Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 21-10-2013 22:39:45

i_to_z_jakim_hukiem
Użytkownik
Zarejestrowany: 21-10-2013
Posty: 1

Znam losy filmowego Fiata 1313

Dobry wieczór,

Trafiłem na to forum zupełnie przypadkiem. W roku 1989 r., miałem przyjemność bawić się na zabawie sylwestrowej w miejscowości Kozubnik.
W Kozubniku w jednym z domów wczasowych w tym czasie były wykonywane zdjęcia do jakiejś zagranicznej produkcji.
Tak się złożyło że część ekipy filmowej brała udział w zabawie sylwestrowej w tym samym miejscu w którym miałem przyjemność być.
Jedną z osób siedzących niedaleko był Pan który pracował jako obsługa techniczna planu. Wypiliśmy sporo alkoholu i oczywiście rozmawialiśmy o topowym
wówczas filmie Zmiennicy o którym mówili wszyscy. Jestem pasjonatem motoryzacji i temat w pewnym momencie zszedł na temat wozów technicznych telewizji polskiej oraz pojazdów które wystąpiły w filmie. Prawie każdy z samochodów który pojawił się w filmie należał do kogoś z ekipy. W roku 1989 fiat 125 nie był już niczym nadzwyczajnym a o tym że żółta taksówka stanie się kultowa nawet nie przyszło nam do głowy. Dowiedziałem się że w filmie grały minimum trzy egzemplarze. Jeden do kręcenia ujęć z wewnątrz z jakimiś uchwytami montażowymi i znacznikami ułatwiającymi precyzyjnie montować i ustawiać kamerę przy licznych dublach. W pozostałych ujęciach występowały dwa żółte fiaty 125. Pierwszy został zniszczony podczas kręcenia zdjęć był to jakiś nieszczęśliwy wypadek na planie. Drugi fiat został odkupiony po zakończeniu zdjęć przez młodego chłopaka który podczas kręcenia filmu odbywał praktykę studencką. Chłopak ten interesował się rajdami samochodowymi i najprawdopodobniej do tego celu nabył fiata a jeżeli tak to chyba wszyscy wiemy jak dla samochodu taka przygoda musiała się skończyć.

Offline

 

#2 01-11-2013 11:52:39

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Znam losy filmowego Fiata 1313

Nieszczęśliwy wypadek na planie??? Znasz szczegóły tego zdarzenia ? A co w takim razie z trzecim egzemplarzem ?


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#3 22-04-2015 14:12:28

Tomasz
Użytkownik
Od: Nisko
Zarejestrowany: 26-03-2015
Posty: 33

Re: Znam losy filmowego Fiata 1313

W "Dzień dobry TVN" z dnia 13 listopada 2010, Pan Hryniewicz mówił, że nie było żadnego wypadku na planie ;)


Kamikadze, cholera jasna!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson