Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 19-02-2007 00:37:00

Ciapulek
Użytkownik
Zarejestrowany: 05-10-2006
Posty: 15

Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Chciałbym, żebyśmy w tym temacie wymienili się skąd znamy aktorów grających w "Zmiennikach", czy z tego serialu, czy z innych polskich filmów i seriali. Czy znaliśmy ich już przed obejrzeniem serialu, czy dopiero ze "Zmienników". I w jakich produkcjach Nam się najbardziej podobali i podobają, bo wielu z nich gra w obecnych tasiemcach i serialch komediowych.

Offline

 

#2 19-02-2007 13:34:06

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

m. hryniewicza przede wszystkim znam ze zmiennikow tam go poznalem i zastanawialo mnie czy to bly jakis znany aktor bo nigdzie w zadnym innym filmie go nie widzialem az do czasu gdy w "na wspolnej" go zobaczylem i sie strasznie zdziwilem bo poznac go bylo ciezko, niezle sie zmienil na niekorzysc niestety od czasow tego serialu naszego a to nie tak dawno bylo przeciez wtedy wygladal dosyc mlodo a teraz juz dosyc staro niestety, ale aktor z niego super jest !!

Offline

 

#3 19-02-2007 15:37:28

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Hryniewicz grał z tego co pamietam w jakimś polskim filmie o ćpunach - z końca lat 70-tych, ale nie pamiętam tytułu. Grał tam handlarza kokainą, i ten jego cynizm, który czasami wyłazi w "Zmiennikach" był w tamtym filmie świetnie widoczny.


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#4 19-02-2007 16:22:43

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

jaki cynizm ???
a tak poza tym to przypomnialem sobie ze kilka miesiecy temu widzialem go w jakims filmie "zapis zbrodni" jak byl mlody gdzie gral mlodego morderce razem z jakims innym kolesiem, ponadto w 1 z odc. serialu "droga" tez wystepuje, tam juz jednak wyglada baaardzo mlodo jak nastolatek niemalze

Offline

 

#5 19-02-2007 17:08:07

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Skoro już mówimy o Mieczysławie Hryniewiczu, to akurat moim zdaniem rewelacyjnym aktorem nigdy nie był (a raczej zawsze był takim sobie - akurat w Zmiennikach zagrał nie najgorzej, ale bez przesady, są momenty, w których jest żałośnie sztuczny), no a teraz w "Na Wspólnej" jest po prostu beznadziejny! Drugi Cyrwus.

Ale w Zmiennikach zagrała cała masa dobrych, a paru nawet wybitnych aktorów, i liczę, że podyskutujemy również o nich, a nie tylko o Hryniu. ;)

Offline

 

#6 19-02-2007 23:31:39

Ciapulek
Użytkownik
Zarejestrowany: 05-10-2006
Posty: 15

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Dobra to ja i najpierw wymienię tych najważniejszych aktorów. Oczywiscie większosc z nich zdażyła już zagrać w "Na dobre i na złe" łacznie z Ewą Błaszczyk. Hryniewicz jeszcze ie zagoscił w Lesnej Górze.

No więc tak Ewę Błaszczyk znam ze "Zmieników". No a poza tym z jej drugiej znanej roli w serialu Dom, gdzie grała tą ZMS-ówę Zoje. A w Samym Życiu, gdzie dostała jedna z głównych ról niestety długo nie pograła. No i Hryniewicza też z e Zmienników. I też zaraz potem widziałem go w Domie, gdzie też grał bardzo smieszna postac. Zreszta i Hryniewicz i Błaszczyk sa głownie znani z tego serilau, bo w odróznieiu od większosci aktorów grajacych w serialu nie są oni Barejowcami.

A co do reszty aktorów to znam ich w większości z Alternatyw 4. Tak się akurat składa, że Zmienników pierwszy raz obejrzałem w 1998 mając 12 lat  roku zaraz po Alternatywach (często te seriale puszczane są po sobie). Kowalewskiego znam z Bruneta..., i ze wszystkich innych komedii Barei i prawie ze wszystkiego w czym zagarł kończac na ordyantorze Łubiczu. Krystynę Tkacz znam z Alternatyw. Potem widziałem ja w Adamie i Ewie, a przez Kopciuszka chyba nie zagrała w Dylematu 5. Kaczora znam z teleturnieju VABANK, z roli Kotka i ze wszystkich jego najsłynniejszych ról, Kurasia, Jana Serce no i Maraka Złotopolskiego. Wojciecha Pokorę znam z Czterdziestolatka, dopiero potem z Alternatyw i Zmieników. W zasadzie Pokora to jedyny aktor, którego można określić barejowcem i aktorem Jerzego Gruzy. Pawlika znam z Alternatyw, Zmienników,  i potem, oprócz komedii Barei Kariey Nikodema Dyzmy i Chłopów, no i Lakli oczywiście.

O reszcie aktorów w następnych postach.

Offline

 

#7 20-02-2007 00:48:15

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

To ja powiem szczerze, że gdybym miał w tej chwili dochodzić, którego aktora skąd znam, gdzie pierwszy raz zobaczyłem itd., to owe rozmyślania nie byłyby chyba uwieńczone sukcesem. ;) U mnie to jest tak: ktoś mi rzuci hasło (nazwisko jakiegoś aktora) i jestem np. w stanie sporo powiedzieć - wymienić znaczące role, powiedzieć, które widziałem, a których nie, jakieś ciekawostki na jego temat itp. itd. I tyle. A do tego, kiedy dowiedziałem się w ogóle o istnieniu tego człowieka, pewnie bym nie doszedł. A przede wszystkim by mi się nie chciało. :))))

Mówiąc o wybitnych aktorach pojawiających się w serialu, poza wymienionymi nie sposób pominąć Ireny Kwiatkowskiej i Mariusza Dmochowskiego (ten drugi zresztą raczej nie grywał ról komediowych, a w Zmiennikach genialny jak w każdej innej swojej kreacji).

Co do "barejowców", to w Zmiennikach prócz Pokory, Kowalewskiego, Pawlika, Czechowicza, Kobuszewskiego, Kaczora itd. jest bardzo wielu etatowych barejowców epizodycznych, z których części często nawet się nie kojarzy z pozostałych filmów Barei (Mayzel, Gawlik, Pracz, Somogi itd., a z kobiet oczywiście Zośka Merle - tej to chyba nie sposób nie rozpoznać :) - brakuje za to bardzo Zośki Czerwińskiej).

Ostatnio edytowany przez scorpio44 (20-02-2007 00:49:01)

Offline

 

#8 20-02-2007 08:32:42

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

A pan Janusz Rewiński?
W zbyt wielu filmach to on może nie zagrał ("Kiler", "Tygrysy Europy", "Podróże Pana Kleksa" - to dwa pierwsze tytuły oprócz "Zmienników" co mi na myśl przychodzą) - ale występował przecież głównie z najlepszym z kabaretów wszechczasów - poznańskim "TEY-em", którego teksty większoś z nas zna niemal na pamięć.

Poza tym - Jan Kobuszewski - ksywa "Ksywa" - jeden z mistrzów "drugiego planu" nie tylko u Barei, oraz również świetny kabareciarz (jego dialogi z cyklu "Jasio i majster" zresztą są obecne u Barei - jeden w "Brunecie" a drugi właśnie w "Zmiennikach" tylko ten w innym wykonaniu - recepcjonista i uczeń)

Artur Barciś - "niesłychanie zdolny" Wiesio Ceglarek - znany z wielu, wielu ról - choćby z "Miodowych lat" (oj wyłysiało się panu, panie Arturze).

Stefan Friedman - przedsiębiorczy docent, znawca kobiet. Pamietany przeze mnie głównie z serialu "Na kłopoty Bednarski", ale grał też w wielu innych produkcjach, oraz śpiewał piosenkę "Cienki Bolek".

Stanisława Celińska - pani Lusia - pamiętana z "Alternatyw" jako magister Bożenka, poza tym jako narzeczona Leszka Góreckiego z "Daleko od szosy". Potem trochę sobie pogorszyła notowania grając w znanym polskim szmatławcu.

Ostatnio edytowany przez helmutt (20-02-2007 08:55:17)


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#9 20-02-2007 10:41:28

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

no i przeciez jeszcze Stanislaw Tym, rowniez jak to ktos nazwal "Barejowa postac", w wielu jego filmach byl a jak nie gral to byl scenarzysta

Ostatnio edytowany przez WRC (21-02-2007 17:07:43)

Offline

 

#10 20-02-2007 12:48:54

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

scorpio44 :

Gawlik, Pracz, Somogi itd.,

uwielbiam tych właśnie typów!!! Co prawda Gawlik jest z nich najmniej - jakby to powiedzieć - wyróżniający się, ale jego "oczekujemy nieoczekiwanej kontroli" zapisało się trwale w mojej pamięci.
Film Barei bez Somogiego to jak zupa bez szczypty soli. Jego twarz i głos tak bardzo kojarzy mi się z PRL-em jak mało która. Co pamiętam najbardziej?:
- nie ma róży bez ognia: Somogi w PKSie opieprza matkę "cicho! niech pani uspokoi to dziecko"
- co mi zrobisz jak mnie złapiesz: najlepsza chyba rola pana Tadeusza, który z wielkim rozmachem prowadził kuriozalny teleturniej
- alternatywy: Somogi wystąpił dwukrotnie: 1) jako gość na weselu ruszający w tany z Zofiją Merlową, 2) jako Wiśniewski/Sherlock od bramy powitalnej
Pracza uwielbiam też za tę robotniczą poczciwą gębę. Poza epizodem w Misiu (kominiarka zsunięta na oczy, co nadawało mu wygląd debila i to jego "gootów" na zapytanie, czy zająco-kot jest już gotowy do sceny polowania w "ostatniej paróweczce") uwielbiam jego rolę w Alternatywach, gdzie jako wpływowy Walasek zostaje całkowicie rozbrojony przez prezesa spółdzielni. W Zmiennikach był tylko przez krótką chwilę, ale dało się zapamiętać jego "grzeczność kolegom robi" w składzie makulatury.

Te epizody w Barejowych filmach to swoiste rodzynki do i tak smacznego ciasta - że się tak wyrażę :)))


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#11 20-02-2007 15:31:53

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

helmutt :

Stefan Friedman - przedsiębiorczy docent, znawca kobiet. Pamietany przeze mnie głównie z serialu "Na kłopoty Bednarski", ale grał też w wielu innych produkcjach, oraz śpiewał piosenkę "Cienki Bolek".

Stanisława Celińska - pani Lusia - pamiętana z "Alternatyw" jako magister Bożenka, poza tym jako narzeczona Leszka Góreckiego z "Daleko od szosy". Potem trochę sobie pogorszyła notowania grając w znanym polskim szmatławcu.

Piosenkę 'Cienki Bolek' z tego co wiem to raczej spiewał Krzysztof Jaroszyński, który razem z Friedmanem prowadził taki rozrywkowy program - "Magazynio"
A wiejską dziewczynę Leszka - Bronkę - to grała Sławomira Łozińska, bo chyba o nią Ci chodziło, narzeczona (później żona) to była już w Łodzi - Ania, którą grała Irena Szewczyk

To takie małe poprawki :)

A co do Stanisławy Celińskiej to kapitalną rolę zagrała w filmie "Pieniądze to nie wszystko"

Offline

 

#12 20-02-2007 18:52:56

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Co do Gawlika, to mi najbardziej na myśl przychodzą Alternatywy i to, że na spotkaniu z nim (jako poetą) nie było NAWET publiczności. :)))

A co do Pracza i Somogiego - tak, jak kultową rolą Somogiego jest prowadzenie teleturnieju w "Co mi zrobisz...", tak w wypadku Pracza najważniejszą rolą u Barei jest chyba piosenkarz Koracz i jego "piosenka o zdrowiu" (w tym samym filmie, ba, w tym samym teleturnieju).

Offline

 

#13 22-02-2007 08:47:27

helmutt
Użytkownik
Zarejestrowany: 11-09-2006
Posty: 137

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

TRoCIn :

helmutt :

Stanisława Celińska - pani Lusia - pamiętana z "Alternatyw" jako magister Bożenka, poza tym jako narzeczona Leszka Góreckiego z "Daleko od szosy". Potem trochę sobie pogorszyła notowania grając w znanym polskim szmatławcu.

A wiejską dziewczynę Leszka - Bronkę - to grała Sławomira Łozińska, bo chyba o nią Ci chodziło,

No fuck....tycznie. Ciekawe czemu te dwie aktorki mi się zawsze mylą?

A przypomniałem sobie, że przedwczoraj w jakimś serialu tylko zabijcie mnie, ale nie pamiętam jaki tytuł i na jakim kanale widziałem aktorkę, ktróa grała Koniuszkową (matkę Marianka). może ktoś dopomoże mojej pamięci?


Konie to wspaniałe zwierzęta. Jest z nich najsmaczniejsza kiełbasa.

Offline

 

#14 22-02-2007 09:48:06

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

helmutt :

A przypomniałem sobie, że przedwczoraj w jakimś serialu tylko zabijcie mnie, ale nie pamiętam jaki tytuł i na jakim kanale widziałem aktorkę, ktróa grała Koniuszkową (matkę Marianka). może ktoś dopomoże mojej pamięci?

Chyba 'Samo życie' na polsacie, a oprócz tego to pamietam ją jeszcze z filmu Kogel Mogel jako koleżanka z pracy pani Wolańskiej, przed którą roztaczała katastroficzne wizje zatrudnienia młodej bejbisiter.
No i oczywiście jeszcze 'Co mi zrobisz jak mnie złapiesz' - "...ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi..." - koleżanka dyrektorowej Krzakoskiej

Ostatnio edytowany przez TRoCIn (22-02-2007 10:04:17)

Offline

 

#15 22-02-2007 12:20:30

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Troche nie na temat, ale niedawno Koniuszkowa tez mi mignela w jakiejs reklamie TV kleju do sztucznej szczeki, czy czyms w tym stylu :)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#16 22-02-2007 14:33:52

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Oj, oj, w reklamie to jest babcia z M jak miłość, chyba że jest jeszcze inna reklama o sztucznych szczękach

Offline

 

#17 22-02-2007 19:52:36

Rob-Chłop
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 14-09-2006
Posty: 115
WWW

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

TRoCIn :

No i oczywiście jeszcze 'Co mi zrobisz jak mnie złapiesz' - "...ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi..." - koleżanka dyrektorowej Krzakoskiej

koleżanka? mnie to wyglądało na ukryty lesbijski związek. te czułe buziaki w usta podczas teleturnieju były nader wymowne... :)))


Spowodu zabraknięcia towaru spszedasz wszczymana.

Offline

 

#18 23-02-2007 01:33:50

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Przyznam szczerze, że nigdy nie miałem takiego skojarzenia. :))

Offline

 

#19 23-02-2007 16:07:52

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Ja osobiście też nie


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#20 06-03-2007 20:37:51

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

najlepsi ze Zmienników wg mnie to: Zaleski (szef kompanii sierżant Kufel - Samowolka), Wardejn (Marian Wolański - Kogel-Mogel), Rewiński (Stefan "Siara" Siarzewski - Kiler 1 i 2), Pokora i Dmochowski (oberleutnant von Nogay i generał - C.K. Dezerterzy), Kowalewski (szef kompanii - C.K. Dezerterzy, pułkownik Molibden -  Rozmowy Kontrolowane), Opania (Zadra - Czterej Pancerni, generał Mozambik - Rozmowy Kontrolowane), Kobuszewski (jako kabareciarz, ojciec Habera - Złoto Dezerterów), Dedek (Wawro - Psy, Mały - Poranek Kojota) i wspaniały Englert (Ferdynand Lipski - Kiler 1 i 2, Kowalski - Ekstradycja, major Jeremi - Złoto Dezerterów)


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#21 02-11-2007 17:03:27

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Inspektor Belon :

Troche nie na temat, ale niedawno Koniuszkowa tez mi mignela w jakiejs reklamie TV kleju do sztucznej szczeki, czy czyms w tym stylu :)

jedyna produkcja tv w ktorej widzialem ja w ostatnich latach byly "miodowe lata", gdzie grala sasiadke-plotkare

Offline

 

#22 02-11-2007 17:24:58

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Mieczysława Hryniewicza to tak naprawdę znam ze ZMIENNIKÓW, ale widziałem go też w "Prywatnym Śledztwie".


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#23 17-01-2009 21:25:27

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Obejrzałem "Zapis zbrodni", o którym wspomina p. Hryniewicz, że to chyba była jego życiowa rola. Robi wrażenie, mimo że te dialogi napisane jakoś tak... nie wiem czy młodzi ludzie w ten sposób ze sobą rozmawiali, nawet jeśli tych czasów nie pamiętam. Sami główni bohaterowie są bardzo wymownie narysowani, a pod koniec nawet troche ich żal. Chociaż popełnili najcięższe zbrodnie i ich wina nie podlega dyskusji, to jednak trochę ich żal, że nikt ich nie nauczył, że jednak można inaczej...


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#24 17-01-2009 23:42:03

ziemiadokwiatów
Użytkownik
Zarejestrowany: 24-02-2008
Posty: 227

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

scorpio44 :

Skoro już mówimy o Mieczysławie Hryniewiczu, to akurat moim zdaniem rewelacyjnym aktorem nigdy nie był (a raczej zawsze był takim sobie - akurat w Zmiennikach zagrał nie najgorzej, ale bez przesady, są momenty, w których jest żałośnie sztuczny

A o które momenty konkretnie koledze chodzi?


- A gdzie plac?
- Nie ma, zalali go wodą. Robi się takie numery dla widoku
- Pani Kasiu pieniądze pani ma? A głowę?
- Myśleć trzeba, myśleć!

Offline

 

#25 18-01-2009 01:50:46

zdzichu
Użytkownik
Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 4

Re: Aktorze ze "Zmienników" w innych produkcjach.

Myślę, że ta "sztuczność" była w pełni zamierzona. Ja to tak odbieram.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson