Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 17-03-2007 18:23:09

Grzegorz
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2006
Posty: 26

Wątek z odcinka VIII

Chodzi mi o scenę, gdzie Kasia w tym odcinku pp przewiezieniu Koniuszkowej i jej znajomej do domu i po popisach Mariana jedzie na Dworzec Gdański po Jacka. Tam ona wsiada do tramwaju i jedzie do domu. Jest tam jedna dziwna rzecz, że pod dworcem gdańskim ona wsiada do tramwaju duwagonowego, a przed domem wysiada z tramwaju trójwagonowego. Nie wiem, czy ona jechałą cały czas tym samym, czy na trasie się gdzieś przesiadała, bo scena podróży jej do domu nie jest pokazana. możliwe, że ona mogła się przesiąść. Pozdrawiam

Offline

 

#2 31-03-2007 17:58:00

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Wątek z odcinka VIII

No to niech któryś szpec od warszawskiej komunikacji stwierdzi, czy spod dworca Gdańskiego na Wałbrzyską jedzie się tramwajem z przesiadką, czy bez. :D

Offline

 

#3 02-04-2007 08:23:28

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Wątek z odcinka VIII

scorpio44 :

No to niech któryś szpec od warszawskiej komunikacji stwierdzi, czy spod dworca Gdańskiego na Wałbrzyską jedzie się tramwajem z przesiadką, czy bez. :D

O ile pamiętam to Kasia jechała z przystanku na dole. W tej chwili nie ma bezpośredniego połączenia z tego przystanku z ulicą Wałbrzyską ale układ torów w Warszawie daje taką możliwość, więc może dwadzieścia lat temu jeżdził tramwaj na takiej trasie. Dziś już nie było by raczej sensu, bo spod samego dworca gdańskiego jest metro, a stacja Służew jest jakieś 100 metrów od bloku Kasi, więc pewnie dziś jeżdziła by metrem :). Chociaż z przystanku na wiadukcie, też przy dworcu gdańskim (skarpa na którą wbiegał Jacek po minięciu spokojnym krokiem milicjantów), można tramwajem 36 dojechać na Wałbrzyską.

Offline

 

#4 02-04-2007 17:45:23

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Wątek z odcinka VIII

TRoCIn, patrzysz trochę w drugą stronę, bo w tym wypadku to my raczej szukamy upewnienia się co do tego, że Kasia NIE MOGŁA jechać bezpośrednio. ;) Bo problem wziął się stąd, że jedzie jednym tramwajem, a wysiada z innego. A zatem z tego, co mówisz, wynika, że zasadniczo jedzie się tam z przesiadką, a zatem wpadki w serialu nie ma i problem rozwiązany.

Offline

 

#5 05-01-2014 01:42:31

perelka
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2013
Posty: 17

Re: Wątek z odcinka VIII

Kasia wsiada do tramwaju lini 12 która wtedy kursowała na Służewiec, a wysiadła z lini 36 który to ma przystanek na wiadukcie tam gdzie wsiadała do 12... Żadna z tych lini po Warszawie już nie kursuje.

Offline

 

#6 19-10-2014 19:36:11

kaya67
Użytkownik
Zarejestrowany: 19-10-2014
Posty: 1

Re: Wątek z odcinka VIII

Trochę zaoftopuję, ale mam wersję której trzeba wciskać dwa przyciski na raz. Pamiętam jak będąc paroletnim dzieciakiem, nagrywałem na niego... muzykę i niektóre teksty ze Zmienników :) Efekt przy odsłuchiwaniu był taki że w dialogach Kasi i Jacka uczestniczyła moja mama prosząca na obiad :) :) Stawiałem mikrofonem przy głośniku w telewizorze, oczywiście tej samej marki :) Tylko cudem te taśmy mogły by gdzieś ocaleć... Piękne czasy :)

Offline

 

#7 21-07-2015 01:41:33

gajos
Użytkownik
Od: łochów
Zarejestrowany: 06-03-2007
Posty: 49
WWW

Re: Wątek z odcinka VIII

kaya67 :

Trochę zaoftopuję, ale mam wersję której trzeba wciskać dwa przyciski na raz. Pamiętam jak będąc paroletnim dzieciakiem, nagrywałem na niego... muzykę i niektóre teksty ze Zmienników :) Efekt przy odsłuchiwaniu był taki że w dialogach Kasi i Jacka uczestniczyła moja mama prosząca na obiad :) :) Stawiałem mikrofonem przy głośniku w telewizorze, oczywiście tej samej marki :) Tylko cudem te taśmy mogły by gdzieś ocaleć... Piękne czasy :)

yyyy???
http://www.zmiennicy.com/forum/viewtopic.php?id=1933


-Marian co robisz?
-Olewam... Lubię tą robotę.

Offline

 

#8 09-01-2016 18:20:39

lubelak1313
Użytkownik
Od: Lublin
Zarejestrowany: 28-12-2015
Posty: 21

Re: Wątek z odcinka VIII

Innego wyjścia nie ma. Musiała się przesiąść.


Interes panu odleciał!... Takie kółko metalowe...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson