Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#76 27-09-2006 14:08:36

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

to juz bylo o tym, ponadto do tego mozna zauwazyc ze obie panie patrza na wprost bramy wjazdowej do ich domu (czyli - co mozna zobaczyc jak maniek wraca - patzra na dom znajdujacy sie naprzeciwko ich domu)

Offline

 

#77 27-09-2006 17:11:09

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

helmutt :

W odcinku gdy "Marian" odwozi taksówką Koniuszkową z koleżanką (wtedy gdy gadają o herbacie z "mazowszanki" a "Marian" nagle zamienia się w Kasię) - po przyjeździe do domu Koniuszków, Kaśka gada z Mariankiem który w ogródku "olewa, bo lubi tą robotę". Po tym jak Koniuszkowa chwali się, że Marianek "wziął się na ambit i sam zdał egzamin" na prawo jazdy - Marianek demonstruje swoje umiejętności. Wsiada do fiata i nagle w mgnieniu oka z dzielnicy willowej znajduje się na obskurnym blokowisku i zasuwa "fiaciorą" po wertepach. Jest to nawiasem mówiąc to samo miejsce, w które Kasia odwoziła "młode małżeństwo z ekspresem do kawy". Potem znowu cudownym sposobem fiat z Marianem na pokładzie wraca na spokojną, zadrzewioną uliczkę.... ;)

Oj, kolega nie przejrzał dokładnie stronki. ;) Chyba od samego początku jej istnienia jest już o tym w ciekawostkach.
PS: A co do tego, że jest to samo miejsce, do którego Kasia odwoziła młode małżeństwo, to mam spore wątpliwości. Z czego to wnosisz?

Offline

 

#78 27-09-2006 17:19:49

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

ja tez mam watpliwosci, miejsce moze to samo ale scenka juz nie, bo w tej jak Marianek rajduje to jest to inny fiacik (ten z przodem przechylonym w dol)

Offline

 

#79 16-10-2006 15:42:49

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

a ja zauważyłem, że w 2 odcinku "Ostatni kurs", gdy kierowca Wojtek zawozi Michalika do Flory, auto dwukrotnie skręca w tym samym miejscu - ulicę z pokaźnym budynkiem po lewej stronie i znakiem zatrzymywania się i postoju widocznym na pierwszym planie. Chodzi mi ściślej o ujęcie, w którym pada zbliżenie na stworka przyklejonego do szyby - po kilkunastu sekundach auto wykonuje skręt w prawo dokładnie w tym samym miejscu co przed chwilą :)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#80 16-10-2006 18:23:34

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Rob-Chłop :

a ja zauważyłem, że w 2 odcinku "Ostatni kurs", gdy kierowca Wojtek zawozi Michalika do Flory, auto dwukrotnie skręca w tym samym miejscu - ulicę z pokaźnym budynkiem po lewej stronie i znakiem zatrzymywania się i postoju widocznym na pierwszym planie. Chodzi mi ściślej o ujęcie, w którym pada zbliżenie na stworka przyklejonego do szyby - po kilkunastu sekundach auto wykonuje skręt w prawo dokładnie w tym samym miejscu co przed chwilą :)

Stworek na szybie to jest chyba w fiacie Michalika (którym w tych scenach jedzie jego żona), a nie w polonezie Wojtka.
A ze skrzyżowania w prawo najpierw skręca poldkiem Wojtek z Michalikiem, a parę sekund później fiatem 132 jego żona (i wtedy jest zbliżenie na stworka).
Ogólnie to chyba coś pokręciłeś. ;)

Offline

 

#81 16-10-2006 18:40:18

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

rozpoznalem te ulice, to skrzyzowanie nowego swiata ze swietokrzyska, moze jakis warszawiak to potwierdzi bo nie mam pewnosci 100%

Offline

 

#82 27-10-2006 18:40:52

Slav
Użytkownik
Zarejestrowany: 27-10-2006
Posty: 4

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Pawełzmiennik napisał:
Kasia i Jacek w KRAKOWIE - pali się tramwaj:

Kasia mówi, że pali się zupełnie jak w Warszawie.
Na to Jacek, że ten sam model obowiązuje w całym kraju.

Z tego co wiem w Warszawie paliły się KONSTAL - e 13 N,
a w Krakowie wyraźnie było widać KONSTAL - a 105 N


Drogi Pawle! I Jacek ma rację i Ty masz rację! Już wyjaśniam:
Tramwaj typu 105N jest technologicznie bezpośrednią kontynuacją 13N - tzn. diametralnie zmieniono tylko wygląd pudła wagonu, natomiast układ elektryczny i napędowy przeniesiono z "trzynastek" bez istotniejszych zmian! (żródło: wwwtramwar.republika.pl)

Offline

 

#83 28-10-2006 14:38:32

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Nie sądze, by Jacek - kierowca taksówki znał się na technologicznych ciekawostkach tramwajów.

POZDRAWIAM

PS. Fajnie, że o tym piszesz - dowiedziałem się czegoś nowego!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#84 28-10-2006 14:50:02

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

ale kaska sie wlasciwie powinna znac na tym a nie pytac jacka !!! w koncu przeciez ma ojca tramwajarza !!!

Offline

 

#85 07-11-2006 00:05:37

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W 8 odcinku pt. "Fartowny dzień" na samym początku kiedy Kuśmider i Krashan porywają Jacka i 13/13 w pewnej chwili widać, że fiat nie ma tylnych prawych drzwi :o :)
2 min. i 57 s. od początku filmu to scena o której pisze.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#86 07-11-2006 16:07:55

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Rzeczywiście! Piorun masz rację!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#87 08-11-2006 23:08:55

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

haha no to ciekawe ze taki dali do serialu o ile wlasciwie to jest prawda co pisze kolega, bo ja tro szczerze mowiac nigdy tego nie widzialem

Offline

 

#88 17-11-2006 00:37:35

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

oglądając dziś odcinek Safari zauważyłem następujące rzeczy:

- tuż przed wjazdem 1313 do Zdunów, jest ujęcie ukazujące drogę z oddali, choć przez cały ten czas auto jest upaprane pyłem z cementowni, to w tym ujęciu widzimy je zupełnie czyste

- scena z helikopterem roszącym wodę na 1313. Na zbliżeniach widać, jak woda leje się strumieniami na przednią szybę, a droga wg Kasi/Mariana jest za nimi sucha jak pieprz. Ale w ujęciach gdzie widać cały helikopter i całe auto, wyraźnie widzimy, że helikopter leje wodę TUŻ ZA fiatem nie lejąc go ani trochę po szybie, a raczej na drogę za nimi - tę właśnie suchą jak pieprz, choć w istocie mokrą jak cholera :)

Ostatnio edytowany przez Rob-Chłop (17-11-2006 00:43:12)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#89 17-11-2006 01:23:15

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Rob-Chłop :

tuż przed wjazdem 1313 do Zdunów

To nie Zduny. Zduny były na trasie do Kutna w 8 i 12 odcinku.

Rob-Chłop :

scena z helikopterem roszącym wodę na 1313. Na zbliżeniach widać, jak woda leje się strumieniami na przednią szybę, a droga wg Kasi/Mariana jest za nimi sucha jak pieprz. Ale w ujęciach gdzie widać cały helikopter i całe auto, wyraźnie widzimy, że helikopter leje wodę TUŻ ZA fiatem nie lejąc go ani trochę po szybie, a raczej na drogę za nimi - tę właśnie suchą jak pieprz, choć w istocie mokrą jak cholera :)

A co sceny z helikopterem - sprawa jest bardziej skomplikowana. :D Sucha jak pieprz to droga jest wg Jacka PRZED nimi. Natomiast Kasia odpowiada, że "za nami też" - a z odpowiedzi tej trudno wywnioskować, czy ma na myśli, że za nimi też jest sucha, czy że za nimi też się leje. ;)
To tyle z pamięci. A jak to wygląda dokładnie na ujęciu z helikopterem, to będę musiał sprawdzić.

Offline

 

#90 17-11-2006 01:35:19

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

scorpio44 :

Rob-Chłop :

tuż przed wjazdem 1313 do Zdunów

To nie Zduny. Zduny były na trasie do Kutna w 8 i 12 odcinku.

Rob-Chłop :

scena z helikopterem roszącym wodę na 1313. Na zbliżeniach widać, jak woda leje się strumieniami na przednią szybę, a droga wg Kasi/Mariana jest za nimi sucha jak pieprz. Ale w ujęciach gdzie widać cały helikopter i całe auto, wyraźnie widzimy, że helikopter leje wodę TUŻ ZA fiatem nie lejąc go ani trochę po szybie, a raczej na drogę za nimi - tę właśnie suchą jak pieprz, choć w istocie mokrą jak cholera :)

A co sceny z helikopterem - sprawa jest bardziej skomplikowana. :D Sucha jak pieprz to droga jest wg Jacka PRZED nimi. Natomiast Kasia odpowiada, że "za nami też" - a z odpowiedzi tej trudno wywnioskować, czy ma na myśli, że za nimi też jest sucha, czy że za nimi też się leje. ;)
To tyle z pamięci. A jak to wygląda dokładnie na ujęciu z helikopterem, to będę musiał sprawdzić.

na słowa Jacka "przed nami droga sucha jak pieprz", Kasia mówi "a za nami też" - to chyba jasne jak słońce, że chodzi jej o drogę :)

a co do Zdunów, to racja, jakoś miejsce radarowe kojarzy mi się ze Zdunami, a to było po prostu "gdzieś w Polsce"


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#91 17-11-2006 10:18:54

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Rob-Chłop :

na słowa Jacka "przed nami droga sucha jak pieprz", Kasia mówi "a za nami też" - to chyba jasne jak słońce, że chodzi jej o drogę :)

Przeczytaj jeszcze raz uważnie moją wypowiedź... Czy ja gdziekolwiek napisałem, że komukolwiek kiedykolwiek nie chodzi o drogę? Mówię tylko, że nie wiadomo na 100%, czy Kasia miała na myśli, że za nimi droga też jest sucha, czy że za nimi droga też jest mokra (łopatologiczniej się nie da :P). A widać było, że jest mokra, więc obstawiam skrót myślowy Kaśki i wariant 2.

Offline

 

#92 17-11-2006 11:15:57

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

scorpio44 :

Rob-Chłop :

na słowa Jacka "przed nami droga sucha jak pieprz", Kasia mówi "a za nami też" - to chyba jasne jak słońce, że chodzi jej o drogę :)

Przeczytaj jeszcze raz uważnie moją wypowiedź... Czy ja gdziekolwiek napisałem, że komukolwiek kiedykolwiek nie chodzi o drogę? Mówię tylko, że nie wiadomo na 100%, czy Kasia miała na myśli, że za nimi droga też jest sucha, czy że za nimi droga też jest mokra (łopatologiczniej się nie da :P). A widać było, że jest mokra, więc obstawiam skrót myślowy Kaśki i wariant 2.

Ja jednak będę się upierał przy wersji, że Kasia twierdzi, że droga jest sucha, tym bardziej, że padają tez słowa, że "ten deszcz pada tylko na nasz samochód" albo że Jackowi nigdy się taka rzecz w życiu nie wydarzyła.
Też powiem łopatologicznie - taki ewenement przyrodniczy, gdzie woda leje się li tylko na 1313, i ani przed i ani za - co wywołało zrozumiałe zdumienie Kasi - zauważ ten jej ton głosu - to raczej ton zdziwienia: nie dość, że sucho przed nami, to i sucho za nami, a jednak pada.
A to, że za nimi droga istotnie jest mokra o niczym nie świadczy, zważywszy, że od wpadek różnej maści u Barei aż się roi :) zresztą jak wspomniałem wcześniej - przypatrz się, że helikopter leje wodę za fiatem - na ujęciach z oddali.
Ponadto widać wyraźnie na zbliżeniach, że ktoś na żywca leje wodę na przednią szybę z jakiejś machiny piekielnej :) są to zbyt "nachalne" strugi wody, podczas gdy na ujęciach z oddali widzimy, że woda, którą leje helikopter jest rozbita w drobne cząsteczki (coś a la powiew znad morza i orzeżwiające drobniutkie kropelki).

niezła dyskusja się wywiązała, nie ma co :)

Ostatnio edytowany przez Rob-Chłop (17-11-2006 11:16:25)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#93 17-11-2006 15:21:12

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Zastanawia mnie jak można nieusłyszeć niskoprzelatującego śmigłowca!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#94 21-11-2006 12:13:25

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Dokładnie przecież taki Mi robi zdrowy huk...


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#95 21-11-2006 16:04:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

kto powiedzial ze nei slyszeli ??? moze slyszeli ale nie pomysleliby ze moze zrzucac wode ??? poza tym jest jakas szansa ze nie slyszeli, jada starym glosnym fiatem poza tym woda leje sie wiec tez ro robi halas

Offline

 

#96 21-11-2006 16:18:42

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

WRC, no nie żartuj, że dźwięk nawet najbardziej wyeksploatowanego dużego fiata (a ten w filmie wcale takim nie był) i dźwięk lejącej się wody (to drugie zwłaszcza) są głośniejsze od helikoptera. :))))))

Offline

 

#97 21-11-2006 16:21:38

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

ja nie mowilem ze glosniejsze, tylko rownie glosne, poza tym helikopter byl na jakiejs wysokosci, wiec i woda lala sie z wysoka wiec glosniejsza, gdy uderzala w szybe

Offline

 

#98 21-11-2006 16:25:53

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Panowie, umowmy się, że gdyby oni słyszeli odgłos tego helikoptera, to by nie było dowcipu. czasem niestety potrzebne jest nagięcie rzeczywistości do osiągnięcia pewnego celu...

a tak w ogóle, to nie zapominajmy, że KŁAMSTWO JEST WYKŁADNIKIEM PRAWDY :)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#99 21-11-2006 16:27:20

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

WRC :

ja nie mowilem ze glosniejsze, tylko rownie glosne

Oj, no to faktycznie zmienia postać rzeczy. :P WRC, coraz pocieszniejszy jesteś i coraz bardziej Cię lubię. :)))) Ty sobie chyba nie wyobrażasz, co to byłby za huk, gdyby nad Twoim samochodem wisiał sobie śmigłowiec.

Offline

 

#100 22-11-2006 17:33:28

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

co do tej scenki to dzisiaj ogladajac na szybko zauwazylem pewna rzecz, w tle lecacego helikoptera widzimy drzewa ale... ogolocone z lisci !!! (chyba ze zle widze ale nie sadze), ponadto widac ze jest jakos dziwnie pochmurno jakby byla jesien (np. taki listopadowy dzien) bo i trawa jest szara a w innych scenkach w tym odcinku (wczesniejszych i pozniejszych) juz jest zielono

Ostatnio edytowany przez WRC (22-11-2006 17:34:21)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson