Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#76 05-04-2008 19:27:59

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Ul. Czesnika

Od siebie dodam, ze na Zoliborzu kreconych bylo kilka scen, min. ta z pajacem ktory poderwal kobitke w taksowce. Na dniach foto bloku pod ktorym wysiadali. Skoro tempo krecenia serialu bylo zabojcze, podejrzewac mozna, ze zostaly one nakrecone jednego dnia, poniewaz od miejsca ze studzienka do tego gdzie wysiada kolezka z glupia gąską jest rzut beretem...


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#77 05-04-2008 19:30:10

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Ul. Czesnika

i tak BTW... Dom  Koniuszkow byl w rzeczywistosci na Mokotowie, ale w dokumentach Marian mial adres Lotarynska, czyli Saska Kepa, w sumie podobne sa te dzielnice i domy...


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#78 05-04-2008 21:55:23

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

Kier.Prod.T.Garwanko :

Od siebie dodam, ze na Zoliborzu kreconych bylo kilka scen, min. ta z pajacem ktory poderwal kobitke w taksowce. Na dniach foto bloku pod ktorym wysiadali. Skoro tempo krecenia serialu bylo zabojcze, podejrzewac mozna, ze zostaly one nakrecone jednego dnia, poniewaz od miejsca ze studzienka do tego gdzie wysiada kolezka z glupia gąską jest rzut beretem...

z tego co pamietam ten koles podawal adres "slowackiego rog poczobutta" i te ulice sa na zoliborzu ale czy tam wysiedli to juz nie wiem wiec czekamy na foty a czy beda z miejsca w ktorym wsiadal ??? bo nei wiem gdzie to bylo

Offline

 

#79 06-04-2008 13:34:59

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Hmmm. Ziemiodokwiatów, zaskoczyłaś mnie... Jak to skąd wiadomo, że byli na Żoliborzu? Przecież najpierw kolega Rob-Chłop zamieścił kilka fotek z tej ulicy, a następnie ja zamieściłem linki do kilku moich zdjęć - między innymi miejsce, gdzie była scena z teleskrytką, czy zdjęcie studzienki, do której wpadł Michalik. Te miejsca ponad wszelką wątpliwość znajdują sie na ulicach Dygasińskiego i Bohomolca (dokładnie na osiedlu Marymont). Jak już pisałem, uważam za bezsens nakręcanie ujęć z krawężnikiem Adamem Ferencym na północy Warszawy, a z Florą, wyglądającą przez okno gdzieś na południu, albo w ogóle na Saskiej Kępie. To by się nie trzymało kupy, byłoby co najmniej głupie i gdyby okazało się faktem, to mogłoby być kolejną ciekawostką. Jednak jestem przekonany, o tym, że te wszystkie sceny Bareja stworzył w jednym miejscu. Proponuję raz jeszcze obejrzeć fotki tow. Rob-Chłopa i porównać je z filmem. Jeżeli ktoś ma życzenie, to mogę wybrać się w okolice Pl. Wilsona i "dopstrykać" jeszcze kilka zdjęć z tych rejonach. Dajcie tylko znać jakie miejsca chcecie zobaczyć. Mogę sfotografować dom Flory z każdej strony: z ziemi, z powietrza oraz spod ziemi. Dla dobra sprawy i satysfakcji Zmiennikomanów - wszystko! :-)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#80 06-04-2008 15:03:22

ziemiadokwiatów
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-02-2008
Posty: 227

Re: Ul. Czesnika

Bertorelli :

Szczególnie, że budynek, o którym mówimy znajdował się 100 metrów od miejsca, w którym stacjonowala cała ekipa filmowa.

Ot i wszystko.

Nie podważam tego że sceny o których piszecie były kręcone na Żoliborzu chyba źle mnie zrozumieliście Towarzyszu, o ten fragment mi chodziło,
a konkretnie skąd wiecie w którym dokładnie miejscu na Żoliborzu stacjonowała cała ekipa filmowa Ot i wszystko

Ostatnio edytowany przez ziemiadokwiatów (06-04-2008 15:04:51)


- A gdzie plac?
- Nie ma, zalali go wodą. Robi się takie numery dla widoku
- Pani Kasiu pieniądze pani ma? A głowę?
- Myśleć trzeba, myśleć!

Offline

 

#81 06-04-2008 16:05:06

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Ok. W takim razie serdecznie przepraszam Towarzyszkę Ziemiędokwiatów z mylne zrozumienie wypowiedzi ;-)

Ostatnio edytowany przez Bertorelli (06-04-2008 16:05:46)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#82 06-04-2008 22:09:18

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Ul. Czesnika

wiem gdie kolezka wsiadal to w okolicach wspolnej i moktowskeij. wysiadal dokladnie pod adresem podanym, z tylu jest widoczny bar mleczy goscinny ktory zlikwidowano dopiero niedawno, teraz jest tam apteka.


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#83 07-04-2008 20:57:42

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Nie mogłem się oprzeć i po raz kolejny odwiedziłem Zmiennikowe miejscówki. Klimat niesamowity :-) Warszawiaków (choć nie tylko) zapraszam na tego typu wycieczkę. Gwarantowany powrót wspomnień II połowy lat 80 :-)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#84 07-04-2008 23:40:57

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

ty to masz fajnie, mozesz codziennie w tych miejscach bywac, a fotki zrobiles ??? czy to miejsca, ktorych fotki juz sa ???

Offline

 

#85 08-04-2008 00:16:13

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Mam również fotki. Jednak zanim je zamieszczę, to napiszę skąd pochodzą. Otóż byłem dzisiaj na:
-ulicy Irysowej (dom Koniuszków)
-ulicy Dygasińskiego (dom Flory)
-ulicy Wałbrzyskiej (dom Kasi)
-Dworcu Gdańskim (miejsce spotkania Kasi i Jacka)
-ulicy Wołoskiej (stacja paliw Ceglarka)
-przy bocznicy kolejowej w pobliżu lotniska (skąd Kuśmider pobierał paliwko lotnicze)
-aleji Niepodległości (gdzie Wiesiek tłumaczył się przed milicjantem)
-ulicy Samochodowej (przy bazie WPT - TVP)
-Dolinie Służewieckiej (w miejscu "walki" Kasi i Krashana)
-Starym Mieście (gdzie Jacek z Kasią palili dulary)
oraz, jako że mieszkam w pobliżu, odwiedziłem także las kampinoski, ale nie znalazłem miejsca, gdzie p. Bieniuszewicz prowadziła wycieczkę szkolną :-)

Nie udało mi się dzisiaj zaliczyć:
-pałacu w Zatorach
-przejścia granicznego w Świecku
-sklepu w Zdunach
-Krakowa
-Bangkoku

Wybiorę się tam jutro ;-)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#86 08-04-2008 00:34:18

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

znalazles stacje ceglarka ??? zajebiscie !!! nikt nie wiedzial gdzie ona jest, a skad wiesz gdzie to na niepodleglosci jest i gdzie ta bocznica kiolejowa jest ???

Offline

 

#87 08-04-2008 06:31:50

ziemiadokwiatów
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-02-2008
Posty: 227

Re: Ul. Czesnika

przejście graniczne w Świecku znajduje się niedaleko stacji Ceglarka, aż tyle miejscówek w jeden dzień udało Ci się odwiedzić?
no i fajnie że zrobiłeś fotki


- A gdzie plac?
- Nie ma, zalali go wodą. Robi się takie numery dla widoku
- Pani Kasiu pieniądze pani ma? A głowę?
- Myśleć trzeba, myśleć!

Offline

 

#88 08-04-2008 09:47:22

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

ta stacja to pewnie orlen, wtedy byl to cpn co bylo widac w tv a ile jest stacji na tej ulicy ?? pewnie tylko ta wiec latwo chyba znalezc... osobiscie jak jechalem ta ulica zadnej nie widzialem

Offline

 

#89 08-04-2008 10:57:12

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

WRC: Stacja Ceglarka jest na Wołoskiej (ówczesna Władimira Komarowa), a nie na Niepodległości. Aktualnie wygląda ona zupełnie inaczej, ale to wydaje mi się oczywiste. Przejścia granicznego nie udało mi się znaleźć, ale to też normalne - poza tym nawet nie wiadomo, gdzie ono się znajdowało.

Co do bocznicy kolejowej, to pewności nie mam, ale miejsce wyglądało bardzo podobnie. Otóż ze Żwirki i Wigury skręciłem w 17 Stycznia i dojechałem nią do końca - do linii kolejowej na Piaseczno. Udając się jeszcze dalej bezdrożami na południe, dotarłem do bardzo podobnie wyglądającego toru.

Jak ja kocham urlop :-)

Ostatnio edytowany przez Bertorelli (08-04-2008 12:22:27)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#90 08-04-2008 12:06:55

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

przeciez nie mowilem, ze na niepodleglosci sie ta stacja znajdowala...
a co do fotek to kiedy je tu dasz, bo nie moge sie doczekac ???

Offline

 

#91 09-04-2008 01:29:56

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Ul. Czesnika

Hryniewicz powiedział, że przejście graniczne to właśnie któraś stacja.

Offline

 

#92 09-04-2008 19:41:16

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Ul. Czesnika

No to czekamy na te fotki...


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#93 09-04-2008 21:22:39

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Witam. Oto obiecane fotosy:

To jest miejsce zatrudnienia pana Ceglarka. Dzisiaj ten ówczesny CPN wygląda już inaczej, chociaż można doszukać się podobieństw:

http://img100.imageshack.us/img100/7215/plik3lq4.th.jpg 

A to widział Ceglarek ze swojej stacji paliw (podobne ujęcie występuje nawet w filmie):

http://img378.imageshack.us/img378/8295/plik1cw8.th.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/3601/plik2rz6.th.jpg

Tutaj Herr Kushmieder wlewał skradzione paliwo lotnicze:

http://img181.imageshack.us/img181/9691/plik4jd7.th.jpg

A to jest droga, którą Kasia wracała codziennie do domu (ul. Samochodowa, obok TVP)

http://img384.imageshack.us/img384/6444/plik6zw9.th.jpg

To widziałaby dzisiaj, wracając do domu z pracy w WPT:

http://img181.imageshack.us/img181/6145/plik5fi3.th.jpg

No i na koniec... Miejsce, w którym PRAWDOPODOBNIE Stanisław Bareja urządził przejście graniczne:

http://img384.imageshack.us/img384/824/plik7nh7.th.jpg



Jutro dorzucę jeszcze fotkę z miejsca, w którym Kuśmider przetaczał paliwo z cysterny do wozu strażackiego. Tschus :-*


Duża niebieski toreb

Offline

 

#94 09-04-2008 21:53:52

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Wiadomość z ostatniej chwili. Powstrzymywałem się z dodaniem zdjęcia z bocznicy, znajdującej się rzekomo przy Żwirki i Wigury, ponieważ znajomy miał mi przekazać cenną informację, co do prawdziwej lokalizacji tego miejsca. Otóż wklejam fotę zrobioną dzisiaj przez niego. Jak utrzymuje jest to miejsce, gdzie nakręcono scenę z Kuśmidrem i cysterną. Według mnie to miejsce znacznie różni się od tego z filmu, ale oceńcie sami. Mój znajomy twierdzi jednak, że jego rodzice pamięteją, jak w II połowie lat 80 "coś tu nakręcano". I ponoć brały w tym udział: czerwona ciężarówka i wagon kolejowy. Możliwe, że miejscówka zmieniła się nie do poznania, ale nie mnie to rozstrzygać. Poniższa fotografia pochodzi z pogranicza Pruszkowa i Komorowa:

http://img515.imageshack.us/img515/4987/plik1tm9.th.jpg



Aha, i coś jeszcze. Właśnie w Pruszkowie znalazłem miejsce, które do złudzenia przypomina mi niektóre zakątki Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego im. Borów Tucholskich :-) Pojadę tam jutro i to sfotografuję...


Duża niebieski toreb

Offline

 

#95 09-04-2008 22:03:39

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

dzieki stary za te foty !!! czekam na nastepne a z tych miejsc to juz wszystkie wrzuciles ??? bo mowiles, ze objechales duzo miejsc: al. niepodleglosci i inne

co do stacji to tak jak mowilem, ze to orlen zapewne, ale bertorelli czy to na pewno to miejsce jest ???

i do tej bocznicy, wlasciwie ciezko znalezc chyba to miejsce, bo to las i rownie moze wygladac i to po latach jeszcze, a w dodatku w scence na filmie nie widac z oddali tylko z bliska i nie ma zadnego asfaltu - jedynie gdy straz dojezdza skrecajac z ulicy w prawo

Ostatnio edytowany przez WRC (09-04-2008 22:09:23)

Offline

 

#96 09-04-2008 22:20:15

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

Mam wrażenie, że to już wszystkie foty. Faktycznie objechałem wiele miejsc, ale nie wszędzie robiłem zdjęcia. No ewentualnie mogę wrzucić zdjęcia spod domu Flory, bo ostatnim razem wklejałem tylko linki. Jutro postaram się wybrać jeszcze w kilka miejsc, ale nie wiem czy uda mi się coś znaleźć.

Jeśli chodzi o stację, to nie mam pewności czy to ta, ale Mieczysław Hryniewicz mówił, że to było nakręcane na Wołoskiej. A tam jest tylko jedna stacja. Nie wygląda ona co prawda w 100 procentach, jak ta w serialu, ale wydaje mi się, że to ona. W tym przekonaniu utwierdzają mnie tramwaje, przejeżdżające z tyłu, w podobnej odległości od stacji. Poza tym jej lokalizacja też zdawałaby się potwierdzać tę teorię. Jest to 1 przystanek od siedziby TVP na Woronicza.

No i kwestia toru kolejowego. Rzeczywiście asfaltu na filmie nie było. Ale jakby się uważnie przyjrzeć, to wygląda on na mniej niż 20 lat. Może w tamtych latach asfaltu tam nie było. Tor wydaje się bardzo stary. Okolica wygląda nawet podobnie, ale to moje subiektywne zdanie :-)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#97 09-04-2008 22:28:49

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ul. Czesnika

konkretnie chodziloby mi o aleje niepodleglosci bo dom flory juz wiemy, na pewno to jest ta sama ulica

co do stacji, to oczywiscie wiekszosc stacji cpnu byla przerabiana na orlen, ale moglo tez byc tak, ze ta stacja juz nie istnieje a ta obecna jest w innym miejscu wybudowana dopiero jako orlen

co do bocznicy to jak napisalem, jest jeden jedyny problem, na filmie widac jedynie wagon i stara i moze kawalek otoczenia, ale wszystko jest blisko siebie
tak wiec moze droga, ktora dotarles prowadzi do miejsca, w ktorym stra skrecil w prawo z ulicy ???
to chyba bylby jedynyratunek, o ileoczywiscie te miejsca sa obok siebie a nie jak to w filmach w roznych

Ostatnio edytowany przez WRC (09-04-2008 22:43:43)

Offline

 

#98 09-04-2008 22:38:32

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Ul. Czesnika

OK, w takim razie w al. Niepodległości postaram się jutro porobić zdjęcia. Z tym CPN możesz mieć rację, że została wybudowana później, "ale pewności nie ma i to już nie będzie to" :-)


Duża niebieski toreb

Offline

 

#99 10-04-2008 16:54:45

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Ul. Czesnika

Zdjęcia chyba są za duże, w każdym razie — nie chcą się ładować, ale IMHO teraz nie buduje się już takich stacji paliw jak za czasów Zmienników i jeśli ta stacja na Wołoskiej jest mała, i ciasno wepchnięta między zabudowania, to zapewne jest ta ze Zmienników, ale jeśli jest duża i raczej na uboczu, to możliwe, że powstała już po nakręceniu serialu. Poza tym, tak ciężko spytać kogoś pamiętającego tamte czasy „Kiedy powstała ta stacja na Wołoskiej?”

Offline

 

#100 10-04-2008 17:28:57

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Ul. Czesnika

Znalazłem w domu mapę Warszawy z lutego 1983r. i na niej ta stacja jest, poza tym pamiętam jak była jeszcze CPNem. Tak więc ta stacja napewno wtedy już istniała. A czy to ta to się nie wypowiadam, jak popatrze na film to może będę mógł powiedzieć coś więcej

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson