Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 27-01-2012 17:15:34

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

...jak wygladala praca na planie "Bruneta wieczorowa pora" oraz Zmiennikow ;-)

http://www.stadobaranow.pl/?page_id=25452

link prowadzi do strony StadoBaranow, na ktorej umieszczono relacje z planu filmowego Andrzeja Wajdy.

Ostatnio edytowany przez Kier.Prod.T.Garwanko (27-01-2012 17:16:31)


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#2 27-01-2012 18:35:07

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Piekny materiał, wielkie dzięki :) Ciekawi mnie jedna rzecz: Wajda ma ogromny bagaż doświadczenia jako rezyser. Ciekawe czy uniknie powszechnie oglądanego błędu we współczesnych filmach przedstawiających realia epoki Gierkowskiej i "Jaruzelskiej". Chodzi mianowicie o samochody. One są za czyste :) Trochę pamiętam tamte czasy i samochody - jak widoczny na fotkach niebieski 125p - tak błyszczały raz na miesiąc jak sąsiad wynosił wiadrami wodę i rozebrany do pasa dumnie pucował swój cudem zdobyty wehikuł.
Dzisiaj są to coraz częściej białe kruki, więc może aktualny właściciel nie zgadza się na przykurzenie w trosce o lakier?


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#3 27-01-2012 22:27:19

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Samochód kiedyś to było coś więc kto miał możliwość to pucował je i pieścił...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl … _n4#t=518s

Więc ja bym z tą filmową czystością wozów nie robił paniki.

Offline

 

#4 28-01-2012 01:57:18

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

To nie jest panika, tylko zwrócenie uwagi na coś, co wygląda nienaturalnie. Trudno wyobrażać sobie w każdej scenie filmu z udziałem samochodów z epoki, że może akurat tego ranka właściciel postanowił przetrzeć je chusteczką...

W wielu tego typu filmach jest zima. Samochód nie ma prawa błyszczeć jakby wyjechał z salonu. Na przykład tu na zdjęciach tylko Syrenka wygląda naturalnie, ale one rzadko się świeciły. I tak jest w 90% filmów. Z tego co na szybko pamiętam, to chyba tylko Smarzowski w "Domu złym" o to zadbał.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#5 28-01-2012 01:59:58

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Pleban ma racje, auta wtedy byly brudne!


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#6 29-01-2012 16:49:48

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Pleban :

To nie jest panika, tylko zwrócenie uwagi na coś, co wygląda nienaturalnie. Trudno wyobrażać sobie w każdej scenie filmu z udziałem samochodów z epoki, że może akurat tego ranka właściciel postanowił przetrzeć je chusteczką...

W wielu tego typu filmach jest zima. Samochód nie ma prawa błyszczeć jakby wyjechał z salonu. Na przykład tu na zdjęciach tylko Syrenka wygląda naturalnie, ale one rzadko się świeciły. I tak jest w 90% filmów. Z tego co na szybko pamiętam, to chyba tylko Smarzowski w "Domu złym" o to zadbał.

Tak , rozbili nawet szybę w radiowozie , tylko ksiądz miał czyściutkie polonezy w szopie :)
Auta w zimie się brudzą , bez względu na ustrój :) Ale z tą zimą to faktycznie prawda , ma to chyba wzmocnić odczucia , sroga ciężka zima , srogi ciężki ustrój :) Pod względem doboru motoryzacyjnej obsady cierpi też film Agnieszki Holland "Zabić księdza" , milicja jeżdzi Mercedesami blaszakami vel. Kaczorami :D Nie mogli znależć nysy na plan? nie wierze , żółty fiat , który prowadzi kobieta i milicja ją zatrzymuje to też nie jest nasz 126P ale 126 włoski , chyba... Ale i tak nie lubie tego typu filmów , zawsze opowiadają jeden i ten sam schemat . Dobrym filmem traktującym o transformacji w PL były"Psy" , Pasikowski przewidział to co się zdarzyło w Polssce kilkanaście lat później (Afery z teczkami) . Byłem na Popiełuszce , stracona kasa , stracony czas , na Czarny czwartek już nawet nie szedłem , natomiast "Dom Zły" uważam za świetny film , jak i Wesele tegoż samego reżysera . Bardzo też cenie sobie "Dom" Łomnickiego , tam o auta się postarali nawet . Ale on opowiada historię polaków na przestrzeni tych lat . Choć uważam że przy drugiej serii realizowanej już "za demokracji" Łomnicki miał już  swobodę i brakowało mi  tych ukrytych aluzji , niektóre "teksty" w drugiej serii podane są już za bardzo  wprost :) . Filmu Wajdy jestem natomiast ciekawy bo "Człowiek z Marmuru" mi się akurat bardzo podobał


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#7 06-02-2012 17:07:34

bokser
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 19-08-2010
Posty: 41

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Pleban :

Pod względem doboru motoryzacyjnej obsady cierpi też film Agnieszki Holland "Zabić księdza" , milicja jeżdzi Mercedesami blaszakami vel. Kaczorami :D Nie mogli znależć nysy na plan? nie wierze , żółty fiat , który prowadzi kobieta i milicja ją zatrzymuje to też nie jest nasz 126P ale 126 włoski , chyba...

Tu akurat trzeba pamiętać, że przy filmie pracowała zagraniczna ekipa i sama Holland, mieszkająca za granicą też mogła mieć problemy z odtwarzaniem takich szczegółów. Gorzej, jeśli rzeczywistość "upiększało" się z premedytacją. W "Prywatnym śledztwie" i "Zabij mnie glino", filmach kręconych w połowie lat 80, milicjanci bez problemu pobierają potrzebne informacje z komputerów. W tym drugim filmie milicja "po cywilu" porusza się takimi samochodami jak Golf czy Ford Sierra.

Offline

 

#8 06-02-2012 23:26:41

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Bez problemu z komputerów? A czy widziałeś jaka ekipa pracowała, żeby dostali te dane z komputera? I po jakim czasie? :D
Gwoli ścisłości, to nie ja jestem autorem powyższego cytatu :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#9 08-02-2012 15:20:57

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Dzieki tym zdjeciom mozemy sobie wyobrazic...

Fakt , to moje słowa :)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson