Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 28-03-2007 19:51:53

Grzegorz
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2006
Posty: 26

Sposób zmazywania numerów

Mnie ciekawi sposób zmazywania numerów TAXI, jaki w tamtych czasach był stosowany i jaki obecnie stosujemy. Nie wiem czy taki sposób jaki był w Zmiennikach był stosowany naprawdę. Chodzi mi o to, że jak LEsiak z Jackiem w pierwszym odcinku zdają niebieską 1313, to lesiak zmazuje to wycierając szmatą mocząc jął wcześniej w rozpuszczlniku, jak w odcinku ósmymy Kraszan i Kuśmider zabierają taksówkę to polewają szmatę benzyną i tam wycierają, a w odcinku piętnastym, jak KAsia z JAckiem zdają żółtą 1313, to KAsia zamalowywuje numer żółtą farbą. Nie weim, czy to jest rzecz możliwa, cyba numery zupełnie inną technologią wtedy były robione.

Offline

 

#2 29-03-2007 16:03:05

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Sposób zmazywania numerów

a w odcinku 9 uruchomili nową farbiarnię więc farby było pod dostatkiem, można było sobie zamalowywać co sie chciało


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#3 29-03-2007 19:20:09

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Sposób zmazywania numerów

Grzegorz :

Nie weim, czy to jest rzecz możliwa, cyba numery zupełnie inną technologią wtedy były robione.

Chyba prędzej mamy tu doczynienia z jednym z niewielu nieścisłości w scenariuszu.
Skoro dwa razy zmazywano napis, to zamalowywanie przez Kasię miało chyba na celu pokazanie bardziej wyraziście (coś jak topienie marzanny na wiosnę) momentu rozstawania się ze starą taryfą. Poza tym jak Krashan i Wiesio przyszli w nocy to jakoś śladów zamalowywania nie było na taksówce, a przecież widać było jaką gęstą farbą malowała Kasia - taką olejną jechała że szok.

Offline

 

#4 31-03-2007 18:09:47

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Sposób zmazywania numerów

O tej nieścisłości (że raz malowanie w filmie usuwane jest tak, a raz inaczej) jest mowa w ciekawostkach, ale przecież nie o to Grzegorzowi chodziło. Ja zrozumiałem, że sens jego pytania jest taki, czy którakolwiek z tych metod była naprawdę stosowana.

Offline

 

#5 28-10-2007 19:15:14

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Sposób zmazywania numerów

Dziwna sprawa, oj dziwna... Nie mam zdania.


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#6 01-11-2007 20:31:45

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Sposób zmazywania numerów

A moim zdaniem te metody sie na wzajem nie "gryzą"!

Poprostu - rozpuszczalnik, czy benzyna załatwiłyby sprawę. Ale Kasia chcąć osiągnąć lepszy efekt zamalowała je, bo wiedziała, że już nigdy nie będą potrzebne.

Dwie metody poprostu!


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#7 02-11-2007 17:43:25

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Sposób zmazywania numerów

a tam doszukujecie sie.... mozna bylo zmazac numer i niektore osoby to robily a mozna bylo tez zamalowac go, a obecne taxowki maja naklejki wiec jest zupelnie inaczej

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson