Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 10-05-2007 00:13:09

gajos
Użytkownik
Od: łochów
Zarejestrowany: 06-03-2007
Posty: 49
WWW

Obywatel Monte Christo

chyba było już pisane o "obywatelu" na tym zacnym forum ale nie mogę znależć gdzie :( więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat :)
w bodajże 6 odcinku serialu Altarnatywy 4" w scenach gdzie profesorek pracuje nad swoim robotem widać na ścianie czerwony plakat z napisem "obywatel monte christo".
a przeglądając net znalazłem takie coś: http://tygodnik.onet.pl/3229,28716,1401 … ematy.html
na samym dole tekstu jest o powieści o takim tytule.


-Marian co robisz?
-Olewam... Lubię tą robotę.

Offline

 

#2 10-05-2007 19:33:01

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Obywatel Monte Christo

gajos :

w bodajże 6 odcinku serialu Altarnatywy 4" w scenach gdzie profesorek pracuje nad swoim robotem widać na ścianie czerwony plakat z napisem "obywatel monte christo".

Plakat można wyraźnie zobaczyć w 7 odcinku i jest na nim napisane: "_Hrabia_ Monte Christo". A już myślałem, że będzie fajna ciekawostka :)

O rodowodzie odcinka "Obywatel Monte Christo" napisaliśmy tutaj:
http://www.zmiennicy.com/odcinki/12.html

Offline

 

#3 11-05-2007 00:03:22

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Obywatel Monte Christo

Witam!!!

Nie bede zakladal nowego tematu, jednak zauwazylem jakis czas temu taka ciekawostke. Kiedy Barewicz rozmawia z Garwankiem nt Mercedesa [tzn kiedy sie wscieka i robi zarzuty o urzadzaniu pijanstwa] na scianie wisi portret Artura Barcisia jako jakiegos zolnierza. Artur Barcis jak wiadomo gral Wiesia Ceglarka :D

Offline

 

#4 20-04-2008 18:47:23

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Obywatel Monte Christo

To ja odgrzebię ten temat, bo mam kilka obserwacji w tej kwestii. Apropos portretu w gabinecie reżysera, to dla mnie to jest bardziej Bolesław Płotnicki (niepełnosprawny pan Antoni z "Alternatywy 4").

Z kolei jeśli chodzi o obywatela Monte Christo, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że mówi on głosem Andrzeja Szenajcha (benzyniarz z V odcinka).


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#5 20-04-2008 21:30:04

Bertorelli
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 74

Re: Obywatel Monte Christo

Według mnie na ścianie u Barewicza wisi plakat z filmu "Gdzie jest generał". Widać tam Bolesława Płotnickiego i Elżbietę Czyżewską w mundurach. Co do obywatela MCh, to raczej na pewno głosu użyczył Andrzej Szenajch.


Duża niebieski toreb

Offline

 

#6 20-04-2008 23:31:29

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Obywatel Monte Christo

Co do tego Szenajcha, to już kilkakrotnie o tym mówiliśmy. A liczba osób potwierdzających tę opinię pomału zamienia przypuszczenia w pewność. ;)

Offline

 

#7 21-04-2008 00:36:09

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Obywatel Monte Christo

Ja tam oglądałem chyba większość produkcji kina polskiego i mam tę pewność od początku :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson