Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 30-12-2012 23:49:47

pioter2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 30-12-2012
Posty: 2

Magnetofon

Witam

Nie wiem czy było, oglądając dziś zmienników odcinek "Podróż Sentymentalna" jest scena jak Marian Koniuszko leży w łóżku z tą blondyną i wpada do mieszkania jej koleżanka. Następnie wywiązuje się rozmowa którą ona nagrywa - wciska przycisk na magnetofonie - lecz tymczasem wciska tylko przycisk START zamiast "START + Czerwony" przycisk obok przycisku "STOP".

Pozdrawiam

Offline

 

#2 04-01-2013 19:41:21

gajos
Użytkownik
Od: łochów
Zarejestrowany: 06-03-2007
Posty: 49
WWW

Re: Magnetofon

Oj, (jeśli się nie mylę) chyba były wersje którym nie trzeba było wciskać jednocześnie. Czerwony można było wcisnąć wcześniej a nagrywanie ruszało w momencie naciśnięcia START.
P.S.
Trochę zaoftopuję, ale mam wersję której trzeba wciskać dwa przyciski na raz. Pamiętam jak będąc paroletnim dzieciakiem, nagrywałem na niego... muzykę i niektóre teksty ze Zmienników :) Efekt przy odsłuchiwaniu był taki że w dialogach Kasi i Jacka uczestniczyła moja mama prosząca na obiad :) :) Stawiałem mikrofonem przy głośniku w telewizorze, oczywiście tej samej marki :) Tylko cudem te taśmy mogły by gdzieś ocaleć... Piękne czasy :)

Ostatnio edytowany przez gajos (04-01-2013 19:52:34)


-Marian co robisz?
-Olewam... Lubię tą robotę.

Offline

 

#3 06-07-2014 23:41:58

LuK4sz
Użytkownik
Od: Kielce
Zarejestrowany: 04-07-2014
Posty: 23

Re: Magnetofon

Nie mylisz się gajos. Magnetofony Unitra MK-232 i pochodne, miały automatyczny regulator poziomu zapisu.
W pierwszej kolejności trzeba było wcisnąć czerwony przycisk nagrywania, odczekać 3 sek. (czas potrzebny na automatyczne wyregulowanie poziomu sygnału)
,a następnie przytrzymując wciśnięty przycisk nagrywania, wcisnąć klawisz START. Po nagraniu wyłączyć, naciskając klawisz STOP.
Nagranie gotowe :-)

http://imagizer.imageshack.us/v2/350x234q90/856/parm.jpg

Ostatnio edytowany przez LuK4sz (06-07-2014 23:45:43)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson