Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 20-02-2010 20:07:01

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Barbara i Jan

Właśnie "zapoznałem się" z ww. produkcją. Trochę wcześniej czytałem o tym serialu, gdzie jako scenarzysta udzielał się Stanisław Bareja. Głównie były to opinie krytyczne, że nieudany, że jest przykładem jak się nie powinno robić filmu itp. Tymczasem serialik jest całkiem sympatyczny i ogląda się go przyjemnie. Owszem, jest w nim trochę źle maskowanej propagandy i naiwności, ale mi to nie psuje zabawy. Bohaterowie, dziennikarze z dużej ogólnopolskiej gazety, wygłaszają nieraz hasła jakby żywcem wzięte z broszur i prasy, a "rednacz" na początku każdego odcinka wyskakuje z tekstami: "sluchajcie, pojedziecie natychmiast tu i tu, weźcie redakcyjny wóz". Jako żywo przypomina mjr Wołczyka z "07 zgłoś się", czy płk Czeladkę z "Kapitana Żbika":)

Atmosfera trzech odcinków, których scenariusz współtworzył Bareja, nasuwa wniosek, że Mistrz lubił pisać kryminalną intrygę, ale i rzewno-propagandowe opowiastki. W jednym odcinku bohaterowie demaskują fałszywą kolekturę Toto, w drugim oszustkę posługującą się legitymacją Barbary. Ta ostatnia notabene błyskotliwością umysłu stukrotnie dystansuje imbecylowatego porucznika MO, prowadzącego sprawę (w tej roli młody W. Pokora). W trzecim odcinku natomiast... Barbara i Jan godzą zwaśnioną parę: kierowniczkę wiejskiej biblioteki i kierownika PGRu, dzięki czemu biblioteka zostaje zelektryfikowana! :)

Ogólnie polecam jako dobrą rozrywkę na wieczór. Zwłaszcza fanom starych, czarno-białych polskich produkcji :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#2 20-02-2010 20:35:34

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Barbara i Jan

Oglądam sobie czasu do czasu to na dvd.

Ostatnio edytowany przez YACEK (20-02-2010 20:35:59)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#3 20-02-2010 21:49:07

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Barbara i Jan

Co żeś tak uciekł wczoraj?


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#4 20-02-2010 23:37:24

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Barbara i Jan

Ja nie uciekł, to internet mi uciekł.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#5 26-10-2014 14:31:24

Barejka
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-09-2014
Posty: 152

Re: Barbara i Jan

Zauważyliście tę zbieżność podobieństw nazwisk aktorów do odtwarzanych postaci;) ?

Janina Traczyk-Barbara Raczyk  Jan Kobuszewski-Jan Buszewski

http://1.fwcdn.pl/po/40/51/4051/7492006.3.jpg


to se je wsadź. na głowę ;)
co i gdzie mam sobie wsadzić? ;)
nic,...tak ogólnie...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson