Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 28-06-2006 22:08:47

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Czyżby telewizja zamierzała wydać DVD?

Po wczorajszej emisji pierwszego odcinka przez TVP2 jestem pełen optymizmu i nadziei, że już niedługo telewizja wyda "Zmienników" na DVD. Wyraźnie było widać, że obraz był lepszej jakości niż w poprzednich emisjach. A niektórzy twierdzą, że i dźwięk brzmiał jakby inaczej.

Offline

 

#2 04-07-2006 16:58:58

Jacek
Gość

Re: Czyżby telewizja zamierzała wydać DVD?

Mam nadzieję, że TVP wyda "Zmienników" w wersji z oryginalnymi dialogami. Ostatnio trafiłem na wydanie z "gazety "Naj" serialu "Alternatywy 4" ze zmienionymi fragmentami dialogów. Napisałem do "Naj" zapytanie w tym temacie i w odpowiedzi uzyskałem, że to TVP dostarcza mastery do tłoczenia płyt i to nie "Naj" zminiło dialogi, a TVP. Stąd moje obawy o ingerencję TVP w dialogi "Zmienników", bo wierzcie mi, że okropnie się to ogląda. Podam jeden z przykładów. Odcinek pt: "Upadek". W oryginale Aniol krzyczy: "A program jest sluszny, ale z takimi ludzmi trudno go wykonac". Zmieniona wersja: "A optyka jest sluszna, ale z takimi ludzmi trudno go wykonac". Przecież nowy dialog wogóle nie jest śmieszny, ba, on nawet nie ma sensu. Strona jest świetna. Sam nawet kiedyś zastanawiałem się nad zrobieniem czegoś podobnego. Jeśli poszukujecie redaktorów, to ja zgłaszam się !!

 

#3 05-07-2006 12:43:32

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Czyżby telewizja zamierzała wydać DVD?

Jacek napisał(a):

> Podam jeden z przykładów. Odcinek pt: "Upadek". W
> oryginale Aniol krzyczy: "A program jest sluszny, ale z takimi
> ludzmi trudno go wykonac". Zmieniona wersja: "A optyka jest
> sluszna, ale z takimi ludzmi trudno go wykonac". Przecież nowy
> dialog wogóle nie jest śmieszny, ba, on nawet nie ma sensu.


Hmmm... Kompletnie bez sensu. Ale wydaje mi się, że w wydanym kilka lat temu DVD była oryginalna kwestia.


> Strona jest świetna.

Dziękujemy!


> Sam nawet kiedyś zastanawiałem się nad
> zrobieniem czegoś podobnego. Jeśli poszukujecie redaktorów, to
> ja zgłaszam się !!


Jeśli masz jakieś konkretne propozycje, to bardzo proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson