Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 24-03-2007 01:42:32

logon
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 7

Mariusz Gorczynski etatowy pijak

Niezly jest Mariusz Gorczynski w roli pijaka (bardzo sugestywnie zagrane), ktory pojawia sie trzykrotnie

1. "Mdli mnie jak patrze na zboczenca"

2. "W taki sposob kochany ojczyzny z dolka nie wyciagniesz. Na mnie przynajmniej nie licz"

3. I w ostatnim odcinku "Komuny Paryskiej 7. Naprzod, majster".

Zalozylem ten watek miedzy innymi po to zeby zwrocic uwage na tego zapomnianego aktora, ktory swietnie sprawdzal sie w epizodach grajac drobnych cwaniaczkow, zlodziei, metow i pijakow. Np. w 07 zglos sie.

Offline

 

#2 25-03-2007 12:26:04

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

na komuny paryskiej 7 jechał żeby nie skłamać w 14 odcinku, wtedy też jacek rzucił do niego niezapomniane hasło "usługę niedokończoną uważa się za niebyłą" a kasia do przydlaka powiedziała "marek"


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#3 28-03-2007 19:45:33

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

Gorczyńskiego pamiętam też z kroniki filmowej (któraś z tych, co na DVD je wydali). Grał oczywiście pijaczka, a była to prowokacja - ostro "urżnięty" Gorczyński próbował wsiąść w biały dzień do ciężarówki i badana była znieczulica społeczeństwa - czy ktoś zareaguje, czy nie? W jednym tylko przypadku jakiś koleś złapał go za wsiarz i na MO zaprowadził, w pozostałych zaś ludzie tylko się patrzyli. Wszystko okraszone służalczym i zaangażowanym komentarzem bodajże Łapickiego - najbardziej chyba wierzącym w ideały komuny aktorem, co słychać w każdym jego słowie.

Gorczyński miał też fajny epizod w "co mi zrobisz..." gdzie zagrał pana Wisiornego od fiata kabrioleta (przy okazji - niezły był tam epizod Franciszka Trzeciaka, który zacjąąąąga w jeden jedyny unikalny sposób. To ten gość co mówi, że "POSZŁEM kupić margarynę...")


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#4 29-03-2007 16:26:33

Maaciass
Użytkownik
Zarejestrowany: 01-01-2007
Posty: 35

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

Dobra scena z Fiaciorem :)..Dobrą postać stworzył również w 2 odc "07-Zgłoś Się" pt.Wisior.Grał Kieszonkowca z ciętym językiem i dobrymi tekstami..A nazywał sie Edward Gabor.Pozdro

Offline

 

#5 31-03-2007 17:29:15

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

Może zaczynamy już popadać w jakąś paranoję, ale po przeczytaniu informacji, że grał w odcinku "Wisior", zacząłem się zastanawiać, czy to przypadek, że w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" nazywał się Wisiorny. :)) To tak trochę tytułem nawiązania do innego wątku z naszego forum.

A co do Trzeciaka i jego tekstu o margarynie, to ja od zawsze zwracam na to uwagę (bo często gęsto ludzie nie zauważają), że gość, który potem poprawia Wisiornego, że mówi się "zdążam", a nie "zdanżam", wcześniej mówi "poszłem" (a może "weszłem"?) i "proszem pana".

Offline

 

#6 31-03-2007 20:20:29

Majkel
Użytkownik
Od: Gdynia
Zarejestrowany: 28-02-2007
Posty: 26

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

scorpio44 :

Może zaczynamy już popadać w jakąś paranoję, ale po przeczytaniu informacji, że grał w odcinku "Wisior", zacząłem się zastanawiać, czy to przypadek, że w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" nazywał się Wisiorny. :)) To tak trochę tytułem nawiązania do innego wątku z naszego forum.

Też mnie to zawsze zastanawia. Ja myślę, że to celowe nawiązanie. W końcu "07-zgłoś się" zaczęto kręcić od 1976 roku. "Ci mi zrobisz, jak..." powstał w 1978 roku. Osobiście obstawiam, że nazwisko Wisiornego jest efektem pojawienia się tego aktora wcześniej w "07 zgłoś się" w odcinku "Wisior". Zbyt duży to by był zbieg okoliczności. Zresztą, co to za dziwne nazwisko "Wisiorny", żeby je samemu wymyśleć. Pewnie Bareja pamiętał charakterystczną rolę Górczyńskiego w "Wisiorze" i stąd pomysł na takie nazwisko.

Offline

 

#7 03-04-2007 20:00:00

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

no w 07 grało wielu ciekawych aktorów, wogóle był to ciekawy serial, a najlepszy odcinek to "zamknąć za sobą drzwi"


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#8 04-04-2007 00:39:32

logon
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 7

Re: Mariusz Gorczynski etatowy pijak

scorpio44 :

Może zaczynamy już popadać w jakąś paranoję, ale po przeczytaniu informacji, że grał w odcinku "Wisior", zacząłem się zastanawiać, czy to przypadek, że w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" nazywał się Wisiorny. :)) To tak trochę tytułem nawiązania do innego wątku z naszego forum.

A co do Trzeciaka i jego tekstu o margarynie, to ja od zawsze zwracam na to uwagę (bo często gęsto ludzie nie zauważają), że gość, który potem poprawia Wisiornego, że mówi się "zdążam", a nie "zdanżam", wcześniej mówi "poszłem" (a może "weszłem"?) i "proszem pana".

Ten dialog to wygladal tak:

T: Prosze Pana, w zeszlym tygodniu postawilem samochod na strzezonym parkingu, prosze Pana, to mi wycieraczki i kolo ukradli, a teraz weszlem zeby margaryne kupic, to mi tame postawili, barany.

G: Ja nie wiem, tez jezdze samochodem tak samo jak Pan i nigdy mi nic nie ukradli i zdanzam na czas, prosze Pana.

Jezeli chodzi o 07 zglos sie to Gorczynski gral postac Gabora takze w odcinku pt. Strzal na dancingu, zlodzieja Soroki w odc. Skok smierci + (epizod na bazarze i podkladanie glosu w odc. Zlocisty). 

A tak w ogole to Gorczynski w swoich ostatnich rolach wygladal na mocno "przetrenowanego".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson