Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 10-10-2006 14:47:20

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Tadeusz był w dowodzie - tylko w jednym miejscu
Zaś Stanisław w dwóch miejscach: pod koniec 7 odcinka żona nazwała go Stasiem i w odcinku 4 na drzwiach jego gabinetu jest napisane S. KONIUSZKO !

Także w filmie było założone chyba, że nazywa się on Stanisław Koniuszko, choć imię Tadeusz bardziej do niego pasuje!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#2 10-10-2006 15:48:59

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

imię starego Koniuszki to rzeczywiście sprawa problematyczna, ale skoro pada w filmie "Stasiu" i "S" na drzwiach (tego kurka nie zauważyłem), to chyba wygrywa z Tadeuszem, którego widać w dowodzie Mariana.
Zresztą dane w tym słynnym dowodzie są trochę od czapy, np. "blizna na brodzie", która pozostała niezmieniona w odróżnieniu od innych danych osobowych (M. Koniuszko, bracia Oborniakowie).


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#3 10-10-2006 15:53:31

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Pawełzmiennik :

Tadeusz był w dowodzie - tylko w jednym miejscu
Zaś Stanisław w dwóch miejscach: pod koniec 7 odcinka żona nazwała go Stasiem i w odcinku 4 na drzwiach jego gabinetu jest napisane S. KONIUSZKO !

To ja podesłałem ciekawostkę o tym, że stary Koniuszko jest "dwojga" imion i przyznaję, że również nie zauważyłem w 4 odcinku tabliczki, na której jest "S. Koniuszko" (podałem tylko, że w dowodzie Tadeusz, a w 7 odcinku żona mówi "Stasiu").
A zatem 2 : 1 dla Stasia. :D

Offline

 

#4 14-10-2006 00:30:33

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

A może Stanisław to tylko ojczym Mariana ? Stąd ta różnica w imionach ?

Offline

 

#5 14-10-2006 00:54:17

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Pawełzmiennik :

Tadeusz był w dowodzie - tylko w jednym miejscu
Zaś Stanisław w dwóch miejscach: pod koniec 7 odcinka żona nazwała go Stasiem i w odcinku 4 na drzwiach jego gabinetu jest napisane S. KONIUSZKO !

Także w filmie było założone chyba, że nazywa się on Stanisław Koniuszko, choć imię Tadeusz bardziej do niego pasuje!

No tak, racja. Już poprawione :) Nie zauważyłem Twojej wiadomości wcześniej.

Offline

 

#6 14-10-2006 23:21:37

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Jordan :

A może Stanisław to tylko ojczym Mariana ? Stąd ta różnica w imionach ?

TEORETYCZNIE taka ewentualność mogłaby wchodzić w rachubę, ja jednak mimo wszystko jestem święcie przekonany, że to tylko kolejny element niesamowitego bałaganu w filmach Barei i kolejna wpadka. ;)

Offline

 

#7 24-10-2006 02:06:31

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

scorpio44 :

Jordan :

A może Stanisław to tylko ojczym Mariana ? Stąd ta różnica w imionach ?

TEORETYCZNIE taka ewentualność mogłaby wchodzić w rachubę, ja jednak mimo wszystko jestem święcie przekonany, że to tylko kolejny element niesamowitego bałaganu w filmach Barei i kolejna wpadka. ;)

Oczywiście, jeden blankiet dowodu dostali i musieli sobie radzić.

Offline

 

#8 24-10-2006 07:18:13

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Znam przypadki "ludzi dwojga imion" - chociażby w mojej rodzinie. Mój wujek na ten przykład - w dowodzie ma Jerzy, wszyscy mówią na niego Marek. Mój drugi już nieżyjący wujek - wszyscy go nazywali Janusz, a dopiero po jego śmierci sie dowiedziałem, że miał na imię naprawdę Ryszard. Podobnie moja mama - w dowodzie ma Krystyna, wszyscy mówią na nia Alina.
Więc być może ze starym Koniuszką było podobnie...


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#9 24-10-2006 12:31:59

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

O w mordę Helmutt... To ja dziękuję Bogu, że w mojej rodzinie taka tradycja nie jest praktykowana, bobym się za Chiny nie połapał, kto jest kto. :D Oczywiście ja też w swoim życiu spotkałem kilku ludzi używających powszechnie innego imienia, niż pierwsze oficjalne (z tym że przeważnie to imię, którego używają, jest drugim imieniem, które im się bardziej podoba niż pierwsze i dlatego go używają), ale z tym, żeby to była tradycja rodzinna na taką skalę, jak u Ciebie, to jeszcze się nie spotkałem. :)

Offline

 

#10 24-10-2006 20:38:56

Skoczylas
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 15

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Podobnie jak u Helmutta jest u mnie - mój stryj ma w dowodzie Jarosław a wszyscy mówią na niego Sławek, natomiast dalsza ciotka przez wszystkich nazywana jest Grażyna, chociaż naprawdę ma na imię...Genowefa, ale najlepsza była konsternacja na ślubie mojego kuzyna, kiedy wszyscy byli przekonani że jest Krzysztofem, bo zawsze wszyscy mówili Krzysiek, a tu się okazuje że on ma na imię...Janusz. Szkoda że nie widzieliście miny jego żony :):):) Tak więc Helmutt nie jest wyjątkiem :)

Offline

 

#11 25-10-2006 02:35:41

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

Są takie przypadki, że bardziej podoba się komuś drugie imię i go używa, ale w papierach porządek musi być bez względu na ustrój !

Offline

 

#12 25-10-2006 07:07:41

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

scorpio44 :

O w mordę Helmutt... To ja dziękuję Bogu, że w mojej rodzinie taka tradycja nie jest praktykowana, bobym się za Chiny nie połapał, kto jest kto. :D Oczywiście ja też w swoim życiu spotkałem kilku ludzi używających powszechnie innego imienia, niż pierwsze oficjalne (z tym że przeważnie to imię, którego używają, jest drugim imieniem, które im się bardziej podoba niż pierwsze i dlatego go używają), ale z tym, żeby to była tradycja rodzinna na taką skalę, jak u Ciebie, to jeszcze się nie spotkałem. :)

Mozna powiedzieć, że u mnie to tradycja.
Bo jak sobie tak wczoraj przypominałem to u mnie częściej się uzywa drugiego imienia albo wręcz "przybranego" - niż przwdziwego, z dowodu.
Żona wujka - naprawdę nazywa się Rozalia, wszyscy na nią mówią Maria, chociaż nawet nie ma drugiego imienia.
Taka jedna stara ciotka - na imię ma Domicela (:D ), wszyscy na nią mówią Danuta
i tak dalej.


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#13 29-10-2006 11:34:19

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Tadeusz, a Stanisław Koniuszko

hehe - to i ja dorzucę coś od siebie: moja teściowa ma w dowodzie Elżbieta, a wszyscy mówią do niej Magda albo Gocha ;)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson