Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)
  • Indeks
  •  » Serial
  •  » Nawiązania Barei do poprzednich filmów

#26 13-11-2006 18:01:52

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Stanie w kolejkach to kult u Barei i trudno poszczególne sceny kolejkowe uznawać za nawiązania do poprzednich filmów, tym bardziej że cały wątek kolejkowy to tylko baczna obserwacja codzienności - tam nic Bareja od siebie nie wymyślił ani nawet nie skarykaturyzował, tylko po prostu pokazał.

A co do kolejki pod "Emilią" w "Co mi zrobisz..." - nie wie ktoś może, którym z ludzi w kolejce jest Włodzimierz Press?

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (13-11-2006 18:02:09)

Offline

 

#27 13-11-2006 18:16:50

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

to to samo mozna powiedziec o onnich rzeczach, ktore napisaliscie jako nawiazania inna sprawa ze wzialem to juz na sile zeby tez cos znalezc co bylo w innych jego filmach

Offline

 

#28 14-11-2006 23:09:09

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Włodzimierz Press ? ja tam jakoś Grigorija nie widziałem... :/

Offline

 

#29 15-11-2006 00:01:25

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Ja też nie, ale wynika z obsady, że stoi w tej kolejce. I logika by podpowiadała, że to któryś z tych dwóch facetów wypowiadających kwestie. Ja niestety pamiętam go głównie właśnie jako Grigorija i zapewne dlatego trudno mi go w tej kolejce wzrokiem wyłuskać.

Offline

 

#30 16-11-2006 17:37:44

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Kolejne nawiazanie dotyczy watku jednej osoby wspierajacej trud fizyczny innych osob.

W Alternatywach inwalida krzyczy "raaaazem! raaazem!" kiedy mieszkancy pchaja ciezarowke Kotka, natomiast w Zmiennikach to Rawicz dodaje otuchy Jackowi swoimi okrzykami w scenie z wrzucaniem gumowego kawalka betonu na ciezarowke :)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#31 16-11-2006 17:44:29

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Może i jest to podobne, ale intencje osób wydających te okrzyki są zgoła odwrotne. ;) Dziadziuś w "Alternatywach" jest przykuty do wózka i nie może pomóc w pchaniu, a prawdopodobnie bardzo chciałby. Natomiast Rawicz może, ale nie pomoże, no bo jak to tak... On, wielki gwiazdor, miałby pomóc dźwigać jakiś ciężar?

Offline

 

#32 16-11-2006 23:18:19

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

ja Rawicza porównałbym raczej do Anioła, który zagrzewał do boju lokatorów domu niezależnie od pana Antoniego :) też mi to przyszło do głowy podczas oglądania odcinka Safari na DVD :)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#33 21-11-2006 12:20:03

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Mroczkowski wypróbowywujący skrzynię do transportu zwłok kłądąc się w niej i zamykając wieko -> Robot EWA-1 leżący w takiej samej skrzyni w "Alternatywach".
A w ogóle ta scena to mi się z horrorem "Drakula" kojarzy:)


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#34 21-11-2006 16:20:03

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Dziwne wypadki samochodowe

1. "Zmiennicy" - cytuję "mysza spadła na fiata ..."
2. "Co mi zrobisz ..." - cytuję "kabriolet"
3. "Brunet ..." - cytuję "... i nigdy nie wpadłem i nie wpadnę" jednak wpadł na budkę
4. "Alternatywy 4" - wypadek "lotniczy"
5. "Miś" - rozpadnięcie się malucha w czołówce


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#35 21-11-2006 16:24:30

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

O widzisz, Paweł, poruszyłeś ciekawą kwestię. ;) Nigdy wcześniej o tym nie myślałem, a faktycznie jest to wątek powtarzany w każdym kolejnym filmie. Zacząłem się zastanawiać, czy nie było czegoś jeszcze przed "Brunetem..." i przychodzi mi do głowy tylko kolizja autobusu ciągnącego Fedorowicza z Tymem na rowerze. :)

Offline

 

#36 01-12-2006 00:18:23

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

dziś zwróciłem uwagę na rzecz, która pojawiała się również w Alternatywach. chodzi mi o przepiękny obyczaj grzecznego wypraszania niechcianego petenta za drzwi - myk! pod ramię i mniej lub bardziej uprzejmym tonem tłumaczenie jakiegoś problemu, i ani się biedny człowiek nie zorientuje i już jest za drzwiami!

Robi to np. pani kadrowa Biernacka z Łukasikiem, robi to Łukasik z Marianem Koniuszko.
W Alternatywach hołdował temu pan prezes spółdzielni - m.in. genialna scena z panem Walaskiem, czy też wdową, albo i - ale to już brutalnie - z panem Dionizym.
i ten dialog z podtekstem homoseksualnym :)))

- ja pana pociągnę do...
- TO JA PANA POCIĄGNĘ!!!"


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#37 01-12-2006 00:25:46

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

ech... wlasnei mialem o tym napisac ale zapomnialem, bo to przeciez klasyka i az dziwei sie ze nikt tego nie zauwazyl do tej pory i nie napisal, bo to jest ewidentnie widoczne !!!

Offline

 

#38 01-12-2006 00:28:31

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Rob-Chłop :

dziś zwróciłem uwagę na rzecz, która pojawiała się również w Alternatywach. chodzi mi o przepiękny obyczaj grzecznego wypraszania niechcianego petenta za drzwi - myk! pod ramię i mniej lub bardziej uprzejmym tonem tłumaczenie jakiegoś problemu, i ani się biedny człowiek nie zorientuje i już jest za drzwiami!

Mozesz do tej listy dorzucic rowniez czekajacego usilnie na Poloneza pana Tomasza Burskiego, ktory zostaje elegancko "olany" przez plastycznie uzdolniona sekretarke prezia FSO :)
Nie jest to co prawda bezposrednie wyproszenie goscia, ale mysle, ze mozna spokojnie to podczepic pod ten watek!


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#39 14-12-2006 17:09:27

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Kolejny powtarzajacy sie watek u Barei to technologia wydawania sygnalow dzwiekowych przez informacje lotniskowa albo dworcowa.
Sympatyczna pani z okienka zamiast nacisnac odpowiedni przycisk, to wali albo w szklanke dzwiekowa, albo jakis dzwoneczek (Mis - lotnisko Heathrow), albo podwieszona butelke po wodce wypelniona do polowy woda :)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#40 14-12-2006 18:00:13

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

albo o kraty jak na dworcu w Qtnie

Offline

 

#41 08-01-2007 15:41:59

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Kolejne nawiązanie do poprzednich filmów u Barei - MIĘSO!!!
Nie ma się co dziwić, bo - po pierwsze - Bareja pochodził z rodizny masarzy, po drugie - mięso było w PRL-u towarem porównywanym dziś z.... no nie wiem z czym, w kazdym bądź razie najbardziej pożądanym.


"Zmiennicy" - kiełbasa z farszem kokainowym jest jednym z głównych bohaterów filmu

"Alternatywy 4" - scena gdy Anioł wchodzi do mieszkania Balcerków a tam mięcho przywiezione ze wsi.

"Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" - mięso dla lekarza, które przyniosła pani Lewandowska

"Brunet wieczorową porą" - film ogólnie pod znakiem kaszanki - kaszankę je Michał Roman, kaszanki jest pełna lodówka w warsztacie samochodowym.....

"Miś" - "tu jest kiosk Ruch-u - ja tu mięso mam!" ;)

:)


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#42 08-01-2007 20:36:41

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Helmutt, wątek mięsny ja bym odpuścił na tej samej zasadzie, co kolejkowy. ;) Powiedziałbym wręcz, że trudno, żeby w filmie obrazującym problemy czasów PRL-u nie pojawił wątek mięsa (jako obiektu pożądania), i nie uznałbym tego za nawiązania do poprzednich filmów.

Offline

 

#43 16-01-2007 18:35:59

Jarek Czembrowski
Użytkownik
Zarejestrowany: 16-01-2007
Posty: 1

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Z niejakim zdziwiwieniem i żalem przeczytałem tutaj opinie na swój temat i na temat mojej pracy nad serwisem filmpolski.pl Zapewniam, że nie olewam nikogo, a wszelkie opóźnienia wynikają jedynie z faktu, że serwisem zajmuję się prawie jednoosobowo, zajmuję się niezliczoną ilością seriali a nie tylko "Zmiennikami" a każda przysłana mi poprawka, aby mogła pojawić się w serwisie musi być sprawdzona (przepraszam, że nie wierzę na słowo, ale te zmiany są oczywiste tylko dla ich autorów). O informacjach przysłanych przez Pana "Scorpio44" nadal pamiętam, a "płyty ze "Zmiennikami" leżą na moim biurku i czekają na sprawdzenie. Niestety, doba nie jest z gumy, a rodzina też swoje potrzeby ma... Pozdrawiam

Offline

 

#44 17-01-2007 16:19:32

Grzegorz
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2006
Posty: 26

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

A z Zmiennikach tak samo jak w Misiu mamy Prezesa Klubu Sportowego. W Misiu jest nim Ryszard Ochódzki i jest to klub Tęcza, a w Zmiennikach jest nim Kłusek i jest to klub Ogniwo. Prezesem klubu jest również Gonschorek w Niemczech. Różnica jest tylko w tym, że w Misiu prezesem klubu jest główny bohater, a w Zmiennikach są to bohaterowie drugoplanowi, którzy pokazują się w nie wszystkich odcinkach.

Offline

 

#45 17-01-2007 16:40:01

MarekDean23
Użytkownik
Od: Bielawa
Zarejestrowany: 17-01-2007
Posty: 15

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Bardzo ważne i dość istotne nawiązanie dotyczące nielegalnej produkcji środka oszołamiającego zwanego "BIMBREM".

W "Zmiennikach" produkcją wspomnianego wyżej "BIMBRU" zajmuje się Mastalerz (Mieczysław Czechowicz), także w "Poszukiwany, poszukiwana" zajmuje się pewien człowiek jak on to nazywa "badaniem zawartości cukru w cukrze". Tego człowieka także gra Mieczysław Czechowicz !

Ostatnio edytowany przez MarekDean23 (17-01-2007 16:46:15)


to on podpada pod polonię !

Offline

 

#46 17-01-2007 23:25:42

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

No i jeszcze Balcerek i jego znajomi też pędzili bimber !

Offline

 

#47 18-01-2007 01:48:21

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Chłopaki, a kto w tamtych czasach nie pędził bimbru? :D To również life, a nie nawiązania do filmów. No ewentualnie za nawiązanie w tym wątku można by uznać osobę Czechowicza (chociaż Mastalerz mało ma raczej wspólnego z "profesorem" z Poszukiwanej...).

Offline

 

#48 18-01-2007 20:10:40

Ciapulek
Użytkownik
Zarejestrowany: 05-10-2006
Posty: 15

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Np nawiązanie do "Bruneta Wieczorową Porą". Chodzi oczywiście o "Jasiu, jako uczeń na praktyce musisz wiedzieć". W filmie był to wycięty pracownik MPO, grany przez Kobuszewskiego, a w "Zmiennkach" recepcjonista, który przyuczał do fachu nowego boya hotelowego.

Offline

 

#49 18-01-2007 23:00:33

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

"Ciapul! Nie powielaj ciekawostek!!!!!" :D Było, było.

Swoją drogą można by powiedzieć, że jest to nawiązanie do nawiązania. ;) Bo przecież rozmowa Jasia z mistrzem w "Brunecie..." jest oczywistym nawiązaniem do pamiętnego Dudkowego skeczu (zresztą pióra scenarzysty "Bruneta...", czyli... no zgodnie z napisami, Andrzeja Killa ;) ).

Offline

 

#50 19-01-2007 11:10:02

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Kolejne nawiązanie - PIJACZEK.

W "Zmiennikach" pojawia się kilka razy wiecie ten elegancik co na słup mówi krawężnik, co chciał się zawieść na KOMUNY PARYSKIEJ 7.

W "Brunecie ..." pijaczka gra sam Bareja

W "Alternatywach ..." kumple Balcerka (on sam też)

W "Misiu" węglarze


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 
  • Indeks
  •  » Serial
  •  » Nawiązania Barei do poprzednich filmów

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson