Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 03-11-2007 15:17:29

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

ostatnia scenka serialu

pisalem juz o tym kiedys, ale nikt nie odpowiedzial, dzisiaj jestem niemal pewny, ze ostatnia scenka 15 odcinka to ulica grzybowska w warszawie, po prawej i w tle widac bloki osiedla za zelazna brama, ostatnio jak bylem w wawie przechodzilem ta ulica i wszystko by sie zgadzalo, oczywiscie teraz jest wiecej zabudowan i ulica inaczej wyglada, ale bloki pozostaly tak samo
nie wiem tylko, w ktorym miejscu tej ulicy (o ile to ta ulica) ma miejsce akcja

jak ktos wie lepiej gdzie mam miejsce ta scenka to prosze o poprawke

Ostatnio edytowany przez WRC (05-11-2007 15:27:50)

Offline

 

#2 05-11-2007 13:25:44

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: ostatnia scenka serialu

Przeanalizowałem kadry z filmu i w 100% sie zgadza, choć dziś to już ciężko poznać to miejsce. Ja się upewniłem że to tam na ujęciu z wnętrza samochodu jak dojeżdżają do korka i po lewej stronie za oknem widać taki żółty budynek PSL'u, który już jakiś czas temu został zburzony i powstają tam teraz apartamenty.

Tramwaj pali sie na łuku torów skręcając z ul Królewskiej na plac Grzybowski. A korek w którym zmiennicy utknęli stworzył się już na ul. Grzybowskiej za wysepką z przejściem dla pieszych.

A swoją drogą to co Krakus robił w tak mało atrakcyjnym turystycznie miejscu stolicy - tam na około same budowy się toczą?? No chyba że zwiedzałeś pozostałości getta żydowskiego albo byłeś tam służbowo.

Ostatnio edytowany przez TRoCIn (05-11-2007 13:26:36)

Offline

 

#3 05-11-2007 14:39:01

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: ostatnia scenka serialu

TRoCIn :

Tramwaj pali sie na łuku torów skręcając z ul Królewskiej na plac Grzybowski. A korek w którym zmiennicy utknęli stworzył się już na ul. Grzybowskiej za wysepką z przejściem dla pieszych.

A! No i wszystko jasne. :D Gdzieżby indziej mogła być nakręcona scena z palącym się tramwajem, jak nie na pl. Grzybowskim.

Offline

 

#4 05-11-2007 15:37:04

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: ostatnia scenka serialu

TRoCIn :

Przeanalizowałem kadry z filmu i w 100% sie zgadza, choć dziś to już ciężko poznać to miejsce. Ja się upewniłem że to tam na ujęciu z wnętrza samochodu jak dojeżdżają do korka i po lewej stronie za oknem widać taki żółty budynek PSL'u, który już jakiś czas temu został zburzony i powstają tam teraz apartamenty.

Tramwaj pali sie na łuku torów skręcając z ul Królewskiej na plac Grzybowski. A korek w którym zmiennicy utknęli stworzył się już na ul. Grzybowskiej za wysepką z przejściem dla pieszych.

A swoją drogą to co Krakus robił w tak mało atrakcyjnym turystycznie miejscu stolicy - tam na około same budowy się toczą?? No chyba że zwiedzałeś pozostałości getta żydowskiego albo byłeś tam służbowo.

dzieki serdeczne za odpowiedz !!! jednak dobrze myslalem ze to ta ulica mimo, ze nie pochodze z wawy i wlasnei scenka z tramwajem byla dla mnie mylaca troche, ale przypomnialem sobie ze moglogo to byc na skrzyzowaniu z twarda (pl. grzybowski) no to teraz pozostaje tlyko konkretnie zlokalizowac miejsce i zrobic foty, ale meijsce juz inaczje wyglada zupelnie

co do tego co tam robilem tooo
pojechalem na ta ulice celowo, tzn po pierwsze znalezc kamienice z "poszukiwanego..." i mam fotki (jako ze nie bylem pewny, czy akcja zmiennikow jest na tej ulicy, to nie zajmowalem sie tym zbytnio ale spogladnalem co jest w tle ulicy i okazalo sie ze to co w serialu czyli os. ZZB)

tak ogolnie to jak bylem w wawie to mieszkalem u kuzyna i jego ekipa dziwila sie ze przyjechalem do wawy... zeby zwiedzac, no ale tak mi sie podoba na maxa juz to miasto
dlatego tez pojechalem w miejsca ze zmiennikow bo wtedy myslalem juz, ze nasza stronka przestala istniec

bedac tam przy okazji chcialem ogladnac przedwojenna wawe co mi sie udalo

Ostatnio edytowany przez WRC (05-11-2007 15:39:01)

Offline

 

#5 05-11-2007 16:04:20

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: ostatnia scenka serialu

czy to zlote to wlasnie jest ten budynek pslu ??? ogladnalem wlasnie koncowke "zmiennikow" i widac ten budynek

http://img265.imageshack.us/img265/5120/img5164ra8.jpg

Ostatnio edytowany przez WRC (05-11-2007 16:05:34)

Offline

 

#6 05-11-2007 16:32:28

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: ostatnia scenka serialu

tak, to jest (był) budynek PSL - teraz jest tam wielka dziura. A w miejscu gdzie na zdjęciu stoi zielony dźwig to jest już równie wysoki budynek mieszkalny choć jeszcze w fazie wykończenia. Jak bede w okolicy z aparatem to zrobie zdjęcie.

Offline

 

#7 14-11-2007 20:56:36

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: ostatnia scenka serialu

WRC skąd masz takie zdjęcie? sam zrobiłeś?


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#8 15-11-2007 09:49:42

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: ostatnia scenka serialu

Pawełzmiennik :

WRC skąd masz takie zdjęcie? sam zrobiłeś?

gdzies z sieci, niestety nie moje

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson