Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Czerwona "1313"

zdjęcie

Nr rejestracyjny: WIR 622B
Model: FSO 125p
Kolor: czerwony/bordowy
Wyprodukowany najpóźniej na początku 1982 roku.

W ostatnim odcinku Kasia i Jacek otrzymują nowy samochód, który również przybiera numer "1313". Co prawda, "z chłodnicy cieknie przy uszczelce, światła 'stop' nie palą, lewy kierunkowskaz nie działa, klakson też; łożyska niedokręcone, brak bagnetu oleju; i lewy błotnik przeżarty korozją; i rozrząd do wymiany chyba", to jednak "w sumie wóz na medal". Dodatkowo, w fotelu kierowcy przepuszcza zapadka, więc, co okazuje się pod sam koniec filmu, Kasia montuje fotel z poprzedniej "1313".

Ciekawostki

  • Auto w rzeczywistości wcale nie jest takie nowe - pojawia się kilkakrotnie w różnych częściach serialu, zarówno jako taksówka, jak i zwykły samochód, np.: na postoju przy lotnisku, po awaryjnym lądowaniu samolotu z Rawiczem; kiedy Jacek podbiega do patrolu milicji w Zdunach, żeby zgłosić kradzież taksówki (milicjant próbuje zatrzymać właśnie ten samochód); później w tym samym odcinku na wjeździe na bazę WPT, ponownie jako taksówka.
  • Kiedy Jacek w ostatnim odcinku podjeżdża pod dom Kasi, samochód ma zamontowane dodatkowe światła z przodu. Ale już w następnej scenie, kiedy jadą na licytację, świateł tych nie ma. Po dojechaniu na bazę WPT, światła znów są na swoim miejscu. Co więcej, pod koniec filmu z dolnych halogenów znikają pokrywki.
  • W scenie na parkingu WPT, kiedy Kasia i Jacek przygotowują nowe auto na taksówkę, tak naprawdę widać zupełnie inny samochód - posiada on inne lusterka i brakuje osłon na wywietrznikach na masce.
  • W ostatnich scenach serialu, po opuszczeniu przez Kasię i Jacka bazy WPT, w ujęciach z zęwnątrz samochodu widać, że nowa taksówka ma czarne wycieraczki. Natomiast w ujęciach z wewnątrz oraz w scenie pocałunku wycieraczki są srebrne (chromowane/niklowane).
  • Gdy zmiennicy jadą na licytację, wnętrze taksówki wygląda inaczej niż w ostatnich scenach serialu - widać m.in. inne lusterko wewnętrzne oraz brak osłonki przeciwsłonecznej kierowcy w drodze do bazy WPT. Najprawdopodobniej w scenach kończących serial pojawia się tak naprawdę wnętrze żółtej "1313", o czym może świadczyć np. naklejka na desce rozdzielczej po prawej stronie Kasi.

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.