Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#26 19-07-2006 22:29:34

Grejon
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Odcinek 14 "Pocałuj mnie, Kasiu" - scena, w której zmiennicy przesadzają pijanego pasażera do taksówki Parzydlaka, Kasia zwróciła się do niego "Marek" (Siudym, aktor grający Parzydlaka) zamiast Stefan.

 

#27 20-07-2006 19:24:11

Cezar
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie robić bałaganu, w każdym razie znalazłem błąd na stronie w dziale "postaci". Chodzi mi dokładnie o pozostałe postacie z odcinka 9. Z której strony nie spojrzeć to na pierwszym zdjęciu na pewno nie jest przedstawiony Henryk Bista :) Poprawcie to :)
Pozdrawiam

 

#28 22-07-2006 13:14:54

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Rzeczywiście, w żadnym wypadku nie można posądzić tego aktora o bycie H. Bistą. :) Zobowiązujemy się poprawić ten błąd. ale ze względu na "napięte plany, brak papieru, wąskie gardła w poligrafii" zrobimy to w przyszłym tygodniu. :)

Pozdrawiam,
Ian

 

#29 22-07-2006 14:55:30

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach


> Wtedy to milicjant słysząc od Jacka o wiezionym w taksówce
> Rawiczu mówi "aaaa... to..ten..jak mu tam....ENGLERT".
> I albo było to zamierzone, albo aktor grający milicjanta się
> pomylił.

Raczej się nie pomylił, bo po tych słowach milicjanta Jacek nieśmiało zaprzecza. Zmiennik próbuje więc poprawić błąd mundurowego, ale okazuje się to niepotrzebne. Mogą jechać dalej.

To był najzwyczajniejszy gag gdyż większość widowni na pewno znała nazwisko tego aktora.

Pozdrawiam

 

#30 22-07-2006 15:03:40

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Ciekawa informacja! :)

Pozdrawiam,
Ian

 

#31 22-07-2006 17:59:16

WPT 1313
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

W scenie gdy Jacek jedzie z Kusmidrem na Zabiniec  (odc 14)zglasza sie telefonistka i proponuje przyjecie kursu na lotnisko "Okecie".Kiedy Jacek przyjmuje zlecenie i zarazem informuje ze jest w drodze na Zabiniec slyszany jest jego glos, natomiast nie rusza ustami...

 

#32 23-07-2006 12:51:57

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

on jechal do zalesia nie na zabiniec...

Offline

 

#33 23-07-2006 22:23:47

Pawełzmiennik
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Kasia i Jacek w KRAKOWIE - pali się tramwaj:

Kasia mówi, że pali się zupełnie jak w Warszawie.
Na to Jacek, że ten sam model obowiązuje w całym kraju.

Z tego co wiem w Warszawie paliły się KONSTAL - e 13 N,
a w Krakowie wyraźnie było widać KONSTAL - a 105 N

 

#34 24-07-2006 21:39:28

chiken
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Mnie najbardziej zadziwia ubranie Jacka, ciagle chodzi w jednym i tym samym stroju, te same spodnie i biala koszulka LEVIS, nawet jak spał to się nierozbierał co było widać jak miał koszmar. Pozatym to musiała byc chyba jakas krypto reklama LEVIS'a poniewaz Maniek Koniuszko tez chodził ale w granatowej. Pozatym poza tematem zmienilbym ten sojusz na jakis bardziej wyrazniejszy, bo nie przepadam za taka wersja forum.

Pozdro

 

#35 24-07-2006 21:43:17

chiken
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

sorrki za blad w ostatnim zdaniu nie sojusz tylko forum heh glupia pomylka

 

#36 24-07-2006 22:59:07

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach


> Mnie najbardziej zadziwia ubranie Jacka, ciagle chodzi w jednym
> i tym samym stroju, te same spodnie i biala koszulka LEVIS,
> nawet jak spał to się nierozbierał co było widać jak miał
> koszmar.
Ja też na to zwróciłem uwagę. I trzeba dodać, że ona tak w tym stroju zasuwa cały rok. J) A nawet dłużej...

> Pozatym poza tematem zmienilbym ten sojusz na jakis bardziej
> wyrazniejszy, bo nie przepadam za taka wersja forum.
>
> Pozdro

Uwagę zanotowaliśmy. ;)

Pozdrawiam,
Ian

 

#37 24-07-2006 23:05:32

chiken
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

chyba pijany jestes stary heh bo jakos w klawisze nie trafiasz :p zaloz forum w bpb, albo na wwwfora.pl szybciej bedzie :]

Pozatym do tematu, widocznym bledem w filmie jest sam samochodzik :) wydaje mi sie ze do filmu brano dwie zolte 1313. Niekiedy widac w dalszych czesciach jak Jacus jedzie taxi z deklami, a jak odjezdza to juz ich nie ma, a stracil je w 1 odcinku :D

 

#38 24-07-2006 23:14:49

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Chyba nie sądzisz Kurczaku (bez c :) ), że te literowe cuda wynikały ze stanu upojenia. :) To jakiś techniczny błąd, związany z przeglądarką, którą niedawno zainstalowałem i rzeczywiście coś trzeba z tym zrobić...

 

#39 25-07-2006 10:02:11

chiken
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

nie wiem co o tym mam myslec Drogi Kolego :) i naprawde warto o tym pomyslec

 

#40 25-07-2006 21:10:18

Juras
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Scena w FARTOWNYM DNIU gdy FIAT wyjeżdża z lasu po zmyciu numerów-widać na błotniku tabliczkę LICENCJA FIAT co sugeruje, że jest to inny samochód (starszy model),chyba że się mylę.

 

#41 25-07-2006 21:39:30

Adam
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

no i jeżeli chodzi o ten odcinek to gdy milicja zatrzymuje krashana i kusmidra obaj milicjanci stoją z tyłu wozupo stronie pasażera natomiast kuśmider siedząc za kierownicą i szukając dokumentów daje głupie znaki do przodu tak jakby milicjanci byli przed nim a nie z a nim i w dodatku z przeciwnej strony

 

#42 25-07-2006 21:52:03

Ian
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

> kuśmider siedząc za kierownicą i szukając
> dokumentów daje głupie znaki do przodu tak jakby milicjanci
> byli przed nim a nie z a nim i w dodatku z przeciwnej strony

Też mi się tak przez chwilę wydawało, ale gdy ponownie obejrzałem tą scenę okazało się, że przed samochodem (obok drzew) stoi jeszcze jeden milicjant.

 

#43 26-07-2006 12:26:12

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Grejon napisał(a):

> Ja myślę, że to błąd autora strony - wg mnie Gonschorek, który
> przemyca z Kłuskiem narkotyki to inna osoba, niż ta która
> dzwoni do Barewicza z Berlina (zresztą słychać po głosie że to
> inna osoba).


To zdecydowanie ta sama osoba.

Pozdrawiam

Offline

 

#44 26-07-2006 12:30:30

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

WRC napisał(a):

> w odcinku 2, gdy mysza spada na 1313, na taksowce nei ma
> zadnych oznaczen (a byly biale na niebieskim kolorze karoserii)
> jak mysza spada oznaczen juz nie ma

Piszę teraz z pamięci, ale te wydarzenia mają miejsce już po zmyciu oznakowania taksówki - chyba że tam nagle gdzieś się na chwilę pojawiają te znaki znów?

Offline

 

#45 26-07-2006 13:18:36

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

chiken napisał(a):

> Pozatym do tematu, widocznym bledem w filmie jest sam
> samochodzik :) wydaje mi sie ze do filmu brano dwie zolte 1313.
> Niekiedy widac w dalszych czesciach jak Jacus jedzie taxi z
> deklami, a jak odjezdza to juz ich nie ma, a stracil je w 1
> odcinku :D


Polecam zapoznać się z ciekawostkami na stronie żółtej "1313" - tam to wszystko zostało odnotowane :)

Pozdrawiam

Offline

 

#46 26-07-2006 14:27:36

Skoczylas
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Odnośnie dyskusji, czy Barewicz pada ofiarą zemsty Gonschorka czy też innej, bliżej nieokreślonej osoby wydaje mi się, że to jednak nie był Gonschorek. Może źle kombinuję, ale o ile się nie mylę pojawia się on w Polsce w 9 odcinku i wg. mnie przebywa tutaj już bez przerwy do ostatniego odcinka (łącznie jako przebywający w Polsce pojawia się w odcinkach 9, 11, 13 i 15). Mercedes w roli głównej wystąpił w odcinku 12, czyli przyjmując że chronologia serialu nie jest zachwiana to wówczas Gonschorek przebywał w Polsce i głównie pilnował, aby połówki dolarów wędrowały we właściwe ręce, natomiast postać informująca Barewicza o nagrodzie dzwoni z Berlina. Pomijając już suche fakty wynikające ze scenariusza to nawet logicznie rozumując, jaki myślący człowiek zostawi swoje interesy w których w grę wchodzą grube pieniądze, wyjedzie do drugiego kraju aby dokonać zemsty na kimś, kto przebywa w kraju z którego wyjechał, i powróci aby dalej pilnować codziennych spraw. Myślę, że po prostu Bareja użył ujęć (może pochodzących  z ocenzurowanych fragmentów filmu?) z granym przez Jerzego Przybylskiego Gonschorkiem ze względu na oszczędności, które spowodowane były tym, do "innego obszaru płatniczego" mogła wyjechać ekipa w mocno okrojonym składzie, podobnie zresztą jak w "Misiu" (Londyn), czy "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (Paryż), gdzie Bareja sam wcielał się w epizodyczne role (w tym drugim filmie grał przecież...kobietę).

Pozdrawiam

 

#47 26-07-2006 17:20:43

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Wydaje mi się, że to jednak było jakieś niedopatrzenie i że osobą mszczącą się na Barewiczu był jednak Gonschorek. Zgodzę się z tym, że mogły być problemy z wyjazdem większej ekipy do Niemiec, ale w takim przypadku:

a) Przybylski mógł wystąpić choćby w innym ubraniu w scenach, w których miał grać kogoś innego
b) tak naprawdę znajomego Barewicza mógł zagrać ktokolwiek (np. ktoś z ekipy technicznej), bo w tych scenach nie były potrzebne żadne zdolności aktorskie
c) postsynchrony mogły zostać nagrane przez kogoś innego

A co do ujęć, to na pewno sceny na złomowisku były kręcone z myślą o tym epizodzie, więc trudno się tutaj doszukiwać wykorzystywania ujęć z innych scen.

Pozdrawiam

Offline

 

#48 26-07-2006 18:57:57

Skoczylas
Gość

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Wszystko OK, tylko właśnie postsynchrony jednak zostały nagrane przez kogoś innego, co też może wskazywać na to że to jednak nie Gonschorek. We wszystkich odcinkach ze swoim udziałem Jerzy Przybylski mówi własnym głosem, natomiast w "Hrabia Monte Christo" głos jest innej osoby, najprawdopodobniej Andrzeja Szenajcha, który również występuje w serialu (gra pracownika stacji benzynowej w odcinku "Safari"). No cóż, faktycznie scena zapewne była planowana (mój błąd), tym bardziej że na tej stronie można przecież przeczytać, że odcinek powstał na podstawie napisanego sporo wcześniej scenariusza. Będę się jednak nadal upierał, że to nie jest Gonshorek. Oprócz tego z ciekawości zajrzałem także do bazy wwwfilmpolski.pl. Nie wiedzieć czemu, ale w obsadzie tego odcinka nie występuje J. Przybylski i to też nie wygląda na przeoczenie prowadzących serwis, bo przecież pełna obsada zawsze szła w napisach końcowych. Tak czy siak cała ta sprawa jest zagadkowa, jednak cholernie ciekawa :)

Pozdrawiam

 

#49 26-07-2006 20:09:07

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

Postanowiłem obejrzeć sceny z Obywatelem MC i... już nie będę się upierał przy swojej wersji ;) Faktycznie, to raczej na pewno nie jest Gonschorek. Głos inny (nie wiem, czemu wcześniej wydawało mi się, że to Przybylskiego był - chyba po prostu od razu sobie tak wmówiłem) i... aktor chyba też inny (!). Co ciekawe, nie doszukałem się żadnej sceny, w której pokazywaliby OMC od przodu, więc trudno stwierdzić, kto go grał - bardzo możliwe, że to był specjalny zabieg, żeby wprowadzić więcej tajemniczości. Chociaż widać go od boku, ale na posiadanej przeze mnie kopii nie można zbyt wiele zobaczyć - trzeba poczekać do emisji tego odcinka w TV.

Co do obsady na stronach filmpolski.pl, to zdarzały się tam błędy, podobnie zresztą jak w napisach w serialu.

W każdym razie, informacje o epizodzie z OMC trzeba będzie poprawić :) No i... zgadzam się, że sprawa jest ciekawa :)

Offline

 

#50 26-07-2006 20:43:25

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Błędy i wpadki w Zmiennikach

MaJor napisał(a):

> razu sobie tak wmówiłem) i... aktor chyba też inny (!).

Zdaje się, że nie ma zarostu, ale tego na 100% nie jestem w stanie przy swojej kopii stwierdzić.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson