Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Artykuły

Ewa Błaszczyk
wciąż zajmuje mnie coś innego...

Świat Młodych, nr 43, 12 kwietnia 1988

pobierz zeskanowany artykuł

Ewa Błaszczyk - warszawianka. Minęło już 10 lat od czasu, gdy ukończyła PWST. Zdążyli ją poznać bywalcy teatrów, kabaretu pod Egidą, miłośnicy piosenki aktorskiej i oczywiście publiczność kinowa. Ale to właśnie rola w telewizyjnym serialu Stanisława Barei sprawiła, że zapamiętali ją i polubili wszyscy, a przede wszystkim młodzi widzowie.

"ŚM" - Czy Pani wie, że Pani nazwisko znalazło się w setkach uczniowskich zeszytów zatytułowanych "Złote Myśli", jako najpopularniejszej obecnie wg nich polskiej aktorki?... że otrzymujemy listy, w których dziewczyny wyznają, że w takim chłopaku jak Kasia mogłyby się zakochać? I co Pani na to?

E.B. - Jestem zaskoczona. Ani ja, ani koledzy z planu, ani nawet sam reżyser nie przypuszczaliśmy, że serial tak przypadnie do gustu właśnie młodej publiczności. Ale chyba domyślam się dlaczego tak się stało. To był bardzo ciepły film - opowiadał o wielu absurdach naszego dnia powszedniego w sposób sympatyczny i pogodny. Postacie Jacka i Kasi też takie były - ciepłe, sympatyczne. Takimi staraliśmy się je pokazać. Dobrze, że nam się to udało.

- Dziewczyna przebrana za chłopca to rola bardzo charakterystyczna. Utrzymać się w takiej konwencji przez 15 godzin emisji serialu to chyba sztuka nie lada?

- Tak, trochę się bałam, że... zmęczę widzów. Wydawałoby się - nic prostszego - włożyć spodnie, chodzić nonszalanckim krokiem, obniżyć głos... Ale na dłuższą metę okazałoby się to prymitywnym grepsem, manierą nie do wytrzymania. Zrezygnowałam więc z tego. Starałam się stworzyć postać nie narzucającą się. Tym bardziej, że w tym filmie były całe bukiety bardzo kolorowych epizodów, pole do popisu dla prawdziwych komików. Postaci je wiążących , obserwatorów raczej niż uczestników, nie było sensu przerysowywać. A dlaczego Kasia się tak spodobała? Bo to chyba taka zwykła, miła dziewczyna - zaradna, dzielna, ale w żadnym wypadku nie cwana.

Dalsza, nie związana z serialem część wywiadu w załączonym skanie.

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.