Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 03-10-2008 11:32:47

KELNER Z KUTNA
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-10-2008
Posty: 9

Różne pory roku

Nie przeglądałem tak skrupulatne forum, więc nie wiem czy temat ten przypadkiem gdzies sie nie pojawił.
Otóż zauważyłem ciekawą rzecz. Jak już wszystkim zapewne wiadomo serial kręcony był w porze letniej, nie ważne czy zgadza się to ze scenariuszem, czy też nie (pewnie ze względu na to, iż z kręceniem "Zmienników" uwijali się jak mucha w smole... w rosol... w tym... w ukropie). Na niektórych ujęciach widać, że były one ewidentnie dokręcane w okresie jesienno-zimowym. W odcinku "Typowa logika..." w scenie gdy Mroczkowski, chce wyskoczyć przez okno w oddali widać gołe drzewa, a Panu Rewińskiemu ulatuje para z buzi w momencie, gdy przebacza wszystkim itd. (Wtedy nie pił przeca "komandosa" vel. "czerwonego berecika" i nie zdążył jeszcze wbić przysłowiowego klina).
Z kolei w odcinku "Safari", w ujęciu nadlatującego śmigłowca opryskującego samochód, tworząc "małe oberwanie chmurki", po którym samochód został wymyty "jak drut", równierz dzrzewa są ogołocone z liści. Samochód z helikopterem wyrażnie poruszają się w jesiennej scenerii. Póżniej jest już lato. Być może to mały sczegól, bo jak widaomo z "małej chmury duży drut... deszcz."
Pozdrawiam!!!

Offline

 

#2 03-10-2008 13:49:45

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Różne pory roku

Witam!

Co do Mroczkowskiego - masz racje tez to zauwazylem. Natomiast jesli chodzi o helikopter to faktycznie jakos szaro jest, choc nie przyszlo mi to do glowy przy ogladaniu :)

Z cala pewnoscia natomiast wiemy, ze scena kiedy M.Hryniewicz wchodzi na plan "Spadkobiercow Grunwaldu" i rozmawia z  naga sekretarka jest dokrecona w zimie, kiedy Hryniewicz mial juz sciete wlosy do innego filmu. Stad smieszna fryzura, bedaca peruka.


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#3 03-10-2008 17:35:04

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Różne pory roku

Najśmieszniejsze z tą peruką jest to, że staje się ona widoczna dopiero gdy się wie o tym fakcie :) No i opalająca się sekretarka ma już inną fryzurę niż np. odcinku "Obywatel...".


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#4 03-10-2008 18:30:57

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Różne pory roku

Panie kierowniku!
Mail-a pan sprawdź!!!


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#5 03-10-2008 18:32:13

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Różne pory roku

Kwestia pory roku w scenie z helikopterem jest już opisana w ciekawostkach.

Offline

 

#6 03-10-2008 19:41:29

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Różne pory roku

Panie Yacek - tandem ergo... zaraz sprawdze...


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson