Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 08-07-2006 17:01:47

Michał
Gość

Ulubiony odcinek, scena, postać

Moje ulubione odcinki to:
8 - ,,Fartowny dzień''
11 - ,,Antycypacja''
14 - ,,Pocałuj mnie Kasiu''

Moje ulubione sceny to:
Grzybobranie (odc.3, ,,Dziewczyna do bicia'')
Poślizg 1313 (odc.8, ,,Fartowny dzień'')

Moje ulubione postacie to:
Krashan Bhamaradżanga (Piotr Pręgowski)
Zenon Kuśmider (Kazimierz Kaczor)

 

#2 10-07-2006 13:25:57

Helmutt
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Odcinek - "Obywatel Monte Christo" i "Dziewczyna do bicia"

Sceny - tu jest tego mnóstwo.

Postacie - Krashan, Kłusek, mama Kasi, Mastalerz

 

#3 12-07-2006 22:02:43

Adam
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Rzeczywiście "Obywatel Monte Christo" bije chyba wszystkie odcinki na głowę, takiego mercedesa mieć marzenie.....

 

#4 12-07-2006 23:52:06

Damianos
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Wszystkie odcinki są super,i ciężko wybrać najlepszy,a aktorzy?B. Pawlik,P.Pręgowski,K.Kaczor,no i oczywiście zmiennicy,oraz zajebiście zakręcony Marian Koniuszko!

 

#5 13-07-2006 22:03:47

Michalo
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Odcinek 4 "TYPOWA LOGIKA DAMSKO-MĘSKA"- akcja z Mroczkowskim

 

#6 15-07-2006 18:11:54

Maciek
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

W każdym odcinku są sceny nie do pobicia. np. kiedy Jacek chowa do szuflady chleb z kiełbasą...  Maksymalnie rozwala mnie text z licytacji "nie rozśmieszac klientów" i nastepujacy po nim smiech. Zawodowo zagrane

 

#7 17-07-2006 08:54:40

Helmutt
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Świetne są poza tym wszystkie sceny z Krashanem, szczególnie jego mowa w sądzie. Boki zrywać. ("Kocham Polskiem. Studiujem tu od lat. Poziwiam luci, ktozy pracujom nad Wisuom. Tak bardzo kocham Polskiem, ze kciaubym aby mój Syjam był drugiem Polskiem", "Milicjant zaceła na nas straśnie ksyceć"), poza tym w tym samym odcinku inscenizacja porwania taksówki w wersji Krashana:

- Jacek: "Widzę, że jesteście przestępcami poszukiwanymi przez prawo - w takim razie oddam was w ręce milicji - albo zapłacicie mi tysiąc dolarów"
- Krashan: "Niech się pan zlituje - ja nie mam dolarów"
- Kuśmider: "Ja TEŻ nie mam dolarów - u nas jest to zabronione" (po czym robi kapitalną minę z żałosnym wyrazem twarzy i bezradnym rozłożeniem rąk)

Wspaniała jest też scena jak Krashan trafia do gabinetu Kłuska, i rozbrajająco stwoerdz "Straszacka mafia przechwyciła towar" :)

 

#8 17-07-2006 10:42:34

ZMIENNIK
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Odcinek 4 "Typowa logika męsko-damska" - akcja z Mroczkowskim
Odcinek 7 "Warszawski Łącznik" - akcje z Kuśmidrem,Wiesiem Ceglarkiem,Krashanem i Borkowskim(min jak skakali z hotelu oraz jak Wiesia ukąsiła pszczoła i nie mógł gwizdać)
Odcinek 12 "Hrabia Monte Christo"(cały odcinek) i odcinek jak Lusia z Kaśką jadą do Skórca(scena jak Kaka się wystraszyła Oborniaka)

Sceny wyżej wymienione są wg mnie najśmieśniejsze w całym serialu(szczególnie akcje mroczkowskiego-najśmieszniejsza scena serialu)

Uluboiny bohater - Zdzisław Mroczkowski

 

#9 17-07-2006 10:43:44

ZMIENNIK
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Oraz scena grzybobranie w odcinku DZIEWCZYNA DO BI8CIA :P

 

#10 17-07-2006 13:44:23

Cezar
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ulubione odcinki:

- Safari
- Obywatel Monte Christo

Ulubione sceny:

- Ostatnia scena odcinka "Warszawski łącznik" czyli "Wie mamusia co? Ja się chyba całkiem na ten miodek przerzucę"
- Licytacja fiatów w ostatnim odcinku

Ulubieni bohaterowie
- Jacek
- rodzina Koniuszków
- Mroczkowski
- personalny Łukasik
- milicjant Borkowski

 

#11 19-07-2006 12:50:41

monica
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ulubiony odcinek: Krzyk ciszy
Ulubiona scena: z odcinka "Warszawski łącznik" - kobieta znajdująca torbę z napisem Joker: "Taki piękny sakwojaż..."
Ulubieni bohaterowie: mama Kasi, pani Lusia, Mroczkowski

 

#12 22-07-2006 16:58:14

Patryk
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Odcinki:

Safari

Ceny Umowne

Typowa logika damsko-męska

Dziewczyna do bicia

Postacie:

Jacek Żytkiewicz,Kasia Piórecka,Tadeusz Koniuszko,Mastalerz,Wiesio Ceglarek,Matka

 

#13 23-07-2006 15:56:42

Pawełzmiennik
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ja tam najbardziej lubię:

KASIĘ
MARIANA
PIÓRECKĄ (matkę Kasi)
ROMKA PIÓRECKIEGO

 

#14 24-07-2006 18:58:27

Pawełzmiennik
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Ja lubię także scenę, kiedy PIÓRECKA (matka Kasi) opowiada o pieczeni ze "śmierdzącego mięsa", i jak mówi do KASI: "A ty myślisz, że co żeś wczoraj jadła?" - nie wiem, czy dobrze zacytowałem!

 

#15 27-07-2006 00:28:28

Borówa - Tomek
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Odcinek: Fartowny dzień

Scena: W "Fartownym dniu" gdy Jacek zanosi Kasi dokumenty -przez 10 min nie wyrabiam ze śmiechu.  Teksty matki Kasi "Oj, nikt nie wchodzi w rolę, dziewczyna obija się jak żyd po pustym sklepie. Zostaniesz starą panna, ja ci to mówię!" A potem Jacek podniosłym tonem "Nie pamiętasz, jak mnie oszukałaś, że mi odleciał dekiel od samochodu" i "-Jeszcze, jeszcze... -Napije się taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało..."

Postaci:
Jacek - jego świetna koszulka levi'sa, przywidzenia w których wymyśla sobie riposty i jego "życiowe" podejście.

Krashan - świetnie gra szczególnie momenty, gdy się stresuje (np. rozprawa w sądzie) i ta jego mowa

Matka Kasi - świetna gra, super opowieści, np. o złodzieju sprawdzającym w muzeum na planie Warszawy, czy malarz ma swoją ulicę, albo "Beczkę soli zjesz, a na człowieku się nie poznasz"

Marian Koniuszko - to jego zawieszenie w czasie i przestrzeni, miodek i oczywiscie "oleewam. Lubię tę robotę."

 

#16 03-08-2006 08:25:59

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

w 5 odcienku jest extra scenka milicjant borkowski przylapuje rawicza na lotnisku i mowi text typu "na zdjeciu nie posiadacie zarostu" uradowany ze zlapal kogos zabiera go do komendanta, ktoremu mowi ze ma tu nednego a ten uradowany mowi "oooo pan rawicz..." na co borkowski "wlasnie po to go tu przyprowadzilem"

Offline

 

#17 16-08-2006 13:30:16

Michał
Gość

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

A i jeszcze odcinek 5 ,,Safari''
i scena złapania gumy przez 1313 w tym odcinku.

 

#18 27-09-2006 17:38:08

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

nie zapomne tego jak w odc. 7 jak Marianek jezdzil caly dzien 1313, to wsiadl do niego do taxowki Gonshorek i prosil zbey go zawizc na hitler platz i Maniek spytal dyspozytorki gdzie to jest a ona spytala jej kolezanki: "sluchaj, gdzie jest hitler platz ???" a ona do niej: "nieee wiem... moze w Krakowie" hahaha

Offline

 

#19 27-09-2006 18:01:34

Nery Pumpido
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 13

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Moim ulubionym odcinkiem jest "Obywatel Monte Christo". Po prostu dużo się tam dzieje. No i ten słynny język niemiecko-angielski prezentowany przez Jacka w czasie pertraktacji z dewizowcem na temat kupna zegarka.

Offline

 

#20 27-09-2006 18:31:43

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

WRC :

nie zapomne tego jak w odc. 7 jak Marianek jezdzil caly dzien 1313

To 9 odcinek. :P

Nery Pumpido :

No i ten słynny język niemiecko-angielski prezentowany przez Jacka w czasie pertraktacji z dewizowcem na temat kupna zegarka.

Niemiecko-angielsko-rosyjski! Przecież w końcu sprzedał za "pjendzjesjat". :D

Offline

 

#21 27-09-2006 19:48:13

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

racja odc. 9 nie wiem jak moglem se pomylic !!!! przeciez znam to na pamiec

Offline

 

#22 28-09-2006 09:48:57

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

"meine liebe herr...meine situazione ..kaputt! ich habe gold, ja? Ist gu, ist gut! hundert dolars. ja? nein? o! a tak?..piendziesjat` heh"


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#23 28-09-2006 11:33:29

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

helmutt :

"meine liebe herr...meine situazione ..kaputt! ich habe gold, ja? Ist gu, ist gut! hundert dolars. ja? nein? o! a tak?..piendziesjat` heh"

Od razu mi sie przypomina gadka sekretarki prezesa FSO: "Direktor prozit", a potem sam dyrektor: "Pan poczekac, ja prozit tlumacz" :)))


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#24 28-09-2006 13:50:26

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

prozit ?? ale ona chyba po polsku normalnie powiedziala ze dyr. prosi

Offline

 

#25 29-09-2006 12:34:39

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Ulubiony odcinek, scena, postać

Nie, nie - powiedziała coś właśnie pomiędzy "prozit" a "prosit".
A dyrektor FSO na lesiakowe "Bye" odrzekł "Good night. Ja zaraz prosit tłumacz" :)


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson