Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)
  • Indeks
  •  » Serial
  •  » Nawiązania Barei do poprzednich filmów

#1 27-10-2006 17:50:30

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Moim zdaniem dość znaczącym nawiązaniem jest motyw "zmiany płci" przez Kasię. Podobnie było w filmie "POSZUKIWANY-POSZUKIWANA". Tam też Rochowicz przebiera się za kobietę (Kasia za mężczyznę) i podejmuje się typowo kobiecej pracy - gospodyni domowa (Kasia zawód typowo męski - kierowca).

Jak sądzicie?

POZDRAWIAM


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#2 27-10-2006 19:48:11

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Hehe, tak się śmiesznie składa, że właśnie jeszcze dzisiaj miałem zamiar pisać maila do MaJora w sprawie 3 pominiętych na stronie "nawiązań" i jednym z nich miało być właśnie to, oczywiste przecież nawiązanie. ;) Ale skoro założyłeś wątek, to pozostałe dwa dopiszę tu:
1) Motyw z trupem w wannie Mroczkowskiego jest oczywistym nawiązaniem do "Bruneta..." (pisałem już gdzieś na forum o tym).
2) Dyrektor Samełko jest przecież takim samym "z zawodu dyrektorem", jak Dobrowolski w "Poszukiwanym..." (w przeszłości prowadził operę i centralę rybną).

Offline

 

#3 28-10-2006 14:34:12

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Rzeczywiście. Dodam jeszcze, że Bareja lubił PUŁTUSK. Anioł był z PUŁTUSKA, Mariola też.

Pozatym w Poszukiwanym był inżynier RAWICZ, tak jak aktor w Zmiennikach.


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#4 31-10-2006 01:14:59

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

No i oczywiście towarzysz Winnicki, wymieniony chyba na stronie jako nawiązanie.

Offline

 

#5 02-11-2006 11:27:32

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Jordan :

No i oczywiście towarzysz Winnicki, wymieniony chyba na stronie jako nawiązanie.

Ale czy w "Zmiennikach" padało w ogóle nazwisko "Winnicki"? Bo ja nie pamietam.
Poza tym kontynuując przenikanie się wątków "Alternatywy 4" ze "Zmiennikami" - nie zgadzam się, że docent od kremów Nivea był tym samym docentem (Furmanem) z "Alternatyw".
Pomijając, że byli różni aktorzy, to Furman był taką fujarą trochę, do wszystkiego brał się jak "pies do jeża" itp. Natomiast docent z kremem Nivea to "gadatliwa, rzutka, sprytna bestia" :).

Ja dostrzegam również małe nawiązanie do "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" - w osobie dyrektora Michalika oraz dyrektora Krzakoskiego. Obaj leserzy, kombinatorzy, kobieciarze (grani przez tego samego aktora zresztą) - i obaj mieli swoich "przydupasów" - Krzakoski - Dudałę, a Michalik - nie wymienionego z nazwiska faceta, którego grał Fronczewski.


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#6 02-11-2006 14:36:39

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

helmutt :

Ale czy w "Zmiennikach" padało w ogóle nazwisko "Winnicki"? Bo ja nie pamietam.

Padało w rozmowie komisji inwentaryzacyjnej - a w angielskich napisach napisali nazwisko "Piernicki" (była o tym mowa na forum już).

helmutt :

Michalik - nie wymienionego z nazwiska faceta, którego grał Fronczewski.

Fronczewski?! Fronczewskiego nie ma w "Zmiennikach". Może pomyliłeś aktorów, ale tak się składa, że nawet nie kojarzę, którą postać masz na myśli...

Offline

 

#7 02-11-2006 15:05:55

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

scorpio44 :

helmutt :

Ale czy w "Zmiennikach" padało w ogóle nazwisko "Winnicki"? Bo ja nie pamietam.

Padało w rozmowie komisji inwentaryzacyjnej - a w angielskich napisach napisali nazwisko "Piernicki" (była o tym mowa na forum już).

helmutt :

Michalik - nie wymienionego z nazwiska faceta, którego grał Fronczewski.

Fronczewski?! Fronczewskiego nie ma w "Zmiennikach". Może pomyliłeś aktorów, ale tak się składa, że nawet nie kojarzę, którą postać masz na myśli...

Jest jak najbardziej, co prawda pojawia się tylko w jednym odcinku, w dodatku epizodycznie - ale jednak.
W pierwszym chyba odcinku, gdy Jacek przyjmuje zlecenie - facet który wsiada do taksy i mówi "Kolumnada na Wspólnej", to właśnie Fronczewski, któremu przyprawili wielkie wąsy. Potem wygłasza monolog o ludziach jadących rano do pracy, że "zamiast łamac nogi w tym tłoku, każdy z nich może sobie zamówic radio taxi". gdy wysiada przy "kolumnadzie" zajeżdża Michalik, a "Fronczewski" zaczyna włazic mu w dupę.


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#8 02-11-2006 16:54:28

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Przyjrzałem się i jestem pewien na 90%, że to nie jest Fronczewski, a że na 100% nie jest to jego głos, to chyba nikt nie zaprzeczy ;). Zresztą jego nazwisko nie występuje w napisach (chociaż to akurat w wypadku filmów Barei nie jest dowodem).

PS: Swoją drogą to chyba duch Fronczewskiego wisiał nad "Zmiennikami", bo pamiętam, że ktoś kiedyś sprzeczał się ze mną, że pracownik sklepu AGD z 6 odcinka (tam gdzie młode małżeństwo kupowało ekspres do kawy) to Piotr Fronczewski.

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (02-11-2006 16:58:40)

Offline

 

#9 02-11-2006 20:06:37

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Znalazłem jeszcze jedno nawiązanie.

W odcinku pierwszym jest scena, w której ludzie pchają się do przepełnionego autobusu PKS.

Podobna sytuacja jest na początku "Bruneta wieczorową porą". Michał Roman usiłuje wejść do przepełnionego Jelcza, jednak nieudaje mu się to.


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#10 02-11-2006 22:46:44

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

scorpio44 :

Przyjrzałem się i jestem pewien na 90%, że to nie jest Fronczewski, a że na 100% nie jest to jego głos, to chyba nikt nie zaprzeczy ;). Zresztą jego nazwisko nie występuje w napisach (chociaż to akurat w wypadku filmów Barei nie jest dowodem).

Głowy nie dam, ale ten "Fronczewski" to chyba jest Leon Łochowski. W każdym razie Fronczewski to to na 100% nie jest.

Offline

 

#11 02-11-2006 23:48:03

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

MaJor :

Głowy nie dam, ale ten "Fronczewski" to chyba jest Leon Łochowski. W każdym razie Fronczewski to to na 100% nie jest.

Łochowski występuje w napisach do tego odcinka, więc to by grało. Można by napisać sugestię do Jarka Czembrowskiego z wwwfilmpolski.pl , ale on w 90% olewa wszelkie sugestie i poprawki. ;) Na przestrzeni lat pisałem do niego bardzo wiele razy i albo olewał, albo np. na 10 wskazanych oczywistych błędów zostawały po jakimś czasie poprawione 2.

Offline

 

#12 03-11-2006 09:15:19

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

MaJor :

scorpio44 :

Przyjrzałem się i jestem pewien na 90%, że to nie jest Fronczewski, a że na 100% nie jest to jego głos, to chyba nikt nie zaprzeczy ;). Zresztą jego nazwisko nie występuje w napisach (chociaż to akurat w wypadku filmów Barei nie jest dowodem).

Głowy nie dam, ale ten "Fronczewski" to chyba jest Leon Łochowski. W każdym razie Fronczewski to to na 100% nie jest.

W morde jeża. To ja już głupi jestem. Tyle lat myslałem, że to Fronczewski.


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#13 03-11-2006 15:17:36

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

scorpio44 :

MaJor :

Głowy nie dam, ale ten "Fronczewski" to chyba jest Leon Łochowski. W każdym razie Fronczewski to to na 100% nie jest.

Łochowski występuje w napisach do tego odcinka, więc to by grało. Można by napisać sugestię do Jarka Czembrowskiego z wwwfilmpolski.pl , ale on w 90% olewa wszelkie sugestie i poprawki. ;) Na przestrzeni lat pisałem do niego bardzo wiele razy i albo olewał, albo np. na 10 wskazanych oczywistych błędów zostawały po jakimś czasie poprawione 2.

on to wszystko olewa bo lubi te robote... hahahah

Offline

 

#14 06-11-2006 00:46:22

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

A dzisiaj puszczają "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" i tak mi się zestawiło, że może Tadeusz Krzakoski, dyrektor "Pol-Pimu" z tegoż filmu to alter ego Michalika ze Zmienników ?

Skoro docent Friedmann ma być  "odpowiedzią" na Pokorę z Alternatyw, to tym bardziej obu prezesów granych przez Kowalewskiego sporo łączy :) Obaj zdradzają żony ;)

Offline

 

#15 06-11-2006 15:48:44

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

helmutt :

Ja dostrzegam również małe nawiązanie do "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" - w osobie dyrektora Michalika oraz dyrektora Krzakoskiego. Obaj leserzy, kombinatorzy, kobieciarze (grani przez tego samego aktora zresztą) - i obaj mieli swoich "przydupasów"

Jordan :

A dzisiaj puszczają "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" i tak mi się zestawiło, że może Tadeusz Krzakoski, dyrektor "Pol-Pimu" z tegoż filmu to alter ego Michalika ze Zmienników ?

Jak coś dopisujesz do wątku, to looknij, czy tego samego już ktoś nie napisał. ;) :D

Offline

 

#16 06-11-2006 19:09:48

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

scorpio44 :

Jak coś dopisujesz do wątku, to looknij, czy tego samego już ktoś nie napisał. ;) :D

Tak właśnie przedtem zrobiłem, ale chyba zbyt pobieżnie :)

I tak dodam jeszcze, że ten pomarańczowy garbus i ten bladoniebieski to może być ten sam wózek, tylko po tuningu :)

Offline

 

#17 06-11-2006 23:40:21

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

A ja dodam, że garbus z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" być może był garbusem Kowalewskiego - bo wiem, że swego czasu był w posiadaniu takowego.

Offline

 

#18 06-11-2006 23:57:23

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

scorpio44 :

A ja dodam, że garbus z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" być może był garbusem Kowalewskiego - bo wiem, że swego czasu był w posiadaniu takowego.

I pozwolił go poobijać ?

Offline

 

#19 10-11-2006 18:58:08

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Ksywa mówi do Jacka: "Nazywają mnie Ksywa!"
Jacek: "Żytkiewicz"
Ksywa "Też ładnie!"

Podobną kwestię w NIE MA RÓZY BEZ OGNIA wypowiadają:
Malinowski: "Nazywam się Malinowski"
Janek: "Jakieś tam nazwisko (nie pamiętam)
Malinowski: "Też ładnie!"

Może troszkę źle to przytoczyłem, ale dzisiaj kupiłem sobie NIE MA ROŻY ... i piszę to z pamięci.


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#20 10-11-2006 19:43:51

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Pawełzmiennik :

Janek: "Jakieś tam nazwisko (nie pamiętam)

No byś się pan normalnie wstydził... Pamiętać dialog, a nazwiska jednego z głównych bohaterów nie pamiętać. :P Filikiewicz mu było.
A dialog przytoczyłeś mniej więcej dobrze i faktycznie to z Ksywą jest nawiązaniem. Tyle że w "Nie ma róży..." było to bardziej rozbudowane, bo Malinowski najpierw nie dosłyszał i go pyta "jak?!" i po ponownej odpowiedzi Janka głupia mina, potem głupi uśmiech i "a też ladnie!" (z ł scenicznym).

Offline

 

#21 11-11-2006 13:01:26

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Rzeczywiście scorpio44

FILIKIEWICZ - jak moglem zapomnieć!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#22 12-11-2006 04:31:44

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

kolejne podobieństwo to farbowani cudzoziemcy grani przez Polaków: w Alternatywach był to Abraham Lincoln aka Ryszard Raduszewski no a w Zmiennkach mamy Krashana :)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#23 12-11-2006 09:38:36

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

hah taaaa Lincoln byl normalnie zajebistyy !!!

Offline

 

#24 12-11-2006 16:34:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

ogladajac dzisiaj "alternatywy 4" za uwazylem pewna rzecz otoz tam wystepuje niejaki pan Antoni, ktory wykorzystywany byl do stania w kolejkach a wlasciwei do nie stania, w zmiennikach z kolei Kaska w rozmowie z Jackiem mowila ze jest jaka kobieta ktora wykorzystuje dzieci do stania w kolejkach, ponato w alternatywach do Cichockiego w gabinecie swojego dyrektora przykleila sie gazeta, a w zmiennikach krzeslo do Jacka

Offline

 

#25 13-11-2006 14:19:10

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

WRC :

ogladajac dzisiaj "alternatywy 4" za uwazylem pewna rzecz otoz tam wystepuje niejaki pan Antoni, ktory wykorzystywany byl do stania w kolejkach a wlasciwei do nie stania, w zmiennikach z kolei Kaska w rozmowie z Jackiem mowila ze jest jaka kobieta ktora wykorzystuje dzieci do stania w kolejkach

stanie w kolejkach to już kult u Barei. ja dodałbym do tego jeszcze sceny z filmu "co mi zrobisz..." sprzed pawilonu meblowego Emilia.

- Panie, tego pana żona zdradza a ty morde wydzierasz... baranie" - to jest miszcz świata!


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 
  • Indeks
  •  » Serial
  •  » Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson