAKA:

W odcinku 14, gdy Kasia i Jacek podjeżdżają na postój, żeby "przesadzić" pijaczka malowanie taksówki (numer boczny, telefon, itd.) Parzydlaka jest BIAŁE. A np. w odcinku 9, kiedy ludzie pana Andrzeja "KONTROLUJĄ" taksówki malowanie jest CZARNE (lub brązowe)

 

#56 02-08-2006 16:24:19

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach


> W odcinku 14, gdy Kasia i Jacek podjeżdżają na postój, żeby
> "przesadzić" pijaczka malowanie taksówki (numer boczny,
> telefon, itd.) Parzydlaka jest BIAŁE. A np. w odcinku 9, kiedy
> ludzie pana Andrzeja "KONTROLUJĄ" taksówki malowanie jest
> CZARNE (lub brązowe)

Rzeczywiście tak jest. Możliwe, że są to dwa różne samochody gdyż w 14 od. jest antena na drzwiach, a nie ma naklejki PL na tylnej szybie, natomiast w 9 od.  - odwrotnie.

 

#57 03-08-2006 18:01:57

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W odcinku 1. CENY UMOWNE, gdy Jacek wyjeżdża z bazy, aby objąć kurs na ul. Madalińskiego malowanie (telefon, numer boczny) jest czarne. Potem, gdy podjeżdża na postój, żeby zabrać ludzi chcących kupić samochód malowanie jest białe. Potem gdy Jacek stoi na postoju koło Placu Zamkowego wraca malowanie czarne, i tak jest już do końca filmu.

 

#58 06-08-2006 01:09:53

drexler_1919
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

nie wiem czy to już było: scena z odcinka z trupem w wannie jak gościu dzwoni do tego adwokata; niby są to sąsiedzi przez ścianę, lub mieszkania znajdują się w dwóch różnych budynkach, ale w jednym z mieszkań widać cień jakiejś rzeczy (nie pamiętam czego) z drugiego mieszkania.  Nie jest to wpadka, ale efekt niesamowitego pomysłu, jak można "analogowo" przedstawić scene rozmowy telefonicznej: przeważnie to faktycznie kręci się sceny w dwóch różnych miejscach i ekran dzieli się na dwie części, z jednej strony kadr z jednedo miejsca i z drugiej z drugiego.

 

#59 08-08-2006 00:19:01

Obywatel Monte Christo
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Jak dla mnie, dziwną sytuacja jest umieszczenie napisów w ruch na zapylonym Fiacie.

 

#60 08-08-2006 09:48:47

Michał
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Helmutt napisał(a):

> "Fartowny dzień"
> -Scena poslizgu gdy Jacek porzuca fiata i ucieka Krashanowi i
> Kuśmidrowi.
> W momencie gdy fiat mija mostek wyraźnie widać, że:
>      - Taśma jest przyspieszona
>      - Drzewko w które "uderza" 1313 jest nawet nie wkopane w
> ziemię

To fajnie że jest taśma przyśpieszona, bo po tym widać że 1313 jedzie z wielką prędkością.

 

#61 08-08-2006 16:03:26

Michał
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W odcinku ,,Safari'' w scenie w biurze produkcji ,,Spadkobierców Grunwaldu'' wisi na ścianie plakat z napisem
Występują:W.Rawicz, V.Buhl
Teresa Violetta Buhl była II reżyserem pierwszy trzech odcinków. Grała też kobietę przewożącą pomnik myszy.

 

#62 09-08-2006 15:55:23

Skoczylas
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Trudno to uznać za wpadkę, raczej za ciekawostkę. Właśnie odpaliłem sobie 11 odcinek pt. Antycypacja i zauważyłem że dosłownie w pierwszej minucie filmu jest krótkie ujęcie kiedy Jacek w kolumnie innych taksówek wyjeżdża z bazy WPT (po otrzymaniu zlecenia do klubu Tęcza gdzie Gonshorek i Kłusek wręczają mu później połówki banknotów). To samo ujęcie występuje również w odcinku 14 - kolumna aut wyjeżdża z bazy i za chwilę przed 1313 wyskakuje Wiesio, syn Ceglarka

 

#63 09-08-2006 17:22:37

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

dzieki za zwiastun tego co bedzie w nast odcinku ale myslalem ze to bedzie z tymi zjaranymi dolarami w pozniejszym odcinku
a tak w ogole to to nie jest klub "tecza", tylko "ogniwo", tamten byl w "misiu"

Offline

 

#64 17-08-2006 17:50:28

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Na początku 11 odcinka (Antycypacja), gdy Jacek wyjeżdża z bazy w kolumnie taksówek widać niebieskiego Fiata z charakterystycznie umieszczoną tablicą rejestracyjną.

 

#65 22-08-2006 21:10:25

Michał
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W odcinku 12 w scenie gdy Kasia i Jacek przejeżdżają koło mostu w Zdunach, gdzie Jacek uciekł przed Krashanem i Kuśmidrem, to widać, że to jest kadr z odcinka ,,Fartowny dzień'' kiedy jacek wpadł w poślizg.
W odcinku 13, gdy kelner z Kutna naśladuję głos Krashana to nie jest głos Zdzisława Rychtera, tylko najprawdopodobniej Jerzego Przybylskiego (Gonschorka), i w inscenizacji porwania taksówki gdy Krashan i Kuśmider odjeżdżają to Krashan mówi wyraźnie po polsku.

 

#66 22-08-2006 21:40:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

tez to zauwazylem z tym kadrem, ale mam tez inne...
w scenei z Ksywa gdy wychodzi na balkon ukrywa sie przed komicja w pewnym momencie wiszac na balkonie, widac od razu ze budynek z ktorego jest balkon to nei jest blok z wlk plyty (bo nei ma takich drobnych kamyczkow), tylko z jakiegos nierownego betonu, ponadto jak wychodiz komisja Ksywa wspina sie ponownei na balkon i widac ze latwo bardzo mu to idzie bo widac ze albo ktos mu pomaga albo wchodzi po jakims stopniu (trzeba miec super miesnie barkow zeby tak potrafic latwo wejsc jak on to zrobil w filmie)

Offline

 

#67 22-08-2006 21:50:51

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

w sadzie Kusmider mowil cos o tym ze rzucil torbe Krashana bo ktos sobie ja zabierze jak potrzebuje, bo "teraz jest sezon na sliwki" cz jakos tak a mowa byla o dniu 5 padziernika co mozna bylo sie dowiedziec z zeznania milicjanta, wynika zatem z tego ze sliwki zrywano w pazdzierniku, a to ciekawe, no ale skoro truskawki byly w listopadzie to wszystko wyjasnia....

Ostatnio edytowany przez WRC (03-09-2006 19:13:32)

Offline

 

#68 24-08-2006 13:14:47

Skoczylas
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Śliwki jak śliwki, ale tam też była mowa o zacierze, a na to każda pora roku jest dobra....ale to tak offtopicowo :)

 

#69 29-08-2006 11:23:24

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Błąd jakich w Zmiennikach wiele.

Gdy w odcinku 6 Kasia wioząc ekspres do kawy najeżdża na wybój jest ujęcie pokazujące koło. To samo ujęcie pokazane jest w odcinku 14, gdy Krashan upuszcza brzytwę!

 

#70 31-08-2006 14:46:37

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Michał napisał(a):

> W odcinku 12 w scenie gdy Kasia i Jacek przejeżdżają koło mostu
> w Zdunach, gdzie Jacek uciekł przed Krashanem i Kuśmidrem, to
> widać, że to jest kadr z odcinka ,,Fartowny dzień'' kiedy jacek
> wpadł w poślizg.


Jestem w trakcie dodawania na stronę nowych ciekawostek i sprawdziłem obydwie sceny. Po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że to jednak nie są te same ujęcia. Owszem, zapewne były kręcone za jednym zamachem, ale są inne - być może dwa podejścia do jednej sceny.


> W odcinku 13, gdy kelner z Kutna naśladuję głos Krashana to nie
> jest głos Zdzisława Rychtera, tylko najprawdopodobniej Jerzego
> Przybylskiego (Gonschorka),

Moim zdaniem to głos Rychtera.

Offline

 

#71 31-08-2006 14:56:32

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

WRC napisał(a):

> w sadzie Kusmider mowil cos o tym ze rzucil torbe Krashana bo
> ktos sobie ja zabierze jak potrzebuje, bo "teraz jest na
> sliwki" cz jakos tak a mowa byla o dniu 5 padziernika co mozna
> bylo sie dowiedziec z zeznania milicjanta, wynika zatem z tego
> ze sliwki zrywano w pazdzierniku, a to ciekawe, no ale skoro
> truskawki byly w listopadzie to wszystko wyjasnia....


Z tego, co udało mi się dowiedzieć, to śliwki dojrzewają od lipca do końca października (choć najlepsze ponoć są na przełomie sierpnia i września). Czyli jednak to nie był błąd.

Offline

 

#72 03-09-2006 18:56:01

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

MaJor :

Moim zdaniem to głos Rychtera.

Chyba Michał coś za bardzo chciał przekombinować, bo to na 100% jest głos Rychtera. :D

Offline

 

#73 16-09-2006 08:43:26

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

zauwazylem pewna rzecz, otoz u dyrektora WPT na scianach sa fotki samochodow m. in. poloneza fiata i jest tam fotka fiata 125p w scenerii lasu tuz za nim drzewa (mozna to zobaczyc w pierwszym docinku jak jest pokazane przez kamere pozniej jest odjazd jej) i wydaje mi sie ze to jest fotka tego samego fiata i tego samego miejsca ktory byl w odcinku fartowny dzien jak krashan ze strazakiem zakosili 1313 i zmieniali go

Offline

 

#74 16-09-2006 18:28:07

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

WRC: To jest prospektowe zdjęcie, nawet z rejestracją "FSO 125p". Poza tym posiada emblemat FSO na atrapie, a nie PF.

Offline

 

#75 27-09-2006 13:44:12

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W odcinku gdy "Marian" odwozi taksówką Koniuszkową z koleżanką (wtedy gdy gadają o herbacie z "mazowszanki" a "Marian" nagle zamienia się w Kasię) - po przyjeździe do domu Koniuszków, Kaśka gada z Mariankiem który w ogródku "olewa, bo lubi tą robotę". Po tym jak Koniuszkowa chwali się, że Marianek "wziął się na ambit i sam zdał egzamin" na prawo jazdy - Marianek demonstruje swoje umiejętności. Wsiada do fiata i nagle w mgnieniu oka z dzielnicy willowej znajduje się na obskurnym blokowisku i zasuwa "fiaciorą" po wertepach. Jest to nawiasem mówiąc to samo miejsce, w które Kasia odwoziła "młode małżeństwo z ekspresem do kawy". Potem znowu cudownym sposobem fiat z Marianem na pokładzie wraca na spokojną, zadrzewioną uliczkę.... ;)


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson