Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#26 20-03-2007 17:18:26

Dreamzzz83
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-02-2007
Posty: 8

Re: Losy pojazdów z serialu

To skoro ,, gadam bzdury ,, el comendanto to zycze Ci powodzenia w szukaniu igly w stogu siana. Dlatego igly w stogu siana , ze blachy WAE 606B nie istnieja i nigdy nie istniały - wiem to na 200 % bo sprawdzilem te numery - nie ma ich w rejestrze i nigdy nie bylo , nie wiem wiec jak masz zamiar znalezc to auto - co poprosisz sliczna Pania zeby udostepnila Ci blachy i adresy wszystkich zoltych 125p z lat 1977 - 1986 z Warszawy ??? Radze dac sobie spokoj i zalozyc ze auto juz dawno nie istnieje , tak bedzie nam wszystkim latwiej.

Offline

 

#27 20-03-2007 17:20:34

Dreamzzz83
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-02-2007
Posty: 8

Re: Losy pojazdów z serialu

marian z fiata :

major!    u mego kumpla stoji taki  fiat wszystko to samo to chyba tez byla taksowka bo ma  kable po kogucie na dachu i na  drzwiach  ma wylom moze to 1313 gdy pytalem kogo to  to on mi powiedzial ze to jego sasiada ktory jest zlotowom  ale teraz jezdzi mercem  chce go sprzedac za430 zl bo pytalem.

A odnosnie tej wypowiedzi to zanim wszyscy zaczna sie napalac to niech autor wysle foty , to podstawa , bo jak na razie zakrawa mi to na kolejna bajeczke.

Offline

 

#28 20-03-2007 19:13:12

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Losy pojazdów z serialu

marian z fiata :

major!    u mego kumpla stoji taki  fiat wszystko to samo to chyba tez byla taksowka bo ma  kable po kogucie na dachu i na  drzwiach  ma wylom moze to 1313 gdy pytalem kogo to  to on mi powiedzial ze to jego sasiada ktory jest zlotowom  ale teraz jezdzi mercem  chce go sprzedac za430 zl bo pytalem.

Marian no to trzeba było kupować!!! :D


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#29 20-03-2007 19:57:21

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Losy pojazdów z serialu

Dreamzzz83 :

To skoro ,, gadam bzdury ,, el comendanto to zycze Ci powodzenia w szukaniu igly w stogu siana. Dlatego igly w stogu siana , ze blachy WAE 606B nie istnieja i nigdy nie istniały - wiem to na 200 % bo sprawdzilem te numery - nie ma ich w rejestrze i nigdy nie bylo , nie wiem wiec jak masz zamiar znalezc to auto - co poprosisz sliczna Pania zeby udostepnila Ci blachy i adresy wszystkich zoltych 125p z lat 1977 - 1986 z Warszawy ??? Radze dac sobie spokoj i zalozyc ze auto juz dawno nie istnieje , tak bedzie nam wszystkim latwiej.

Gdzie sprawdzales???

W WK? Jezeli tak, to oszczedzisz mi drogi i paliwa na Wiktorska.

Sprobuje dotrzec tu i tu . Dobrze jest miec tatusia ze znajomosciami :>

Ostatnio edytowany przez el_comendanto (20-03-2007 19:57:57)

Offline

 

#30 20-03-2007 19:59:30

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Losy pojazdów z serialu

el_comendanto :

Dreamzzz83 :

To skoro ,, gadam bzdury ,, el comendanto to zycze Ci powodzenia w szukaniu igly w stogu siana. Dlatego igly w stogu siana , ze blachy WAE 606B nie istnieja i nigdy nie istniały - wiem to na 200 % bo sprawdzilem te numery - nie ma ich w rejestrze i nigdy nie bylo , nie wiem wiec jak masz zamiar znalezc to auto - co poprosisz sliczna Pania zeby udostepnila Ci blachy i adresy wszystkich zoltych 125p z lat 1977 - 1986 z Warszawy ??? Radze dac sobie spokoj i zalozyc ze auto juz dawno nie istnieje , tak bedzie nam wszystkim latwiej.

Gdzie sprawdzales???

W WK? Jezeli tak, to oszczedzisz mi drogi i paliwa na Wiktorska.

Sprobuje dotrzec tu i tu . Dobrze jest miec tatusia ze znajomosciami :>

Tak BTW...

Nie wiem, czy ktos zauwazyl, ale w odcinku z licytacja fiat ma pod uszczelka szyby czolowej kolor pomaranczowy. Wiec jezeli bylo to auto to, ktorym jezdzono przez wiekszosc odcinkow, to nie wyszlo ono z fabryki zolte, a pomaranczowe.

Offline

 

#31 21-03-2007 15:48:55

Dreamzzz83
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-02-2007
Posty: 8

Re: Losy pojazdów z serialu

el_comendanto :

Dreamzzz83 :

To skoro ,, gadam bzdury ,, el comendanto to zycze Ci powodzenia w szukaniu igly w stogu siana. Dlatego igly w stogu siana , ze blachy WAE 606B nie istnieja i nigdy nie istniały - wiem to na 200 % bo sprawdzilem te numery - nie ma ich w rejestrze i nigdy nie bylo , nie wiem wiec jak masz zamiar znalezc to auto - co poprosisz sliczna Pania zeby udostepnila Ci blachy i adresy wszystkich zoltych 125p z lat 1977 - 1986 z Warszawy ??? Radze dac sobie spokoj i zalozyc ze auto juz dawno nie istnieje , tak bedzie nam wszystkim latwiej.

Gdzie sprawdzales???

W WK? Jezeli tak, to oszczedzisz mi drogi i paliwa na Wiktorska.

Sprobuje dotrzec tu i tu . Dobrze jest miec tatusia ze znajomosciami :>

Sprawdzalem tak jak sprawdza to POLICJA. Dalej sie domysl gdzie sprawdzalem. Z oczywistych powodow nie bede pisal tego na forum. Nie bede Ci oszczedzal drogi ani paliwa , bo dla mnie temat jest zamkniety. Auta sie nie znajdzie i tyle zreszta nie wiem jak masz zamiar go szukac - moze teraz w spisie pomaranczowych z tamtych lat ??? Ale spoko , wazne ze masz dobre checi. Jak znam zycie predzej czy pozniej Ci minie po tym jak nabiegasz sie bez sensu i nic z tego nie wyjdzie. Odnosnie tatusia , to jesli byla to jakas aluzja do mnie to przystopuj z takimi tekstami a po przeczytaniu pierwszej linijki pewnie juz sie domyslasz jak sprawdzilem to o czym piszemy. Narka.

Offline

 

#32 21-03-2007 16:35:27

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Losy pojazdów z serialu

Dreamzzz83 :

el_comendanto :

Dreamzzz83 :

To skoro ,, gadam bzdury ,, el comendanto to zycze Ci powodzenia w szukaniu igly w stogu siana. Dlatego igly w stogu siana , ze blachy WAE 606B nie istnieja i nigdy nie istniały - wiem to na 200 % bo sprawdzilem te numery - nie ma ich w rejestrze i nigdy nie bylo , nie wiem wiec jak masz zamiar znalezc to auto - co poprosisz sliczna Pania zeby udostepnila Ci blachy i adresy wszystkich zoltych 125p z lat 1977 - 1986 z Warszawy ??? Radze dac sobie spokoj i zalozyc ze auto juz dawno nie istnieje , tak bedzie nam wszystkim latwiej.

Gdzie sprawdzales???

W WK? Jezeli tak, to oszczedzisz mi drogi i paliwa na Wiktorska.

Sprobuje dotrzec tu i tu . Dobrze jest miec tatusia ze znajomosciami :>

Sprawdzalem tak jak sprawdza to POLICJA. Dalej sie domysl gdzie sprawdzalem. Z oczywistych powodow nie bede pisal tego na forum. Nie bede Ci oszczedzal drogi ani paliwa , bo dla mnie temat jest zamkniety. Auta sie nie znajdzie i tyle zreszta nie wiem jak masz zamiar go szukac - moze teraz w spisie pomaranczowych z tamtych lat ??? Ale spoko , wazne ze masz dobre checi. Jak znam zycie predzej czy pozniej Ci minie po tym jak nabiegasz sie bez sensu i nic z tego nie wyjdzie. Odnosnie tatusia , to jesli byla to jakas aluzja do mnie to przystopuj z takimi tekstami a po przeczytaniu pierwszej linijki pewnie juz sie domyslasz jak sprawdzilem to o czym piszemy. Narka.

Nie wiem kim jest twoj tatus, ale wiem kim moj jest i zaluje ze tak pozno na to wpadlem :D

pewnie sie tak skonczy, ze bede biegal i nic nie wyjdzie, ale do odwaznych swiat nalezy :D

Ja obstawiam, ze auto bylo autem sluzbowym TVP i jako ze bylo juz wypierdziane to oddano je do serialu. Jeszcze na poczatku lat 90 tych TVP mialo w swym inwentarzu mnostwo FSO i Polozenow.

Popytam tam gdzie moge i nie mowie tu jedynie o WK ani milicji i jak juz bede wiedzial something dam znac :D

Offline

 

#33 21-03-2007 16:50:00

Dreamzzz83
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-02-2007
Posty: 8

Re: Losy pojazdów z serialu

Zrobisz jak bedziesz chcial , ale wg. mnie jedyny najbardziej sensowny punkt zaczepienia to odwiedzenie jakis archiwow TVP albo Wytworni Filmowej ( wiesz gdzies gdzie krecili ten serial ) , w takich miejscach musza miec jeszcze gdzies jakies kwity , potwierdzenia wypozyczenia czy cos takiego , mozna by pogadac z kims na gorze , pomarudzic ze zalezy i takie tam i moze cos by z tego wyszlo ... chodzi o to zeby miec jakis papier potwierdzajacy i wreszcie rozmywajacy wszystkie legendy - papier na ktorym czarno na bialym pisaloby ze wypozyczono zoltego deefa do tego serialu o takich i takich numerach nadwozia ( bo te numery to teraz skarb ). Dzialaj , jakbys cos wiedzial dawaj znac , ja tez napisze jakbym cos wyczail. Pzdr.

Offline

 

#34 27-03-2007 12:41:15

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Losy pojazdów z serialu

Cos tam znalazlem fajnego grzebiac w starych smieciach :D

Tak sobie teraz patrzylem na screeny z filmu i na kazdym zdjeciu litera E w rejestracji oraz B  sa jakby z innej parafii. Nie zwrocilem na to uwagi w trakcie projekcji filmu. I teraz wazna uwaga: Choc do niedawna dalbym sie pokroic za to, ze taryfy z MPT mialy rejestracje WGT XXXX* to jednak teraz wiem, ze mialy one blachy WAI XXX X gdzie ostatni X to jakas litera alfabetu. Pozwala to przypuszczac, ze niebieski fiat 1313 byl faktyczna taryfa, wypozyczona do filmu. Nietrudno jest zrobic "T" z "I" oraz np. "P" z "B". Poniewaz w 1986 roku taryfy mialy blachy np WAI 332 R ( litera zalezy chyba od rocznika rejestracji ) w 1985 np "P" to mozna uznac, ze niebieskie auto mialo B na poczatku. To takie moje przemyslenia odnosnie tego co odnalazlem. Wrzuce niedlugo skan - mysle, ze to fajna ciekawostka posrednio zwiazana z serialem :D

* WGT mialy chyba prywatne taksowki.

I jeszcze jedno:

Jest taka scena gdzie kasia odbiera koniuszkowa od fryzjera, pod przebraniem mariana. Stoi tam fiat zielono groszkowy z rejestracja niby WUF 179B ale widac, ze to WUF 1798 albo 3 To tez z mokotowa autko :D

Moja lada miala takie :D

Offline

 

#35 27-03-2007 19:07:49

Dreamzzz83
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-02-2007
Posty: 8

Re: Losy pojazdów z serialu

A ja wyczytalem na jakims forum o tablicach ze niebieski Fiat mial typowo filmowe blachy ktore pozniej ( te same ) jezdzily na Volvo w serialu ... no wlasnie nie pamietam , ale serial byl z Delągiem , gral tam kierowce jakiejs szychy. Podobno to te same rejestracje. Pzdr.

Offline

 

#36 28-03-2007 11:27:15

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Losy pojazdów z serialu

Film to pewnie 'Tygrysy Europy' ale jakie to volvo mialo blachy to nie wiem

Offline

 

#37 29-03-2007 16:31:44

Maaciass
Użytkownik
Zarejestrowany: 01-01-2007
Posty: 35

Re: Losy pojazdów z serialu

Srebrne Volvo 960 a numery rejestracyjne pochodzą z niebieskiego Fiata:WAT-039P.

Offline

 

#38 29-03-2007 19:13:59

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Losy pojazdów z serialu

Na pewno srebrne ? Z tego co pamiętam Deląg był kierowcą czarnego volvo...

Zresztą fragment opisu jednego z odcinków nie pozostawia wątpliwości:

"Czarne volvo, zajeżdżające regularnie pod ich blok z zabójczo przystojnym Jackiem za kierownicą, robi bowiem nie tylko na niej wielkie wrażenie."

.

Offline

 

#39 30-03-2007 12:34:24

Maaciass
Użytkownik
Zarejestrowany: 01-01-2007
Posty: 35

Re: Losy pojazdów z serialu

Mój błąd.Faktycznie czarne jest.Pomyliło mi się z "Ekstradycją".W każdym razie rzeczona tablica sie zgadza.

Offline

 

#40 30-03-2007 18:23:29

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Losy pojazdów z serialu

Naprawdę się zgadza, dajcie screena bo nie uwierzę :)
To by się zgadzało z opisem że ta tablica jest fikcyjna na użytek filmu będąca w zasobach WFDiF.

A i ciekawostka z wortalu Polskie Tablice Rejestracyjne , może już to ktoś napisał, też o 125p i volvo:

"pierwsza taksowka, ktora jezdzil Jacek, 125p w kolorze niebieskim miala numer WAT 039P, ktory w zaden sposob nie da sie przypisac do zadnej dzielnicy. Nota bene ta sama blacha wystapila w filmie Machulskiego pt. VIP z 1991 na samochodzie Volvo 960." 
.
.

Offline

 

#41 20-07-2008 13:40:28

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Losy pojazdów z serialu

Dreamzzz83 :

A ja wyczytalem na jakims forum o tablicach ze niebieski Fiat mial typowo filmowe blachy ktore pozniej ( te same ) jezdzily na Volvo w serialu ... no wlasnie nie pamietam , ale serial byl z Delągiem , gral tam kierowce jakiejs szychy. Podobno to te same rejestracje. Pzdr.

http://images23.fotosik.pl/251/8bbf2b1b122c8726.jpg

Chyba się to nie zgadza.
PS. To jest volvo 850

Tablica WAT 039P musi być faktycznie na stanie WFDIF skoro wisiała na ścianie w "13 Posterunku" który był kręcony w halach WFDIF.
Z resztą już tu na forum było gdzieś pisane na ten temat.

Ostatnio edytowany przez YACEK (20-07-2008 13:46:10)


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#42 21-11-2008 15:55:32

romek
Użytkownik
Zarejestrowany: 17-11-2008
Posty: 25

Re: Losy pojazdów z serialu

1.Miejmy nadzieję,że ,,po Warszawskich mknie ulicach''
2.Ja bym sprawdził blachy WNC,te co Krashan malował pastą do zębów
3.Trzeba to sprawdzić we właściwym WK
4.Teoretycznie jest Ochrona Danych Osobowych,więc mogą nie powiedzieć nazwiska,ale to pewnie albo MPT albo S.Bareja lub TVP.

Offline

 

#43 21-11-2008 18:45:38

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

Re: Losy pojazdów z serialu

Ja byłem, chciałem sprawdzić numery silnika Fiata który był na licytycji jako pierwszy ale mnie dupki wyśmieli jak powiedziałem że to ze Zmienników, wkurzyłem się i sobie poszedłem ale jak tato będzie tam szedł lub jak będziemy załatwiać papiery odnośnie mojego Fiata to się zapytam i nie wyjdę z tamtąd póki nie sprawdzą numerów silnika tego Fiata i rejestru żółtych Fiatów z Warszawy i Gniezna.


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

#44 21-11-2008 20:35:00

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Losy pojazdów z serialu

sorry, ale jezeli rzeczywiscie cos takiego walnales to trudno nie bylo sie smiac, bo to troche smieszne... nie wiem ile masz lat, ale chyba nie jestes jeszcze pelnoletni, wiec cie rozumiem i ja sie nie smieje

Ostatnio edytowany przez WRC (21-11-2008 20:35:46)

Offline

 

#45 22-11-2008 17:54:28

CalibroManiac
Użytkownik
Od: Sochaczew
Zarejestrowany: 30-07-2008
Posty: 69

Re: Losy pojazdów z serialu

już to pisałem ale mówie jeszcze raz że tablica WAT-039P zagrała też w mało znanym filmie Juliusza Machulskiego V. I. P. Była na Lanci służbowej pana zwanego jako delekta on był chyba ambasadorem albo kimś tam. Postaram sie zrobić zdjątko

Offline

 

#46 22-11-2008 18:01:35

CalibroManiac
Użytkownik
Od: Sochaczew
Zarejestrowany: 30-07-2008
Posty: 69

Re: Losy pojazdów z serialu

http://images26.fotosik.pl/298/1bfcd091576d855b.jpg

Offline

 

#47 22-11-2008 21:52:39

CalibroManiac
Użytkownik
Od: Sochaczew
Zarejestrowany: 30-07-2008
Posty: 69

Re: Losy pojazdów z serialu

Ja konkrety podaje w końcu wychowałem sie 54 km od wawy

Offline

 

#48 24-11-2008 20:16:02

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

Re: Losy pojazdów z serialu

No ja mam 13 lat


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

#49 24-11-2008 20:24:40

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Losy pojazdów z serialu

Stasiek :

No ja mam 13 lat

no to ok rozumiem, ale jak na tak mlody wiek to nietypowe, ze interesuja cie takie stare samochody

zwykle w tym wieku interesuja nowoczesne

Offline

 

#50 27-11-2008 15:11:46

romek
Użytkownik
Zarejestrowany: 17-11-2008
Posty: 25

Re: Losy pojazdów z serialu

Ja jak miałem 6(!) lat to kupiłem sobie 126p. Niedawno kupiłem sobie Komara 2320

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson