Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 10-07-2006 17:01:32

Michał
Gość

Kontynuacja

Jakby była kontynuacja to jaki byście napisali scenariusz. Prosze o odpowiedzi.

 

#2 10-07-2006 22:10:56

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Kontynuacja

chcialem powiedziec ze tez kiedys myslalem o tym czy bedzie kontynuacja w koncu alternatywy i inne seriale kontynuuja, ale wiadomo bez barei nic nei bedzie jzu takei smo a co do zmiennikow to jakby kontynuowali to pewnie jacek i kaska byliby juz starzy (jak teraz) mieli dzieci i pewnie na poczatku serialu jezdziliby starym wysluzonym 1313 aby po chwili zmienic na inny (jak to blyo na poczatku serialu z niebieska taxi)

Offline

 

#3 10-07-2006 23:14:37

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

Chociaż po co kontynuacja jak nie będzie Barei, Pawlika, Dmochowskiego, Przybylskiego czy Machowskiego, ale piszcie scenariusze.

 

#4 10-07-2006 23:37:37

pan Ceglarek
Gość

Re: Kontynuacja

znajomy mówi, że dziś nie da sie zrobić miodnego filmu czy serialu opowiadającego o teraźniejszośći i zgadzam się z tym. przede wszystkim dzisiejsza rzeczywistość jest tak niefotogeniczna, żeby nie powiedziec obleśna, pozbawiona 'nerwu', ciekawych postaci, że to nie mogłoby się udać. poza tym kto miałby to wyreżyserować, zagrać itd. zobaczcie jak beznadziejnie wygladają te wszystkie nowe komedie tvp. boję się o te Alternatywy nowe no..

Takich mistrzów jak Bareja czy Gruza już nie ma, to samo tyczy się aktorów. Ze 2/3 tych młodszych aktorzyn przewijających sie tu i tam żenuje brakiem charyzmy i warsztatu.

 

#5 11-07-2006 09:28:18

Helmutt
Gość

Re: Kontynuacja

Nie ma sensu robić kontynuacji. Szkoda profanować dzieło pana Stanisława Barei.
Bo daje głowę - że w "Zmiennikach 2" głowne role graliby na przykład Zakościelny, Kożuchowska, Deląg, Żmijewski czy inna tam Foreminak. I już choćby z TEGO powodu serial byłby nie do przełknięcia.....

A już nawet za sam projekt zrobienia re-make'u lub "nowej wersji pełnometrażowej", jak to jest właśnie modne w stanach, powinno się karać sądownie.

 

#6 11-07-2006 09:42:06

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

Helmutt napisał(a):

> Bo daje głowę - że w "Zmiennikach 2" głowne role graliby na
> przykład Zakościelny, Kożuchowska, Deląg, Żmijewski czy inna
> tam Foreminak

Ja bym do tego nie dopuścił. Z tych znanych aktorów bym dał tylko Mateusza Damięckiego w role syna Kłuska i Marii Grzybianki.

 

#7 11-07-2006 10:10:22

Helmutt
Gość

Re: Kontynuacja

Marcel Szytenchelm mógłby jeszcze raz zagrać Koniuszkę, zresztą z tego co wiem, to on sam przez jakis czas nosił się z pomysłem kontynuacji "Zmienników"

 

#8 11-07-2006 10:45:47

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Kontynuacja

i tak zapewne jakby była kontynucja a graliby aktorzy - gwiazdy te obecne w serialach, to to juz nie byliby zmeinnicy, tylko kazdy kojarzylby z tymi serialami w ktorych obecnie graja i z ktorych zaslyneli a ogladajac serial nie czuloby sie ze to cos ma wspolnego ze starymi zmiennikami

Offline

 

#9 11-07-2006 10:52:16

Helmutt
Gość

Re: Kontynuacja

i nie wiadomo co byłoby gorsze - kontynuacja z nowymi aktorami czy z żyjącymi tymi co grali w pierwowzorze.
Casus "Czterdziestolatka - 20 lat później" pokazał jak łatwo można spieprzyć dobry pomysł i jak mało śmieszna - bo raczej wnerwiająca - jest nasza rzeczywistość, która po prostu nie nadaje się do parodiowania.... Bo teraz co bysmy nie sparodiowali, z czego by sie nie smiac - to zaraz się sądy do tyłka dobierają, że "obraza uczuć", "naruszenie czci" i takie tam...

 

#10 11-07-2006 11:15:15

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

A ja sobie myślałem nad scenariuszem i wymyśliłem, że Marian Koniuszko dostanie w spadku po ojcu Spółdzielczą Wytwórnie Sprzętu Komunikacyjnego im.Borów Tucholskich i po kilku odcinkach zostanie ministrem transportu i budownictwa.

 

#11 11-07-2006 11:18:42

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Kontynuacja

a mi sie by wydawalo ze po '89 przedsiebiorstwo nie wytrzymalo po wejsciu gospodarki rynkowej i np upadlo, chyba ze odpowiednio wczesniej sie zrestrukturyzowalo

Offline

 

#12 11-07-2006 11:20:54

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

A dodam jeszcze ja bym obsadził jedynie Ewę Błaszczyk, Mieczysława Hryniewicza, Piotra Pręgowskiego, Irenę Kwiatkowską, Kazimierza Kaczora, Wojciecha Pokorę, Krzysztofa Kowalewskiego, Mariana Opanię, Artura Barcisia, Zdzisława Wardejna, Jana Englerta, Marcela Szytenchelma, Bronisława Wildsteina (w roli syna Krokodylowego), Janusza Rewińskiego, Adama Ferencego i Cezarego Harasimowicza.

 

#13 12-07-2006 20:21:32

Michalo
Gość

Re: Kontynuacja

Ja też niejednokrotnie sie nad tym zastanawiałem. Skoro w tym roku powstanie kolejna część "Alternatyw 4", to nie wiem, czy i drugiemu serialowi S.Barei się ona nie należy. Ja też uważam, że druga część "Zmienników" (niekoniecznie pod tym samym tytułem, ale analogicznym tj. Dylematu 5) mogłaby powstać. Większość aktorów nadal żyje i ma się dobrze, a napewno trzeba by też wprowadzić jakieś nowe postacie. Tylko nie wiem, czy TVN wypuści Mieczysława Hryniewicza, a Ewa Błaszczyk ma chorą córkę. Po za tym jeśli idzie o "Alternatywy 4", to scenariusz do kolejnej części napiszą ci sami autorzy, a w "Zmiennikach" oprócz S.Barei nieżyje też Jacek Janczarski.

 

#14 13-07-2006 00:24:00

Damianos
Gość

Re: Kontynuacja

Kiedyś,tak z 10 lat temu chciałem żeby nakręcono 2 część,ale teraz wydaje mi się ,że nie ma sensu,bo i tak nic dobrego by z tego nie wyszło(przykład "Czterdziestolatka"),bo kto miałby napisać scenariusz?chyba nie Okił Khamidow?!ha,ha.Ten serial jest niepowtarzalny i niech tak zostanie."Co robisz, olewam,lubię te robote"Może by tak każdy napisał jakiś swój ulubiony dialog?,nazbierałoby się pewnie sporo.

 

#15 13-07-2006 10:09:49

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

Damianos napisał(a):

> tego nie wyszło(przykład "Czterdziestolatka"),bo kto miałby
> napisać scenariusz?chyba nie Okił Khamidow?!

Czterdziestolatek.20 lat później byl dobry i tam było coś z tamtych czasów np.rozwiązanie sejmu.

A scenariusz mógłbym ja na przykład napisać

 

#16 14-07-2006 09:47:25

Helmutt
Gość

Re: Kontynuacja

Nie zgadzam się, wcale nie było smieszne - ja bym powiedział, że była to nakręcona "na siłę" kontynuacja pierwotnego serialu, która stała się jego parodią...
"Czterdziestolatek" był świetnym serialem - może humor w tym filmie nie był ukazany ex cathedra, tylko w szeregu aluzji, nawiązań itp. to naprawdę smieszył. W nowej wersji wszystkie sytuacje były kreowane na siłę, widz był niemal przymuszany do śmiechu."20 lat później" był raczej żałosna próbą wskrzeszenia genialnego serialu - pokazał tylko "wypalenie się" Jerzego Gruzy jako autora komedii co potwierdziły jego dalsze produkcje takie jak "Gulczas" czy "Yrek"
Swoją drogą może nie wiecie czy "40-latek" ukazał się na DVD?

 

#17 14-07-2006 10:17:39

Michał
Gość

Re: Kontynuacja

Który Czterdziestolak. Ten pierwszy czy ten drugi.

 

#18 17-07-2006 08:48:59

Helmutt
Gość

Re: Kontynuacja

Pierwszy,  rzecz oczywista. Drugiego nie chciałbym nawet patykiem ruszać.

 

#19 23-07-2006 15:41:57

Pawełzmiennik
Gość

Re: Kontynuacja

Ja wymyśliłem, że np. KASIA w pierwszym odcinku odbierałaby pasażera zdezelowanym FIATEM 125p, oczekując na peronie na nadjeżdżający pociąg złodziej KSYWA ukradłby tego FIATA, a personalny ŁUKASIK kupiłby ZMIENNIKOM (Jackowi i Kasi) nową 1313 np. SKODĘ OCTAWIĘ. Oczywiście WPT znowu zagrałoby MPT.

Piszcze jak wam się podoba. Na forum, lub na e-mail: pawelzmiennik@interia.pl

 

#20 26-07-2006 18:17:47

Patryk
Gość

Re: Kontynuacja

A może taka kolejność samochodów:1.Ford Sierra,2.Ford Mondeo I,3.Ford Mondeo I FL

 

#21 26-07-2006 20:42:08

Piotr
Gość

Re: Kontynuacja

Powinni jezdzić wozami produkcji krajowej- Polonez Caro to godny nastepca modelu FSO 1500. Ew. z zachodnich widziałbym Fiat Tempra, peugeot 405. No i czasy nie te żeby Łukasik im samochody kupował.

 

#22 27-07-2006 15:13:32

Skoczylas
Gość

Re: Kontynuacja

Myślę, że nie mają sensu takie dywagacje. Takich "ikon" jak twórczość Barei nie powinno się kontynuować. Już się wzieli za kontynuację "Alternatyw" i "Misia", którego jedna kontynuacja już była, w postaci bardzo słabiutkich "Rozmów kontrolowanych", przy których majstrował podobnie jak i teraz Stanisław Tym. Nie chcę być złym prorokiem, a przede wszystkim wydawać wyroków, ale podejrzewam, że wyjdzie z tego kompletna kicha. Myślę też że zapewne znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zrobić dalszy ciąg "Zmienników", ale po cichu wierzę, że ten pomysł nie wypali

 

#23 08-08-2006 00:15:08

Obywatel Monte Christo
Gość

Re: Kontynuacja

Zdecydowanie Mercedesem. W latach prawdziwego kapitalizmu wszystkie "złotówy" przesiadały się do Merasiów, więc tylko ta marka wchodzi w grę. Ciekawym epizodem mogłaby być sprzedaż partii Polonezów do Japonii na taryfy właśnie- pamiętacie taki news z Wiadomości na poczatku lat '90-tych, że FSO wysłało na testy do Kraju Kwitnącej Wiśni Polonezotaxówki?

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson