Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 14-06-2010 07:00:33

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Życie na gorąco

Niedawno wyszedł ten serial na DVD. Tym, którzy kiedykolwiek zastanawiali się czy istnieje polska wersja agenta 007, polecam właśnię tę produkcję z 1978 r. Słowiańskie wcielenie boskiego Dżejmsa ma wygląd nie mniej boskiego Leszka Teleszyńskiego, nazywa się Redaktor Maj i z ramienia komisji ONZ ds. tropienia zbrodni hitlerowskich szuka dawnych zbrodniarzy, którzy poczynają sobie w najlepsze. Tylko kobiet nie zmienia. Przez większość serialu jest z jedną, która w dodatku oddanie mu pomaga.

Reżyseria i muzyka sami fachowcy: Andrzej Konic (Stawka) i "Duduś" Matuszkiewicz (m.in. Alternatywy i Czterdziestolatek)

Aha! Maj jeździ PF 125p Monte Carlo albo Akropolis (trudno powiedzieć na oko) w kolorze bahama jelloł :)


Jakież to życie szykuje nam niespodzianki: po zasięgnięciu infa, poprawiam dane PF 125p Redaktora Maja:

Na początku roku 1976 oferta FSO wzbogaciła się o usportowioną wersję Fiata - model 125p 1500 Sport sprzedawany oczywiście w eksporcie wewnętrznym. Najważniejsze cechy:
- silnik 115 C.076/56 z polerowaną pokrywą zaworów i kadłubem w żółtym kolorze. Moc - 82KM przy 5200obr./min.
- świece Champion, opony Dunlop 175SRx13, olej Castrol GTX
- gaźnik WEBER 34 DCHD - 19
- felgi z lekkiego stopu 5,5J , model Grand Prix, na kapslu na czerwonym tle napis POLSKI FIAT; sportowa kierownica z takim samym znaczkiem; lusterka na błotnikach, halogeny.
Taką właśnie wersją w kolorze sahara L58 jeździł redaktor Maj w serialu "Życie na gorąco".

Źródło: http://piotrwiewiora.w.interia.pl/spor.html

Ostatnio edytowany przez Pleban (14-06-2010 07:53:44)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#2 14-06-2010 11:17:15

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Życie na gorąco

Jak byłem dzieckiem to w tym serialu podobał mi się ww. fiat. Po latach nic się nie zmieniło, dalej jedynym interesującym elementem tej produkcji jest fiacik.

http://www.youtube.com/watch?v=HlfHUQJ8 … playnext=1

Ostatnio edytowany przez YACEK (14-06-2010 15:34:12)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#3 15-06-2010 00:08:25

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Życie na gorąco

W internecie też krążą mało pochlebne opinie, nie wiem czemu. Owszem, Maj mógłby być trochę luźniejszy (gdzie mu tam do por. Borewicza:) ) i mogliby postarać się o szyny i wózek do kamery, a jak już koniecznie chcieli kręcić z ręki, to o kamerę ze stabilizatorem obrazu. Ale dla mnie to wszystkie głowne mankamenty. Intryga i napięcie, trochę ówczesnej zachodniej mody, jest OK.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#4 15-06-2010 11:15:30

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Życie na gorąco

Jak dla mnie mocno naiwna fabuła rodem z kina amerykańskiego, o propagandzie "Pi eR eLu" to już nie wspomnę.
Oczywiście po latach ta historyjka nieco się zdewaluowała i teraz może służyć jako widokówka europy przełomu lat 79/80.
Ciekawostką jest fakt, że serial stworzyli autorzy "Stawki większej niż życie"

Ostatnio edytowany przez YACEK (15-06-2010 11:17:58)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#5 15-06-2010 16:12:37

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Życie na gorąco

YACEK :

Jak dla mnie mocno naiwna fabuła rodem z kina amerykańskiego, o propagandzie "Pi eR eLu" to już nie wspomnę.

To samo "Czterej pancerni..." czy "Stawka...". Na to nie zwracam większej uwagi. To jest kino :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#6 19-06-2010 14:00:00

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Życie na gorąco

Stawka, jest świetna! Czterej pancerni... już mniej udana produkcja, ale ma swój klimat!


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#7 19-06-2010 18:50:49

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Życie na gorąco

Tak mi się skojarzyło apropos zmarłej dziś Elżbiety Czyżewskiej... Mniej więcej dwa lata temu zmarła Elżbieta Góralczyk, którą znamy przede wszystkim jako Anulę z "Wojny domowej". Grała też w pierwszym odcinku "Życia...", będąc już dorosłą aktorką. Piękna kobieta!


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#8 19-06-2010 23:04:09

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Życie na gorąco

Pleban :

Tak mi się skojarzyło apropos zmarłej dziś Elżbiety Czyżewskiej... Mniej więcej dwa lata temu zmarła Elżbieta Góralczyk, którą znamy przede wszystkim jako Anulę z "Wojny domowej". Grała też w pierwszym odcinku "Życia...", będąc już dorosłą aktorką. Piękna kobieta!

Oj tak... Była piękna!


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson