Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 08-08-2006 20:46:45

Axel
Gość

W sprawie wydania na DVD

Ostatnio mieliśmy okazję widzieć nieco polepszoną wersję "Zmienników" jaka leci na TVP2 z lepszą jakością obrazu. Zastanowiłem się i pomyślałem, że gdyby TVP miała by wydać ten serial na DVD to żeby nie było ty byle jakie wydanie i napisałem kilka moich propozycji. Napisałem już podobny wątek na forum na Filmwebie ale niestety to co napisałem nie zainteresowały chyba zbytnio dużo osób a więc postanowiłem napisać to jeszcze raz tutaj na bardzo dobrzej stronie o jednym z moich ulubionych seriali z tamtych lat. Proponuje więc aby każdy przeczytał moje propozycje jak mniej więcej powinno wyglądać eksluzywnie wydane DVD z serialem "Zmiennicy" i gdy to przeczytacie to oczywiście podajcie swoje propozycje jak według was wszystko powinni wyglądać itp.
Później może jak uzbieramy solidną listę ulepszeń, dodatków itp. to będziemy mogli to wysłać do TVP aby wiedzieli czego tak na prawdę miłośnicy tego serialu oczekiwaliby po wydaniu na DVD.
Po kolei postaram się wypisać kilka moich propozycji:

1.Szczególnie powinni poprawić jakość obrazu w niektórych fragmentach m.in. w czołówce i końcówce z napisami bo właśnie w tych fragmentach zawsze są czarne kropki, paski na ekranie. Pewnie jest to właśnie wina, że w tych momentach wyświetlane są napisy. W sumie nie znam się na tym ale zakładam, ze to jakieś plansze z napisami były nakładane na obraz. Jak ktoś nie rozumie dokładniej o co chodzi to mam tutaj specjalnie zrobione zdjęcie gdzie widać te zakłócenia: http://img86.imageshack.us/my.php?image … ie1hg0.jpg

2.Powinni poprawić także jakość obrazu w niektórych takich scenach jak np. w scenie jak Kuśmider ucieka z tą torbą pełną narkotyków i atakują go pszczoły. Chyba każdy kto oglądał ten odcinek to widział wyraźnie że w tej scenie kolory są BARDZO wyblakłe a te pszczoły wyraźnie widać, że są animowane... później jak Kuśmider wyrzuca torbę na trawę to od razu jakość obrazu się polepsza i np. zieleń jest o wiele bardziej "żywsza" niż na scenie gdy atakują go pszczoły. A więc są dwa wyjścia:
a) jeśli mają gdzieś jeszcze w archiwum tą scenę nakręconą (ale bez nałożonych tych pszczół) powinni ją odnowić i dopiero potem na nowo zrobić efekt tych pszczół - a wiadomo - z dzisiejszą techniką grafiki wyszło by to sto razy lepiej niż 20 lat temu.
b) mogą zostawić całą scenę ale żeby chociaż popracowali nad kolorami bo tak jak już powiedziałem różnica jest kolosalna i zauważalna gołym okiem w porównaniu do reszty filmu

3.W wielu momentach dźwięk też jest już trochę niedopracowany i mogli by się tym choć  trochę zająć. Często bywało, że uderzenia, stukania i ogólnie różne dźwięki były zbyt głośne niż powinny być lub czasami nie pokrywały się z obrazem, tj. były za trochę wcześnie lub trochę za późno względem tego co działo się w filmie.

4.Również bywało  tak, że dźwięk jadącego auta nie zawsze odzwierciedlał to jak samochód na prawdę jechał. Bywało że słychać było że silnik mocno pracuje a samochód jechał powoli albo nawet stał w miejscu (a były takie przypadki - wierni oglądacze z pewnością to wiedzą).

5.Powinni także ogólnie poprawić melodie w filmie - aby dźwięk był chociaż w stereo choć nie wiem czy to jest możliwe (nie znam się na tym) bo film nagrywany był w mono.

6.I na koniec moja propozycja aby w wydaniu DVD jakbyśmy mieli już menu z wyborem odcinków to żeby nie było to takie denne menu gdzie jest tylko plansza i tytuły odcinków. Powinna być także jakaś melodia i tutaj są dwa wyjścia:
a) albo piosenka, którą śpiewa Gintrowski
b) albo jeden z najlepszych motywów muzycznych z serialu (ale pytanie - jaki, który ?)

7.Aha, jeszcze jedna propozycja - ciekawe czy możliwe było by dodanie różnych dodatków do DVD typu "jak realizowano film" bądź wywiady z autorami i twórcami - ciekaw jestem, czy TVP na  takie coś by się pokusiła...

Na razie tyle propozycji, które zaoferowałbym choć na pewno jeszcze mam kilka propozycji ale na razie proponuję abyście wy coś napisali, jakbyście chcieli aby takowe wydanie DVD wyglądało.

Pozdrawiam i gratuluje autorom doskonałej strony.

 

#2 08-08-2006 22:55:21

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: W sprawie wydania na DVD

ja sie calkowicie z Toba zgadzam, podoba mi sie bardzo Twoja koncepcja ,"tak jest ona jest bardzo dobra ta koncepcja"

Offline

 

#3 08-08-2006 23:14:17

Piotr
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Ja natomiast wolałbym , zeby zostało tak jak jest. Lekkie niedociagnięcia musza być. Inaczej ten cały remastering zabije smak lat 80.

 

#4 08-08-2006 23:32:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: W sprawie wydania na DVD

dlatego nalezy zrobic dyskretny, nie wplywajacy negatywnei na caloksztalt serialu

Offline

 

#5 10-08-2006 23:56:58

Obywatel Monte Christo
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Zgadzam się w całej rozciągłości. Tow. Bareja był uważany za twórcę marnego i dostawał filmy gorszego sortu. Jego praca na planie, gra aktorów, praca montarzystów odzwierciedlały pracę robotników pełną niedoróbek, stąd mamy w serialu dźwięki nieadekwatne do sytuacji. Owszem obraz i dźwięk można troszkę odszumić, ale trzeba zrobić to tak, aby film nie utracił ducha lat '80, inaczej będzie to policzek w twarz dla całej ekipy, nie wspominając nas.

IMHO Serial po lekkim remasteringu, natomiast w osobnych ściezkach widziałbym odszumione wszystkie utwory muzyczne wykorzystane w filmie- taką mam koncepcję.

 

#6 13-08-2006 11:54:57

Michał
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Ja proponuję na utwór muzyczny którty by był w menu, muzykę jak wiezli Rawicza do Krakowa.

 

#7 17-08-2006 20:06:14

Greg
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Zmiennicy na DVD ukażą sie wkrótce w ramach wydawnictwa "Kino Komedii" - "Kolekcja Stanisława Barei". Widziałem dzisiaj zapowiedź w Empiku na oprawce płyty "Mąż swojej żony". Na stronie wydawnictwa wwwcarisma.com.pl nie ma jeszcze niestety żadnych informacji, ale zobaczymy...

 

#8 25-08-2006 15:00:28

Justyna
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć ,czy w tym serialu pojawił sie utwór zaśpiewany przez Krystynę Jande "Na Zakręcie"?Bardzo proszę o odpowiedz.Z góry dziekuję.

 

#9 25-08-2006 15:35:59

Michał
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Justyna napisał(a):

> Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć ,czy w tym serialu pojawił sie
> utwór zaśpiewany przez Krystynę Jande "Na Zakręcie"?Bardzo
> proszę o odpowiedz.Z góry dziekuję.

Nie

 

#10 25-08-2006 15:50:19

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: W sprawie wydania na DVD

w ogole takiego utworu nie bylo !!! widze kolezanka malo zna serial jeszcze

Offline

 

#11 25-08-2006 18:04:50

Looker
Gość

Re: W sprawie wydania na DVD

Ale w ogóle co wspólnego miałby mieć ze "Zmiennikami" utwór napisany przez Osiecką?! - Chyba jedynie fragment z czołówki "(...) coś być musi do cholery ZA ZAKRĘTEM". :)

Może Justyna nam wyjaśni skąd ten pomysł?

 

#12 12-10-2006 21:16:23

j0ker
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-10-2006
Posty: 6

Re: W sprawie wydania na DVD

Axel, proponuje wyslac maila do TVP ;-)

Offline

 

#13 12-10-2006 23:14:25

Taksówkarz
Użytkownik
Od: Białystok
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 21

Re: W sprawie wydania na DVD

j0ker :

Axel, proponuje wyslac maila do TVP ;-)

No i mówisz to po takim długim czasie i akurat w ten dzień kiedy DVD już się ukazało...
Ten pierwszy post to rzecz jasna ja pisałem, ale pod innym nickiem.

Offline

 

#14 13-10-2006 01:03:57

j0ker
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-10-2006
Posty: 6

Re: W sprawie wydania na DVD

no mowie to teraz bo dopiero teraz to przeczytalem ;) i co z tego ze wyszlo dvd, ale nie wyszlo takie o ktrym ty mowiles wiec nic nie stoi na przeszkodzie zeby takie wydanie powstalo i to wydane przez TVP, prawda? :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson