Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#26 26-01-2008 22:20:35

Krzychoo
Użytkownik
Od: Kraków
Zarejestrowany: 17-01-2008
Posty: 3

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Mi sie podoba pokazanie PRL-owskiej Polski i ciekawe przygody bohaterów, oraz oprawa muzyczna jest genialna!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#27 15-06-2008 20:32:40

adaś 6-latek
Użytkownik
Zarejestrowany: 15-06-2008
Posty: 1

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

MI PODOBAłA SIę TA SCENA GDZIE RERZYSER BAREWICZ PODPALIł TEGO MERCA

Offline

 

#28 16-06-2008 13:55:40

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Ja cenię "Zmienników" za ten humor i za pokazanie mi jak się żyło w PRL-u.


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#29 18-09-2008 14:48:49

lee
Użytkownik
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 7

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Pamiętam premierowy odcinek i choć miałem wtedy tylko 11 lat dokładnie pamiętam jak rodzice czekali na pierwszy odcinek.
Według mnie ZMIENNICY to najlepszy polski serial komediowy. Doskonała muzyka, wspaniali aktorzy, liczba postaci i wątków.
Nawet postacie występujące w epizodach zapadają w pamięci widza. Np. kanar w tramwaju- "... w takim razie poproszę bambosze" albo pijak "... do roboty lecę". Nie sposób wybrać najzabawniejszą postać z tej prostej przyczyny, że jest ich mnóstwo. No i ta muzyka, przecież ona mówi wszystko o danej sytuacji, łączy w sobie momentami grozę i komedie, rzeczy wydawałoby się nie do połączenia.

Offline

 

#30 17-11-2008 15:40:14

romek
Użytkownik
Zarejestrowany: 17-11-2008
Posty: 25

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Za pojazdy.Mam na razie Komara 2320(sztywniak-pedałowiec),ale kocham 125p i 126p.

Offline

 

#31 19-01-2009 15:03:54

mike150usa
Użytkownik
Zarejestrowany: 19-01-2009
Posty: 8

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Serial ma coś w sobie to napewno,fajne dialogi,śmieszne sytuacje,absurdalne hehe rewelacyjne a teraz to powrót do młodych lat i przypomnienia sobie w jakimś stopniu czasów PRL oraz powrót do Warszawy z tamtych lat.

Offline

 

#32 22-04-2009 13:06:15

skorpionka73
Użytkownik
Od: PLANETA ZIEMIA
Zarejestrowany: 19-04-2009
Posty: 184

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

autovidol :

serial jest zajebisty bo można by stwierdzić że był kręcony na podstawie autentycznych wydarzeń,był krótki, od czegoś się zaczął i na czymś sie skończył a nie przez 1000 odcinków było mielone to samo, tak samo 07 zgłoś się, janosik, alternatywy 4, i nawet nie boję sie powiedzieć, że czterej pancerni i hans kloss są lepsze od obecnego kiczu

Aurea dicta. Dzisiejsze seriale naprawdę zasługują na miano kiczu. Pozbawione są jakiegokolwiek sensu. I o ile Bareję można oglądać w nieskończoność,to kto po dwudziestu latach zechce oglądać np. "Samo życie",lub te wszystkie seriale z miłością w tytule? Nawet nie staram się pamiętać tytułów. Po co? W przeciwieństwie do "Zmienników" nigdy nie staną się kultowymi serialami. I te występujące w nich gwiazdki. Może grać fatalnie,ale zna odpowiednią osobę. Albo wie jak sprawić przyjemność całej ekipie i już dostaje rolę. Właściwie mnie to nie dziwi. Byle jaki serial,byle jaka gwiazdka.


-I CO? ZAWALI SIĘ?
-I TO Z JAKIM HUKIEM

Offline

 

#33 22-04-2009 16:23:31

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Ja jednak odróżniałbym serial od opery mydlanej. "39 i pół" to jeden z ostatnich, które mi się podobają. Przerysowany tak samo jak komedie Barei, ale tak samo jak do powyższych, mogę często do niego wracać. A np. "Kiepskich" uważam za produkcję na miarę "Alternatywy 4" naszych czasów.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#34 22-04-2009 16:51:20

Ceglarek
Użytkownik
Od: Poznań
Zarejestrowany: 30-03-2009
Posty: 189

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Również uważam że 39 i pół to całkiem spoko serial. Tak samo lubiłem "Odwróconych" ogladać. Kiepscy niestety ostatnio trochę się popsuły, ale da się wytrzymać. Natomiast te wszystkie telenowele i te programy typu Jak oni śpiewają, Taniec z gwiazdami, Taniec na lodzie, Gwiezdne cyrki itd... to powinni wyrzucić z telewizji na dobre.


Serce mnie boli jak to się miesza z żółtą

Offline

 

#35 22-04-2009 16:52:40

skorpionka73
Użytkownik
Od: PLANETA ZIEMIA
Zarejestrowany: 19-04-2009
Posty: 184

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

"Kiepscy" to rzeczywiście świetny serial. Wśród współczesnego serialowego gówna jest prawdziwą perełką. Ale obecnie mało jest dobrych seriali. "Kiepscy" to wyjątek. Nie przepadam za Karolakiem,toteż nie miałam przyjemności oglądać "39 i pół". Ale skoro twierdzisz,że jest dobry,muszę wierzyć. Znasz zapewne powiedzenie :"verbum sapienti sat". Mądremu wystarczy słowo. Mnie wystarczy Twoje zapewnienie,że jest on dobry. Choć "Zmiennikom" z pewnością nie dorówna.


-I CO? ZAWALI SIĘ?
-I TO Z JAKIM HUKIEM

Offline

 

#36 22-04-2009 16:58:30

skorpionka73
Użytkownik
Od: PLANETA ZIEMIA
Zarejestrowany: 19-04-2009
Posty: 184

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Do Ceglarka. Za słowa o usunięciu "Tańca z gwiazdami" i podobnej szmiry masz u mnie plus. Jeszcze dwa i....


-I CO? ZAWALI SIĘ?
-I TO Z JAKIM HUKIEM

Offline

 

#37 22-04-2009 18:09:16

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Zgadzam się w 100 procentach!! To, co się dzieje w dzisiejszych czasach w telewizji jest karygodne...

Ja jeszcze lubię "KRYMINALNYCH", których niestety wycofano z emisji. Chętnie wracam do pierwszych odcinków i w ogóle całego serialu. Obecnie lubię obejrzeć jeszcze takie produkcje jak "Malanowski...", "Detektywi", ale to, co stworzył Ś.P. Bareja jest warte paru oscarów...


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#38 22-04-2009 18:23:47

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

O, można plusy zbierać :)
Głowny bohater 39, chociaż grany przez Karolaka, to wzbudza sympatię od razu. Chociaż ta cała punkrockowa otoczka jest bardzo naciągana, to jednak mamy dużo cech wspólnych :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#39 22-04-2009 18:35:29

skorpionka73
Użytkownik
Od: PLANETA ZIEMIA
Zarejestrowany: 19-04-2009
Posty: 184

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Pleban :

O, można plusy zbierać :)
Głowny bohater 39, chociaż grany przez Karolaka, to wzbudza sympatię od razu. Chociaż ta cała punkrockowa otoczka jest bardzo naciągana, to jednak mamy dużo cech wspólnych :)

Zdążyłam zauważyć,że masz poczucie humoru. Już Cię lubię.


-I CO? ZAWALI SIĘ?
-I TO Z JAKIM HUKIEM

Offline

 

#40 22-04-2009 21:47:03

Ceglarek
Użytkownik
Od: Poznań
Zarejestrowany: 30-03-2009
Posty: 189

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Właśnie leci w telewizji Nie ma róży bez ognia. Jest to zaraz po Zmiennikach, Misiu mój ulubiony film pana Bareji. Świetny poprostu


Serce mnie boli jak to się miesza z żółtą

Offline

 

#41 22-04-2009 22:08:43

skorpionka73
Użytkownik
Od: PLANETA ZIEMIA
Zarejestrowany: 19-04-2009
Posty: 184

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Ceglarek :

Właśnie leci w telewizji Nie ma róży bez ognia. Jest to zaraz po Zmiennikach, Misiu mój ulubiony film pana Bareji. Świetny poprostu

BIEDNY MIŚ


-I CO? ZAWALI SIĘ?
-I TO Z JAKIM HUKIEM

Offline

 

#42 24-04-2009 23:46:52

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Dla mnie numer jeden by Bareja to "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" :D
Leci teraz na okrągło w Kino Polska :)

Offline

 

#43 30-04-2009 20:57:47

maniek
Zbanowany
Od: mragowo
Zarejestrowany: 30-04-2009
Posty: 20

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

kasia i jacek sa fajni i krashan smieszny


1313zglos sie

Offline

 

#44 22-06-2011 15:07:30

lukaszb1234@o2.pl
Użytkownik
Zarejestrowany: 21-06-2011
Posty: 104

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Mnie  podoba się cały serial ,ale bardzo go lubię , bo to jest serial MOTORYZACYJNY .  Ten serial to też test samochodów , np. Fiat 132p . .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                        -Przychodzi murzyn do kopalni i tyle go widzieli .


http://www.nienacki.art.pl/galeria/ferr … ica_04.jpg

  Jedno życie , jeden wóz - tylko Polonez Caro Plus .

Offline

 

#45 08-09-2011 19:01:49

T85
Użytkownik
Zarejestrowany: 08-09-2011
Posty: 3

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Dla mnie najlepsze jest to dosyć fajne poczucie humoru które w bardzo fajny sposób pokazuje czasu PRL - u i pozwalał mi spojrzeć jak się żyło w tamtych czasach bo sam z powodu mojego młodego wieku nie wiem a ten serial pokazał mi właśnie czasu PRL-u ale w bardzo fajnym zwierciadle za co pełen szacunek jest :)

Offline

 

#46 08-09-2011 19:50:36

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Ten serial jest dlatego wspaniały, że pokazuje czasy ciężkie, straszne, bez widoków na przyszłość w sposób humorystyczny, wesoły, że nawet w trudnych czasach można się śmiać z otaczającej nas rzeczywistości.


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#47 27-10-2013 17:00:52

Kuba
Użytkownik
Od: Leszno
Zarejestrowany: 27-10-2013
Posty: 5
WWW

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Dlaczego lubię Zmienników? Powodów jest wiele.

1. W fantastyczny sposób pokazują klimat PRL. Bez wysilonego negowania, ale i bez specjalnych upiększeń.

2. Fabuła. Nie ma nudnych odcinków, nie ma mało istotnych scen

3. Dobór aktorów i gra aktorska.

4. Oprawa muzyczna

5. Scenariusz

Można wymieniać bez końca...


Lifestyle, emocje, różności i ... dom za darmo.
http://www.blogjakuba.pl

Offline

 

#48 22-02-2014 00:53:58

sis
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-12-2011
Posty: 19

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

ze względu na:
-aktorów najwyższej klasy, którzy potrafili wykreować swoją postać, a nie tylko klepać rolę, jak ma to miejsce obecnie (nawet facet ze stacji benzynowej, kelnerka obsługująca Barewicza, cieć z bloku Oborniaka, czy "rura z panią" i wielu innych co potrafili tak odegrać scenę, że zapadali w pamięć)
-świetny scenariusz, który spinał całość wątkiem przewodnim, a jednocześnie każdy odcinek był zamknięty i opowiadał osobną historię
-oczywiście ukazanie czasów PRL-u z ukrytym komentarzem
-serial był (jak większość tworów Mistrza) pretekstem do poruszenia wielu problemów społecznych i politycznych
-genialne dowcipy wynikające z jego świetnej obserwacji ludzi i ich zachowań, wzajemnych relacji
-fantastyczne dialogi, które pasują często do naszych czasów
-ponadczasowość- nadal jesteśmy (bo musimy) być cwani i kombinować
-(jak ktoś wspomniał) samochody-kocham Duże Fiaty i uwielbiam całą ówczesną motoryzację (choć nie zazdroszczę dawnym kierowcom..)


a ponadto:
młody Mieczysław Hryniewicz :P


-Nie wolno do środka. Kwarantanna. Może się pani zarazić.
- Mnie to nie dotyczy. A w ogóle to proszę bez aluzji.

Offline

 

#49 07-03-2014 09:33:10

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

To już będzie kolejny :)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#50 08-04-2014 18:36:44

Gepard
Użytkownik
Zarejestrowany: 01-04-2007
Posty: 4

Re: Co Wam sie podoba w "Zmiennikach"

Jesli chodzi glownie o zmiennikow to bardzo dobrze byla  zagrana rola Mariana Koniuszko  ale tego prawdziwego z borow tucholskich  i jego rodzicow nie wspominam o rolach glownych bochaterow ze wzgledu ze jest to oczywiste ze genialnie zagrali.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson