Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Niebieska "1313"

zdjęcie

Nr rejestracyjny: WAT 039P
Model: Polski Fiat 125p
Kolor: niebieski
Jest to najprawdopodobniej model z 1977 roku w wersji eksportowej.

Jest to pierwsza "1313", którą poznajemy w serialu. W momencie rozpoczęcia filmu samochód jest już mocno wyeksploatowany i przeznaczony jest na licytację. Pod koniec pierwszego odcinka wyrusza w ostatni kurs, który kończy się feralnie - na wóz spada pomnik Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji. Samochód nadaje się więc do kasacji, a w wyniku nietypowego wypadku na pół roku do szpitala trafia Stanisław Lesiak.

Ciekawostki

  • Na taksówce nagle zmienia się kolor oznakowania - najpierw jest ono czarne, po czym pod koniec kursu z urzędnikiem zmienia się na białe, by w scenie na Placu Zamkowym znów wrócić do swojego oryginalnego koloru.
  • Samochód można zobaczyć wielokrotnie w późniejszych odcinkach serialu.
  • W scenie z rozbitą przez pomnik Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji taksówką wykorzystano nowszy model samochodu - wskazuje na to plastikowy, czarny wlot powietrza za tylnymi drzwiami.
  • W ostatniej scenie pierwszego odcinka, kiedy Jacek ze Stanisławem Lesiakiem przygotowują nową taksówkę, niebieska "1313" ma z przodu osłonę na atrapie chłodnicy, której nie ma ani we wcześniejszych, ani w późniejszych scenach.
  • Na przedniej szybie po stronie kierowcy, mniej więcej na wysokości kierownicy, można zuważyć dość duży odprysk. Najlepiej widać go podczas kursu z urzędnikiem.

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.