Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 19-01-2007 17:16:50

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Odcinek 8

Tak się złożyło, że dopiero dzisiaj przystąpiłem do oglądania i dokładnej analizy odcinka 8 (wcześniej jakoś nie znalazłem czasu ani na warunków na spokojne oglądanie, teraz też udało mi się obejrzeć jedynie pierwsze 20 minut, bo mi przeszkodzili - została reszta i cały 9 odcinek), ale i w tych 20 minutach zdążyłem coś zauważyć:

1. Nie próbowałem na razie własnoocznie dociekać, czy czerwony fiat, którego próbują zatrzymać milicjanci i przeszkadza im w tym Jacek, to rzeczywiście na pewno czerwona 1313, nie udało mi się też dokładnie dojrzeć (raczej nierealne), jaką ma on rejestrację - stwierdzam natomiast, że na 100% nie jest to "WIR 622B".

2. Kiedy milicjanci (Jarosz z Walkowskim) zatrzymują Kuśmidra, zjeżdża on na bok i zatrzymuje się prawie pod kątem prostym do drogi. Natomiast w ujęciu po tym, jak Krashan ukrył dolary, samochód stoi na poboczu w zupełnie innym położeniu (pod bardzo lekkim kątem), ale - co najważniejsze - ma kołpaki!!! :D Co zresztą potwierdziło, że jednak dobrze kojarzyłem, iż kołpaki pojawiają się jeszcze gdzieś oprócz dworca w Kutnie (mówiłem kiedyś o tym MaJorowi, ale nie mogłem skojarzyć, gdzie jeszcze). Inna sprawa, że kiedy Kuśmider z Krashanem się zatrzymują, pokazana jest prawa strona pojazdu, a we wspomnianym wyżej ujęciu lewa, co teoretycznie mogłoby świadczyć o tym, że kołpaki były tylko z lewej, ale to już raczej zbyt głębokie kombinowanie. ;) :D Zresztą pod dworcem w Kutnie, gdzie były kołpaki, pokazany jest prawy bok.

Kiedy zatrzymują się bez kołpaków, zwróciłem uwagę jeszcze na taką rzecz, że chyba felgi są troszkę inne, niż we "właściwej" 1313.

Offline

 

#2 19-01-2007 21:02:12

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Odcinek 8

Spoko, wszystko jak najbardziej zgodne z prawdą :/ Tylko to już wszyscy wiemy ;)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#3 19-01-2007 21:39:29

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 8

Możliwe. Ale w ciekawostkach ani na forum nie było tego. Coś czuję, że przeczytałeś jednym okiem i Ci się zwidziało, że powielam ciekawostki. ;)

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (19-01-2007 21:40:20)

Offline

 

#4 19-01-2007 23:24:23

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Odcinek 8

scorpio44 :

Możliwe. Ale w ciekawostkach ani na forum nie było tego. Coś czuję, że przeczytałeś jednym okiem i Ci się zwidziało, że powielam ciekawostki. ;)

Spoko ;) Przeczytałem całość dokładnie. Po prostu wydawało mi się, że każdy fan serialu już wie o tym o czym pisałeś. Osobiście zauważyłem to już jakiś czas temu ale nie pisałem o tym na forum. Oczywiście zgodzę sie z tym, ze nikt o tym wcześniej nie napisał tu ;)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#5 19-01-2007 23:45:17

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 8

Skoro nie było o tym wcześniej mowy, to znaczy, że nikt dotąd (niech będzie, że oprócz Ciebie) tego nie zauważył. ;) A skoro Ty zauważyłeś wcześniej, a nie było o tym w ciekawostkach, to czemu nie napisałeś? Jeżeli zauważyłeś JAKIEKOLWIEK wpadki, ciekawostki, których nie ma jeszcze na stronce w ciekawostkach, to napisz o tym! Bo to oznacza ni mniej, ni więcej, tylko to, że jak dotąd nikt tego (łącznie z autorami stronki) nie zauważył. Wydawało mi się, że to jest oczywiste. :)

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (20-01-2007 00:20:06)

Offline

 

#6 20-01-2007 21:31:03

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 8

Zanalizowawszy odcinek do końca, dopisuję 4 kolejne rzeczy:

1. Kiedy Stach (kumpel Mastalerza) psuje Jackowi dach, wyjęte elementy rzuca na ziemię. Kiedy jednak później zabiera się do reperacji dachu, owe elementy leżą na gzymsie. Ewentualność, że Mastalerz sprzątał i dlatego znalazły się na górze, odpada, bo Mastalerz zajmował się zgoła odwrotnym procederem - doprowadzaniem pałacu do ruiny. ;) :D

2. Kiedy prawdziwy Marian szaleje fiatem po "pustynnym blokowisku" (vide ciekawostki), z lewych tylnych drzwi cuś wystaje/sterczy, ale nie udało mi się zidentyfikować, co to może być.

3. (głównie do MaJora) Wpadka w ciekawostkach, jakoby Kasia wysiadała z windy na 5 piętrze! Dźwięk zatrzymującej się windy jest już ewidentnie z ujęcia z zewnątrz, kiedy szanowne małżeństwo (Błaszczyk/Janczarski) wysiada z windy. A poza tym gdyby winda faktycznie miała się zatrzymać na 5 piętrze, musiałaby zacząć się zatrzymywać (zwolnić) jeszcze w ujęciu od wewnątrz.

4. (również głównie do MaJora) Skąd pewność, że fiat, przy którym "Marian" brudzi sobie policzek, jest fiatem Michalika? Kiedy czytałem ciekawostki, nie pamiętałem dokładnie, jak wygląda ujęcie z tym fiatem, i uznałem, że widocznie widać tablicę rejestracyjną. Ale nie widać! Jakiś element charakterystyczny? Chyba nie... Moim zdaniem odważne i na wyrost posunięcie ze stwierdzeniem faktu, że to ten sam samochód. ;) Nawet jeżeli domysły i logika podpowiadają, że raczej tak.

No i tyle z mojej strony. W najbliższej wolnej chwili przystępuję do analizy odcinka 9. ;) :D

Offline

 

#7 23-01-2007 16:30:23

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 8

Z odcinka 9 mam tylko jedno spostrzeżenie, więc dopiszę tutaj.

Otóż wygląda na to, że pani Anna Gornostaj (czyli Mariola) nie posiadła umiejętności obsługi kultowego magnetafonu marki Grundig, a nikt tego nie zauważył :D Ewentualnie nie było pod ręką czystej lub nadającej się do skasowania kasetki. Kiedy rzekomo Mariola nagrywa głos Mariana, wciska tylko klawisz znany współcześnie pod nazwą PLAY. ;) Żeby nagrywać, trzeba było łącznie z playem wcisnąć czerwony guziczek widoczny kawałek dalej na prawo.

Offline

 

#8 23-01-2007 20:56:29

ryba321
Użytkownik
Zarejestrowany: 14-01-2007
Posty: 22

Re: Odcinek 8

A z tym to masz rację, kiedyś też to zauważyłem, ale myślałem, że w tamtejszych modelach radia nagrywało się inaczej.

Offline

 

#9 23-01-2007 21:58:28

WPT 1313
Użytkownik
Od: Częstochowa
Zarejestrowany: 04-09-2006
Posty: 17

Re: Odcinek 8

A ja odkryłem że na początku odcinka 11 w pierwszym ujęciu, kiedy Jacek siedzi w taksówce, w odbiciu szyby lufcika przednich drzwi ukazuje nam się piękny halogen na stojaku, należący do ekipy filmowej "ZMIENNIKÓW".
Halogen jest co prawda wyłączony ale sobie stoi..... hehehe.

Druga sprawa to opis na okładce DVD z 4 części.Czytam tam że
....."Na wieść o smierci znanego powieściopisarza Jana Oborniaka,
redaktor naczelny wydawnictwa "OPOKA" Samełko i pani redaktor Lusia
zamierzają jak najszybciej wydać jego ostatnie dzieło "Krzyk Ciszy".
Rękopis niestety zaginął ,a rodzinny dom autora jest jedynym miejscem
gdzie mozna trafić na slad powieści.
TAKSÓWKĄ NR 1313 ,LUSIA I SAMEŁKO JADĄ ODNALEŻĆ RĘKOPIS....


Ja ogladałem "ZMIENNIKÓW" ze 100 razy i nie zauważyłem by Samełko ruszył swój tyłek w poszukiwaniu dzieła.Raczej robiła to "nadgorliwa"Lusia, a Samełko jedynie złożył wizytę u Barewicza, a po za tym nie ruszał tyłka z fotela.

Jeśli to jest pomyłka w opisie, to to dopiero jest wpadka wydawcy ....Opisywać coś bez oglądania filmu :-( i dotego podawać opis do czytania prawdziwym fanom, którzy wykryją każde niedociągnięcie....
                                                                                                                           KICHA


"Olewam... Lubie te robote..."

Offline

 

#10 23-01-2007 23:55:51

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Odcinek 8

WPT 1313 :

Jeśli to jest pomyłka w opisie, to to dopiero jest wpadka wydawcy ....

Przez 3 poprzednie płyty i na okładkach, i w gazetkach była niejedna równie poważna i wręcz ośmieszająca wydawnictwo wpadka. Była zresztą o tym mowa na forum. ;)

Offline

 

#11 24-01-2007 11:49:53

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Odcinek 8

WPT 1313 :

A ja odkryłem że na początku odcinka 11 w pierwszym ujęciu, kiedy Jacek siedzi w taksówce, w odbiciu szyby lufcika przednich drzwi ukazuje nam się piękny halogen na stojaku, należący do ekipy filmowej "ZMIENNIKÓW".
Halogen jest co prawda wyłączony ale sobie stoi..... hehehe.

wlasnie specjalnie ogladnalem te scenke i to widac i to bardzo ale jak sie oglada serial to nie zauwaza sie tego bo patrzy sie na postac tzn. Jacka a tyle razy to ogladalem i nie zauwazylem... ponadto tuz po tej scencke jest widok na samochody wyjezdzajace z bazy a przeciez 1313 stalo pod brama wiec stamtad tak naprawde powinno wyjezdzac

Ostatnio edytowany przez WRC (24-01-2007 11:50:45)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson