Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 26-07-2006 13:24:47

Rocky Balboa
Gość

Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

...Jacek Żydkiewicz czy to jakiś kolejny numer serialowy czy rzeczywiście zbieżność nazwisk i grał w tym odcinku J.Żydkiewicz-aktor o tym samym nazwisku co bohater Zmienników??

 

#2 26-07-2006 13:57:27

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Chodzi o aktora Jerzego Żydkiewicza, który zagrał Stacha - kolegę Mastalerza (tego, który układał dachówki).

Offline

 

#3 10-10-2006 16:43:42

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

często można zauważyć, że istnieją rozbieżności co do pisowni nazwiska Jacka - Żytkiewicz, czy Żydkiewicz.

W ostatnim bodaj odcinku wątpliwości się rozwijają, bowiem Jacek podpisuje się jako ŻyTkiewicz. widać to wyraźnie :)

zatem jeszcze ciekawsze wydaje się nazwisko odtwórcy roli Stacha - ŻyDkiewicz.


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#4 10-10-2006 17:09:32

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

dlaczego niby ciekawsze ??

Offline

 

#5 10-10-2006 21:55:50

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Rob-Chłop :

zatem jeszcze ciekawsze wydaje się nazwisko odtwórcy roli Stacha - ŻyDkiewicz.

Ale co nazwisko tego aktora ma wspólnego z Jackiem? :) Przypadkowa fonetyczna zbieżność i inicjał imienia. To wszystko.

Offline

 

#6 11-10-2006 10:26:07

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

po prostu zauważyłem, że w kilku przypadkach polskiej (i nie tylko) kinematografii bohater filmu dostaje nazwisko bądź imię od jednej z osób pracujących przy filmie. Może być ono nieco zniekształcone (jak w przypadku naszego Jacka) albo i nie.

1. W "07 zgłoś się" jednym z operatorów kamery jest Bogdan BOREWICZ

2. w serialu "Na dobre i na złe" w swoim czasie występował. Krzysztof Pieczyński - vel dr. Bruno. drugim rezyserem fimu był wówczas Bruno Borchólski - a Bruno to imię raczej mało popularne w naszym kraju :)

3. Horror Davida Cronenberga "Scanners". Główna bohaterka grana przez Jennifer O'Neill nazywa się Kim Obrist. Kim Obrist była asystentką producenta filmu Claude Heroux'a.

to tylko nieliczne przykłady, które tylko potwierdzają, że Jerzy Żydkiewicz i Jacek Żytkiewicz to nie może być tylko przypadek. A żeby było zabawniej, to nazwisko Jerzego Żydkiewicza w filmie "Trzeba zabić tę miłość" zostało napisane "Żytkiewicz" :)


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#7 24-10-2006 23:08:47

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Rob-Chłop :

żeby było zabawniej, to nazwisko Jerzego Żydkiewicza w filmie "Trzeba zabić tę miłość" zostało napisane "Żytkiewicz" :)

A w "Czterdziestolatku dwadzieścia lat później" podano jego imię jako Jacek! :D Chyba też nietrudno się domyślić, skąd wzięła się pomyłka. ;)

Offline

 

#8 21-03-2007 21:26:07

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Rob-Chłop :

po prostu zauważyłem, że w kilku przypadkach polskiej (i nie tylko) kinematografii bohater filmu dostaje nazwisko bądź imię od jednej z osób pracujących przy filmie. Może być ono nieco zniekształcone (jak w przypadku naszego Jacka) albo i nie.

1. W "07 zgłoś się" jednym z operatorów kamery jest Bogdan BOREWICZ

2. w serialu "Na dobre i na złe" w swoim czasie występował. Krzysztof Pieczyński - vel dr. Bruno. drugim rezyserem fimu był wówczas Bruno Borchólski - a Bruno to imię raczej mało popularne w naszym kraju :)

3. Horror Davida Cronenberga "Scanners". Główna bohaterka grana przez Jennifer O'Neill nazywa się Kim Obrist. Kim Obrist była asystentką producenta filmu Claude Heroux'a.

to tylko nieliczne przykłady, które tylko potwierdzają, że Jerzy Żydkiewicz i Jacek Żytkiewicz to nie może być tylko przypadek. A żeby było zabawniej, to nazwisko Jerzego Żydkiewicza w filmie "Trzeba zabić tę miłość" zostało napisane "Żytkiewicz" :)

a propos 07 to ciekawym ewenementem było zagranie Jerzego Dziewulskiego przez Jerzego Dziewulskiego


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#9 07-08-2007 14:00:37

Lesio
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 07-08-2007
Posty: 5
WWW

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Rob-Chłop :

po prostu zauważyłem, że w kilku przypadkach polskiej (i nie tylko) kinematografii bohater filmu dostaje nazwisko bądź imię od jednej z osób pracujących przy filmie. Może być ono nieco zniekształcone (jak w przypadku naszego Jacka) albo i nie.

1. W "07 zgłoś się" jednym z operatorów kamery jest Bogdan BOREWICZ

Hehehe, tam było więcej takich historii.
Ewa Florczak, grała sierżant Ewę Olszańską. W jednym z odcinków pojawia się lekarz sądowy dr Florczak.

Według dobrze poinformowanego źródła polonez 'Borewicz' WAE 2263 należał z kolei do kierownika planu Bolesława Borowicza.

sorry za OT, ale myślę, że to ciekawe anegdoty.

Offline

 

#10 08-08-2007 22:02:39

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Nazwisko postaci granej przez Marka Frackowiaka tez nie wzielo sie z przypadku... Ale o tym niedlugo, szykuje sie gruby temat :D

Offline

 

#11 09-08-2007 19:10:04

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Niech zgadnę, grał Septembera w Kochaj albo rzuć?

Offline

 

#12 19-11-2014 19:55:11

Barejka
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-09-2014
Posty: 152

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Lesio :

Rob-Chłop :

po prostu zauważyłem, że w kilku przypadkach polskiej (i nie tylko) kinematografii bohater filmu dostaje nazwisko bądź imię od jednej z osób pracujących przy filmie. Może być ono nieco zniekształcone (jak w przypadku naszego Jacka) albo i nie.

1. W "07 zgłoś się" jednym z operatorów kamery jest Bogdan BOREWICZ

Hehehe, tam było więcej takich historii.
Ewa Florczak, grała sierżant Ewę Olszańską. W jednym z odcinków pojawia się lekarz sądowy dr Florczak.

Według dobrze poinformowanego źródła polonez 'Borewicz' WAE 2263 należał z kolei do kierownika planu Bolesława Borowicza.

sorry za OT, ale myślę, że to ciekawe anegdoty.

Ja również sorry za off-toppic,ale takich przykładów ze zbieżnościami nazwisk w filmach mam dużo.
Umieszczam ,może się coś ruszy na tym bezczynnym forum.
Liczę ,że może takie odbiegnięcie od tematu głównego nie zaszkodzi ,a ożywi nieco forumowiczów.

W serialu "Pan Samochodzik..." dialog między Panią Szaflarską a Panem Ordonem:
"...skarb...widziałem
...gdzie?
wczoraj ,w telewizji,dobry film..."
w tle słychać muzykę  z 1 powojennego filmu ,a Pani Szaflarska uśmiecha się figlarnie :)

http://i.ytimg.com/vi/uJwe8Ia0eLY/hqdefault.jpg

Tudzież Pani Alina Janowska (przewodnik po zamku Malbork) widząc Pana Mikulskiego ,zastanawia się "...skąd ja Go znam",a w tle muzyka ze "Stawki..."

http://a.imageshack.us/img168/6122/samochodzikitemplariusz.jpg

"Karate po polsku" Zbigniew Buczkowski pyta :"Sibona znasz?" Wiadomo,że swego czasu Aktor  nosił taką ksywkę z racji zaśpiewania w "Dziewczynach do wzięcia" ...pieski małe dwa ,sibon sibon :)

http://media.teleman.pl/photos/470x265/Karate-Po-Polsku_1.jpeg

Chyba najsłynniejszy duecik "Kingsajz"   Kwintek i Kramerko ;)

http://static1.stopklatka.pl/library/60/DC/125978535.jpg/1.0/125978535.jpg


to se je wsadź. na głowę ;)
co i gdzie mam sobie wsadzić? ;)
nic,...tak ogólnie...

Offline

 

#13 19-11-2014 20:48:26

Barejka
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-09-2014
Posty: 152

Re: Na końcu 8 odcinka było nazwisko...

Kolejna "porcja":

Bronisław Cieślak wciela się dwukrotnie w postać o tym samym imieniu i nazwisku : Bogdana Zawadę

w serialu "Znaki szczególne"

http://7.s.dziennik.pl/pliki/5491000/5491007-znaki-szczegolne-643-482.jpg

oraz "Wściekły"

http://1.fwcdn.pl/po/54/65/35465/6967578.3.jpg

Dialog w serialu "Licencja na wychowanie:

(Cezary Kosiński)-Ty też masz długie włosy
(Krzysztof Globisz)-No tak ,ale mnie nikt nie proponował roli anioła.
(Joanna Orleańska)-Tak?A tego w Krakowie?

http://s.tvp.pl/images2/f/8/0/uid_f80e22258d3b2d14a5a31733b95776e61297883995805_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356.jpg

W serialu "Dom" strażnik  zamykając szlaban do (grającego samego siebie Mikulskiego): "do widzenia Panie Karewicz.Na to Mundek (Englert):"dobrze ,że Pana z Szarikiem nie pomylił" ;)

Na koniec oczywiście "Zmiennicy"
i "...aaa to ten ,jak mu tam?...Englert..."

http://i.pinger.pl/pgr393/c17e124d002901cb50dc2332/zmiennicy.jpg

http://www.film.org.pl/images2/bareja/108.jpg


to se je wsadź. na głowę ;)
co i gdzie mam sobie wsadzić? ;)
nic,...tak ogólnie...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson