Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#51 05-02-2007 15:25:24

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Owszem.

Offline

 

#52 05-02-2007 15:40:35

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

helmutt :

autovidol :

najlepszy był XII "Obywatel Monte Christo" (...)"obiecałem zięciowi że stacje dostanie i słowa dotrzymam",

To raczej z "Safari" kwestia, no nie?

a tak, fakt, w końcu Rawicz pokrywał koszta benzyny, mój błąd


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#53 07-03-2007 00:11:29

gajos
Użytkownik
Od: łochów
Zarejestrowany: 06-03-2007
Posty: 49
WWW

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

chcę zauważyć że ten serial nie ma słabych punktów aktorskich nawet w rolach 3, 4 planowych.
w sumie to wszystkie oglądam z wypiekami na twarzy, jednak jeśli coś trzeba wyróżnić to:
Kraszan - wszystkie jego texty a zwłaszcza "rozumić", "porocim pana..." , "siu siu...", słynne przemówienie w sądzie :), albo mistrzostwo nad mistrzostwo "ty być apetyćna dla menćyzny" :)
Rywiński - łykam wszystko tego gościa :) wyjątkowa osobliwość gdziekolwiek zagra
mama Kasi - rola odegrana nad wyraz autentycznie
a z odcinków to "obywatel Monte Christo"


-Marian co robisz?
-Olewam... Lubię tą robotę.

Offline

 

#54 24-03-2007 01:09:53

logon
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-03-2007
Posty: 7

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Maciek :

W każdym odcinku są sceny nie do pobicia. np. kiedy Jacek chowa do szuflady chleb z kiełbasą...  Maksymalnie rozwala mnie text z licytacji "nie rozśmieszac klientów" i nastepujacy po nim smiech. Zawodowo zagrane

Rzeczywiscie swietnia scena w ktorej pojawil sie Cezary Julski. Ten sam klient ktory byl "fachowcem walczacym z zywiolem" w Alternatywach w odcinku "Wesele".

Offline

 

#55 31-03-2007 17:18:32

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Nie wszyscy mają obowiązek wiedzieć, więc dodam, że Cezary Julski to przede wszystkim niezapomniany głos Freda Flinstona. A u Barei pojawił się jeszcze w Misiu w roli gościa w kiosku reklamującego szampon (jego żonie - którą zresztą zagrał facet - wypadły włosy) oraz jako szatniarz w lokalu, w którym Janek Filikiewicz szukał kobiety, która... prostytutki (Nie ma róży bez ognia).

Offline

 

#56 17-03-2008 15:14:08

rafalzmiennik
Użytkownik
Zarejestrowany: 17-03-2008
Posty: 1

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Witam jesteem pierwszy  raz na tym forum. Lubie bardzo zmienników. 

Mi się podoba cały serial

A fajny jestem odcinek 12 te spojrzenia i wogóle są zajefajne:):):

Pozdrawiam

Offline

 

#57 17-03-2008 16:01:05

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Lubie wszystkie odcinki "Zmienników"
Postacie:Jacuś ,Kraszan i Kasia


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#58 05-06-2008 19:29:24

hajgen
Użytkownik
Zarejestrowany: 05-06-2008
Posty: 2

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ulubione odcinki:

"Dziewczyna do bicia"
"Typowa logika damsko męska"
"Safari"
"Obywatel Monte Christo"
"Nasz Najdroższy"

Ulubione scenki:

- Zawsze mnie rozwala scenka jak koleś wsiada nawalony na motor (ma kask UVEX !) i odpala z pomocą kolegi bo nie ma siły odpalić "na kopa", i ten moment jak cała ulica jego ;) mistrzostwo świata
- Scenki jak cały kolektyw zakładu borów tucholskich jest na grzybach. Teksty "Paaaaanii KKaaaaAAAŚŚŚSiuuuUUUU..." "(...) tam poszukaj przy tej puszce nie przy tej białej nie to przy garnku zobacz (...)" itp itd. "(...) a zresztą czy to o grzyby chodzi(...)"
- Oczywiście scena licytacji samochodów jest nie do podrobienia a tekst Gonszorka;) "Wóz zostaje w kraju tu gdzie byli moje dziady" no kwintesencja filmu w sumie chyba. (nie wspominając Adolf Hitler Platz z innego odcinka ;) )
- No i pełno scenek z panem Rewińskim albo Pokorą - chyba nikt lepiej nie potrafi zagrać upojonych alkoholem niż oni. Po prostu czapki z głów :)
- Piotr Pręgowski też daje czadu przez cały film a także każda scenka z Mastalerzem ma jakiś podtekst albo ironie ,takie drugie dno co nieraz przy którymś dopiero obejrzeniu sie ukazuje i po raz kolejny śmieszy :)

Ogólnie w każdym odcinku jest mnóstwo scenek do śmiechu przy każdym można się ubawić po pachy i w sumie nie licząc wpadek realizatorskich i montażowych (mam wrażenie że być może były one wręcz zamierzone i z premedytacją przez pana Bareje poczynione. Oddawało to dodatkowo ducha czasów w jakich był kręcony film pospiesznie na czym się dało. Nie zapominając ze Stanisław Bareja był obdarzony geniuszem reżyserskim i to że jego głównym tematem była komedia nie znaczy że nie przekazywał jakiś wiadomości metodami bardzo zakamuflowanymi, nieraz na pierwszy rzut oka wydającymi sie błędami), no i aktorzy którzy dali tutaj popis nie ma chyba ani jednego chybionego tekstu a niektóre scenki rozwalają na łopatki. Serial z którym mała ilość innych seriali może sie równać, nie tylko seriali ale wręcz filmów. Bo mało który film się tak dobrze ogląda i mało który film tak śmieszy przy n-tym oglądaniu wciąż i wciąż :)

Ostatnio edytowany przez hajgen (05-06-2008 19:32:26)

Offline

 

#59 06-06-2008 15:00:18

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

''Logika typowo damsko męska''
''Safari''
''Fartowny dzień''
sceny:
w 4 odc. od momentu gdy Mroczkowski wsiadł do taksówki do końca odcinka.
w 5 kiedy pijany motocyklista rusza motorem
w 8 gdy Krashan zdejmuje kogut taxi i gdy się patrzy na milicjanta a gdy Kuśmider się zatrzymuje to kiwa głową

Ostatnio edytowany przez Stasiek (06-06-2008 15:07:11)


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

#60 06-06-2008 18:47:56

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

mam wrażenie że być może były one wręcz zamierzone i z premedytacją przez pana Bareje poczynione.

Nie, jego po prostu nie obchodziło.

Oddawało to dodatkowo ducha czasów w jakich był kręcony film pospiesznie na czym się dało.

Raczej ducha reżysera. Nakręcenie 15 odcinków o 60 zamiast 8 w 100 to chyba nie było aż tak popularne w tamtych czasach.

Offline

 

#61 25-01-2009 12:36:00

exyou
Użytkownik
Zarejestrowany: 25-01-2009
Posty: 3

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ulubiony odcinek:
5 "Safari"
7 "Warszawski łącznik"
1"Ceny Umowne"
4"Typowa Logika Damsko-Męska"

Scena:
bardzo dużo

Postać:
Krashan,Kuśmider,Mroczkowski,Ksywa

Offline

 

#62 20-03-2009 04:34:41

Taryfa
Użytkownik
Zarejestrowany: 20-03-2009
Posty: 1

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Moim ulubionym odcinkiem jest odcinek 5 "Safari". Pamiętam że jak pierwszy raz widziałem ten odcinek to potem śmiałem się jeszcze dobrych kilka godzin po jego zakończeniu. No a pozatym Zmienicy zawitali wtedy pod Wawel gdzie mam szczęście zamieszkiwać. I tak dla ścisłości dla was Warszawiaków, to co pod koniec odcinka kupowała Kasia to nie żadne Bajgle (jak je nazwała). Były to tradycyjne Krakowskie Obważanki i prosze nie mylić ich z Preclami. Obważanki są okrągłe natomiast Precle w kształcie ósemki i bardziej cienkie.
Nasunoł mi się taki pomysł apropo tego odcinka. W Polsce są różne szlaki turystyczne np.Papieskie czy Orlich Gniazd, może dało by się wytyczyć taki szlak Warszawa-Kraków śladami Zmieników. Były by nanim zaznaczone miejsca związane z pamiętnym kursem do Krakowa np. przejaazd kolejowy odok którego stał kiosk z papierosami marki Malboro czy eksperymentalny odcinek drogi i znajdujący sie przynim wulkanizator. Najciekawsze i zachowane miejsca można było by oczywiście zwiedzać a osoby posiadające Fiaty 126p miały by darmowy wstęp

Offline

 

#63 20-03-2009 15:08:17

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Pomysl dobry, tylko trudno go wykonac. Czesc scen nie byla krecona wcale po drodze do Krakowa - na trasie z jakiej wynikaloby ze jada nie ma np. takiego przejazdu kolejowego, ani drogi z plyt.


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#64 20-03-2009 16:43:17

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Kier.Prod.T.Garwanko :

Pomysl dobry, tylko trudno go wykonac. Czesc scen nie byla krecona wcale po drodze do Krakowa - na trasie z jakiej wynikaloby ze jada nie ma np. takiego przejazdu kolejowego, ani drogi z plyt.

Czepiacie się takich szczegółów! ;)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#65 20-03-2009 16:54:52

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Taryfa :

Moim ulubionym odcinkiem jest odcinek 5 "Safari". Pamiętam że jak pierwszy raz widziałem ten odcinek to potem śmiałem się jeszcze dobrych kilka godzin po jego zakończeniu. No a pozatym Zmienicy zawitali wtedy pod Wawel gdzie mam szczęście zamieszkiwać. I tak dla ścisłości dla was Warszawiaków, to co pod koniec odcinka kupowała Kasia to nie żadne Bajgle (jak je nazwała). Były to tradycyjne Krakowskie Obważanki i prosze nie mylić ich z Preclami. Obważanki są okrągłe natomiast Precle w kształcie ósemki i bardziej cienkie.
Nasunoł mi się taki pomysł apropo tego odcinka. W Polsce są różne szlaki turystyczne np.Papieskie czy Orlich Gniazd, może dało by się wytyczyć taki szlak Warszawa-Kraków śladami Zmieników. Były by nanim zaznaczone miejsca związane z pamiętnym kursem do Krakowa np. przejaazd kolejowy odok którego stał kiosk z papierosami marki Malboro czy eksperymentalny odcinek drogi i znajdujący sie przynim wulkanizator. Najciekawsze i zachowane miejsca można było by oczywiście zwiedzać a osoby posiadające Fiaty 126p miały by darmowy wstęp

sorry, ale mieszkam od urodzenia w krakowie i sam mowie "precel" na obwarzanka jak i wikeszosc mieszkajacyh w krakowie, wiec jezlei ktos mowi o preclu to ma na mysli ten okragly, ktory troche wyglada jak z zawinietej wilkiny a co do jakies bajgla tooo szczerze mowiac nie wiem skad to slowo, bo w krkaowie sie tak nie mowi nawet na tych pudlach gdzie je sprzedaja tak nigdzie nie jest napisane

Offline

 

#66 20-03-2009 17:10:58

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#67 20-03-2009 20:30:42

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

TAXI 666 :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajgiel

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 19562.html

no wlasnie.. i wszystko jasne teraz wiem, czemu nie slyszalem nigdy tej nazwy
dzieki koledze za te linki !!!

Offline

 

#68 21-03-2009 20:26:37

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

A ja się nigdy nie zastanawiałem jak to się nazywa :D
Przecież to jedyny towar na takim stoisku i mówi się tylko: Jeden lub dwa proszę :D

Offline

 

#69 21-03-2009 20:30:22

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ja jak byłem mały to mówiłem na to obważnik :))

Ostatnio edytowany przez TAXI 666 (21-03-2009 20:30:58)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#70 21-03-2009 23:26:24

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Jordan :

A ja się nigdy nie zastanawiałem jak to się nazywa :D
Przecież to jedyny towar na takim stoisku i mówi się tylko: Jeden lub dwa proszę :D

czyzby kolega mieszkal/byl z krakowa ???

Offline

 

#71 22-03-2009 01:52:31

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Przecież takie coś sprzedawali w każdym mieście ;)

Z innych okrągłych wyrobów - znacie i lubicie "całuski" ? :D

Offline

 

#72 22-03-2009 11:37:50

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

ja chciałem powiedzieć. że bajgle to się w Warsiawie na ulycy sprzedaje...

http://bi.gazeta.pl/im/3/2755/z2755723N.jpg


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

#73 22-03-2009 11:53:40

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Jordan :

Przecież takie coś sprzedawali w każdym mieście ;)

Z innych okrągłych wyrobów - znacie i lubicie "całuski" ? :D

achaaaa no to nie wiedzialem, bo bylem w innych miastach, ale tylko w krakowie precle widzialem

Offline

 

#74 22-03-2009 11:54:58

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

ardiano :

ja chciałem powiedzieć. że bajgle to się w Warsiawie na ulycy sprzedaje...

http://bi.gazeta.pl/im/3/2755/z2755723N.jpg

hahaha "w warsiawie"    kolega nie lubi tego miasta, zupelnie jak bym czytal fotrum  gdzies np. na onecie, bo tam uzywa sie slowa "warsiawia"

Offline

 

#75 22-03-2009 12:18:03

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

i tu się WRC mylisz. Warsiawe lubię, lubię gwarę warsiaską a takie wersje to poprostu wstawki gwarowe, więc tym razem nie trafiłeś :)

http://warszawa.wikia.com/wiki/Gwara_warszawska


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson