Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)
  • Indeks
  •  » Miejsca
  •  » Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

#26 24-12-2007 21:17:10

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

scorpio44 :

Tak w ogóle z tego, co mi wiadomo, to ściśle rzecz ujmując Ursynów jest tylko osiedlem należącym (jak wiele innych) do dzielnicy Mokotów.

strasznie glupoty piszesz... ursynow to nie tylko osiedle ale i dzielnica natomiast mokotow to osobna dzielnica na polnoc od ursynowa, z ktorym graniczy od poludnia sprawdz se najlepiej w wikipedii czy czyms jakie sa dzielnice wawy

Offline

 

#27 28-12-2007 09:36:51

filosss
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-07-2007
Posty: 16

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

scorpio44 :

Tak w ogóle z tego, co mi wiadomo, to ściśle rzecz ujmując Ursynów jest tylko osiedlem należącym (jak wiele innych) do dzielnicy Mokotów.

Mylisz się Panie kolego. rsynów to oddzielna dzielnica, przedewszystkim administracyjnie.

Jordan :

Nie chcę zakłądać nowego tematu bo to w sumie błahostka, ale skoro jesteśmy przy mieszkaniach.
Wczoraj tak jakoś natrafiłem na Krótki film o miłości i moją uwagę przykuły charakterystyczne balkony takie jak tutaj:
http://www.zmiennicy.com/gfx/galeria/ci … kich-2.jpg
Może to ten sam blok - Warszawy nie znam i nie wiem ile takich bloków stoi ;)
.

A co do tych balkonów to obawiam się że również jesteście w błędzie. Takie balkony na Ursynowie nie występują... To jest rama H i cały Służew nad Dolinką jest zbudowany wg tej technologii. Do tego dochodzi os. Stawki również w calości w tej technologii wykonane (choć jest kilkunastokrotnie mniejsze od Służewia). Innych dużych osiedli w tej technologii w Warszawie nie ma. Pojawiają się pojedyncze bloki na Żoliborzu (okolice Przasnyskiej) i może na innych dzielnicach ale w śladowych ilościach.

Offline

 

#28 28-12-2007 23:59:42

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Na Gocławiu jest kilka takich bloków. Widziałem w święta jak jechałem do rodzinki.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#29 22-01-2008 19:24:46

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Rzeczywiscie jest, ale na pewno nie wystepowaly w serialu. Goclaw byl w serialu "Siedem Zyczen" :D

Wrzucam dwie swiezutkie fotki najprawdopodobniej bloku Oborniaka. Zrobione "w pedzie" zreszta bateria jak zwykle padla :/

Na foto numer dwa jasnejszy kwadrat to najprawdopodobniej wlasciwa klatka, tak stwierdzam po analizie filmu, podjade tam jutro z naladowanym sprzetem i ofoce dokladniej.

http://aycu26.webshots.com/image/40065/2004886007230919098_rs.jpg

http://aycu22.webshots.com/image/41941/2004899331820893648_rs.jpg

Offline

 

#30 01-09-2010 01:32:06

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

filosss :

...Strasznie tandetnie była przygotowana scenografia, makieta tego mieszkania... Wiadomo, że całośc nagrywana studyjnie... ...

Wykonywanie zdjęć niestudyjnie jest strzałem w kolano... dlaczego... temat prosty:
- jak oświetlić pomieszczenie?
- jak zmieścić ekipę filmową?
- jak pomieścić sprzęt filmowy?

Wyobraźmy sobie, że do pokoju (nawet dużego) zapraszacie:
- Operatora kamery
- Pomocnika operatora (wózkarza)
- Dźwiękowca
i już robi się ciasnawo, a jak oni wezmą w łapki kamerę studyjną oraz 4 metrową wędkę z mikrofonem to już bida...
A jeszcze aby mikrofonu nie umaczać w kadrze... Więc może zamiast wędki weźmiemy Boom... i już aktorzy stoją pod przeciwległą ścianą i nie mają przestrzeni do grania.

Dorzućmy do tego technikę nie dzisiejszą, gdzie wszystko było większe i cięższe i jest problem... czytaj unikamy fabrycznych mieszkań i staramy się budować makiety. Ba zazwyczaj jak się buduje pomieszczenia to tam nie ma kątów prostych... wszystkie kąty buduje się jako rozwarte, bo tego i tak nie będzie widać, a tak jest wygodniej.

A tak bardziej w temacie... mieszkanie wdowy/niewdowy po poecie-bliźniaku mieszkała na Jelonkach w jednym z tych długich bloków.

http://www.zumi.pl/namapie.html?&lo … tive=false

Offline

 

#31 29-08-2012 10:10:57

tomekl
Użytkownik
Od: Tarnów
Zarejestrowany: 29-08-2012
Posty: 11

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Inspektor Belon :

scorpio44 :

YACEK :

Większość bloków na Ursynowie ma takie balkony.

Ale blok Kasi to Wałbrzyska, więc nie Ursynów.

Walbrzyska to konkretnie "Sluzew nad Dolinka" czyli taki, powiedzmy sobie, niewielki bufor miedzy Mokotowem a Ursynowem. Na samym Ursynowie nie spotkalem sie z takimi balkonami, natomiast na SnD jest takich konstrukcji cala masa.

Nie znam Warszawy dokładnie - czyli w zasadzie okolice miejsca, w którym był blok Alternatywy 4 (Grzegorzewska)?

Offline

 

#32 01-09-2012 14:58:59

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

tomekl :

Nie znam Warszawy dokładnie - czyli w zasadzie okolice miejsca, w którym był blok Alternatywy 4 (Grzegorzewska)?

Grzegorzewskiej to już Ursynów pełną gebą (okolice metra Imielin), natomiast Wałbrzyska znajduje się 3 stacje metra dalej na północ (stacja Służew).

Ostatnio edytowany przez Inspektor Belon (01-09-2012 14:59:23)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#33 24-09-2012 22:17:19

Phinek
Użytkownik
Od: Warszawa Jelonki
Zarejestrowany: 01-09-2010
Posty: 78
WWW

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Alternatywy to okolice Grzegorzewskiej i Szolc-Rogozińskiego.

Mieszkał tam ojciec szwagra i nie raz opowiadał jak do jednego z odcinków przywieziono parowóz i potem zanim go nie wywieziono z powrotem do Sochaczewa jak się dzieciaki na nim próbowały bawić.

Offline

 

#34 15-10-2012 18:05:12

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Byłem tam (Alternatywy 4) rok temu i powiem tym, którzy jeszcze nie odwiedzili tego miejsca, że trafić tam jest wyjątkowo łatwo, a jeśli się przegapi, to czeka Was gierkowski osiedlowy labirynt, zupełnie jak z filmów mistrza Barei :D

Ostatnio edytowany przez Pleban (15-10-2012 18:06:36)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#35 16-12-2012 11:45:03

kalodont
Użytkownik
Zarejestrowany: 16-12-2012
Posty: 5

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

scorpio44 - nie do końca. Wprawdzie w trakcie kręcenia serialu rzeczywiście tak było - Ursynów był osiedlem w obrębie dzielnicy Mokotów, ale już od 2002 r. Ursynów jest osobną dzielnicą.

Offline

 

#36 21-02-2014 08:15:04

perelka
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-12-2013
Posty: 17

Re: Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Wałbrzyska 15 to nie jakiś bufor między dzielnicami, tylko dzielnica Mokotów, a parowóz nie był z Sochaczewa...

Offline

 
  • Indeks
  •  » Miejsca
  •  » Mieszkanie Pióreckich i inne mieszkania w Zmiennikach.

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson