Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 03-08-2006 03:23:23

WPT 1313
Gość

MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Mam pomysl! Napewno wiele osob z nas interesuje sie muzyka elektroniczna i gra sobie w domowym zaciszu na "klawiszach".
Moze ktos podejmie sie zagrania "na nowo" tematow muzycznych ze "Zmiennikow"?Nowe aranzacje to wlasne pole do popisu!
Ciekawie by bylo! Mozna by umiescic te nasze aranzacje na stronce, a dla autora napewno bedzie to wyroznieniem :-)
Orginalna muzyka w wykonaniu pana Przemyslawa Gintrowskiego jest najlepsza, nie do przebicia i absolutnie nie chodzi tutaj o jakas "konkurencje".Wszyscy dobrze bawimy sie szukajac np. wpadek w serialu ,czyli tego czego oczy widza nie powinny dostrzec w filmie ,a dostrzegly  :-) Nie postrzegamy tego jako nasmiewanie sie z niedorobek tylko jako cos nowo odkrytego w ogladanym przez nas kilkunastokrotnie serialu :-)
Mysle ze milo by bylo posluchac starych sprawdzonych dzwiekow w nowym, mlodziezowym brzmieniu :-)

 

#2 03-08-2006 10:18:24

Michał
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

To nie jest dobry pomysł. Tamta muzyka jest fajna i lepiej żeby nie była zmieniana.

 

#3 03-08-2006 12:08:59

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

no ja tak samo wlansie uwazam...

Offline

 

#4 04-08-2006 05:09:58

Tomek
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Moge sie zabrać za wolne nastrojowe kawałki od dawna szukam choćby fragmentów , są naprawde śliczne Vangelis by sie nie powstydził . Jak ktoś ma chociarz jakieś fragmenty to chętnie się za to wezmę i od nowa nagram i poaranżuje tak że będzie miło posłuchać , jeśli oczywiście byliby tylko jacyś chętni . Bo jeśli chodzi o te śpiewane i szybkie to można ale nie sądze żeby to coś dało one mają swój klimat i są jakie są . Yamaha V50 to na czymś takim musiały być robione . Jakby ktoś był zainteresowany zapraszam na moją strone : wwwselex.net.pl

 

#5 04-08-2006 09:47:41

Michał
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Do Tomek:Jeśli tak zrobisz to wyśle e-maila do Gintrowskiego i oskarże cię o plagiat.

 

#6 04-08-2006 11:57:44

John
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Michał napisał(a):

> Do Tomek:Jeśli tak zrobisz to wyśle e-maila do Gintrowskiego i
> oskarże cię o plagiat.

...i co, ulzy ci z tego powodu?

Jak w przedszkolu... "Plosze pani, plosze pani!!! A X jest be bo zlobil to i to!".

Typowa polska mentalnosc, szkoda gadac. Najlepiej samemu nic nie robic, tylko torpedowac inicjatywe innych....
Jak chce chlopak poprobowac swoich sil to niech to robi! Przeciez nikt was nie zmusza do polubienia tej nowej wersji. Ja tez bardzo lubie oryginalna wersje, ale jestem otwarty na nowe wykonania, chocby z samej ciekawosci.

A poza tym nawet nie wiem czy prawnie by sie to w ogole dalo podciagnac pod plagiat (inne instrumenty, wykonanie w 100% samodzielne, brak korzysci majatkowej). Na tej zasadzie to byle kapele weselna moznaby bylo oskarzyc o plagiat...
Dajcie sobie troche luzu i poczekajcie na wynik koncowy zamiast od razu organizowac jakies dziwne "polowania na czarownice".

PS: Jak juz koniecznie musisz pisac do pana Gintrowskiego to chociaz zapytaj, czy sam zamierza wydac w koncu ten soundtrack. Byloby to o wiele pozyteczniejsze od donosicielstwa.

 

#7 04-08-2006 12:55:53

Tomek
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

A oskarżaj plagiat jest wtedy kiedy ktoś sie podpisze pod czyimś utworem a ja nie zamierzam się podpisywać ani tego sprzedawać panie kolego . Jedynie jako ciekawostka dla wybranych osób .
Gdyby ktoś zrobił ciekawy remix moich kompozycji to czy byłbym zły z tego powodu ? Nigdy !
Najpierw sie zorientuj w prawie autorskim a potem dyskutuj . I pamiętaj swój swego nigdy nie ruszy :-)

 

#8 04-08-2006 12:58:53

Skoczylas
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Pomysł bardzo ciekawy. Sam bym się tego podjął, gdyż jestem muzykiem, jednak nie mam do tego odpowiedniego sprzętu.

Natomiast co do słowa "plagiat" to kolega Michał chyba użył tego wyrażenia w żartobliwym tonie. Natomiast jeśli nie to w tym wypadku nie może być żadnej mowy o plagiacie, bo czymś takim jest wykorzystanie istniejących linii melodycznych do własnych potrzeb. Natomiast tutaj w grę w chodzi zrobienie covera lub remixu. A w tym wypadku byłaby jasność, że to nie jest żaden plagiat, tylko utwór pochodzący z serialu "Zmiennicy". Natomiast z prawnego punktu widzenia to na pewno trzeba by było zapytać o zgodę autora piosenki (pewnie i trochę zapłacić) no i podmiot który chciałby na tym zarabiać musiałby odprowadzić należność do ZAIKSu z tytułu praw autorskich. Z egzekwowaniem tego ostatniego różnie bywa, jednak trzeba by się było liczyć z taką ewentualnością.

Pozdrawiam

 

#9 06-08-2006 19:51:37

Ian
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI


> Czy będzie ta muzyka w Radiu Safari ?
> Ja nie chciałbym, żeby ta muzyka w nowym wykonaniu była w Radiu
> Safari. Słucham godzinami Radio Safari i muzyka mi odrazu wpada
> w ucho. Chce żeby w Radiu Safari była ta muzyka którą znamy z
> serialu, a nie w nowej kompozycji.

Nie, tej muzyki nie będzie w radiu Safari. :)

> Świetna strona i świetnie Radio Safari.

Dziękujemy.

 

#10 07-08-2006 18:53:14

Ian
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Ja też się wybrałem na Twoją stronę i mam podobne wrażenia jak MaJor.
Jednym słowem, żałuję, że nie masz czasu na Zmienników. :)

 

#11 08-08-2006 12:54:41

KM
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Do Tomek:Jeśli tak zrobisz to wyśle e-maila do Gintrowskiego i oskarże cię o plagiat.

Jeśli udowodnisz Tomkowi, że jako autora tej muzyki podaje siebie, to rzeczywiście będziesz mógł to zrobić :)

 

#12 08-08-2006 14:07:55

Michał
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Do KM:To był żart. Myślałem że ta muzyka będzie w Radiu Safari.

 

#13 09-08-2006 21:22:55

Ian
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI



> No aktualnie z czasem nie za bardzo ze względu na studia.
> Tylko zaczeła mnie nurtowac kwestia inna: co jeśli bym miał ?
> ;)
> Jedyny sens jaki w tym bym widział, to moja satysfakcja

Satysfakcja i... nasze uznanie ;). Wszystkim osobom, które słyszały ten fragment (i które pytałem o opinie) bardzo się on podobał.
Więc... czekamy :).

 

#14 10-08-2006 23:46:24

j0ker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

no dosc fajne ale ciekawi mnie jak to bedzie szlo dalej, prosze w imieniu wszystkich zainteresowanych o skomponowanie calego utworku i podzielenie sie nim :P
pozdro

 

#15 18-08-2006 17:31:20

Looker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

No, no... uderza o klimat, czyli jest już nieźle. Rozwinąłbyś te sample, przynajmniej do 3 minut. :)

 

#16 20-08-2006 10:58:47

Looker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Ahh... ta ręka. :) haha lol.

 

#17 20-08-2006 15:53:10

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

chodzi o ta melodie ktora mi sie bardzo podoba, taka romantyczna

Offline

 

#18 20-08-2006 17:20:44

Looker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Tak jest.
:)

 

#19 22-08-2006 15:41:54

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

tego sie nie da sciagnac wlaze na download i pojawia sie to samo tzn downolad, wlaze ponownei i nadal tak samo...

Offline

 

#20 22-08-2006 23:07:32

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

mi tez !! mi tez !!please wyslij mi to moja ulubiona melodia zakochalem sie az w niej hah

moj mail:  lancerek@poczta.fm

Offline

 

#21 23-08-2006 16:05:25

Looker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Wysłałem Ci na adres, który znalazłem na Twojej witrynie.

 

#22 23-08-2006 16:57:11

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Looker prosilem Cie tez o tego maila

Offline

 

#23 23-08-2006 21:56:21

Looker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

Owszem.
Tobie również wysłałem na adres: lancerek@poczta.fm

 

#24 23-08-2006 23:16:03

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

serdeczne dzieki !!!

Offline

 

#25 24-08-2006 15:21:59

j0ker
Gość

Re: MUZYKA ZE ZMIENNIKOW W NOWEJ WERSJI

mi tez prosze wyslijcie na joker@iv.pl

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson