Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 02-02-2008 11:04:44

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Wywiad

Witam!Znałazłam dzisiaj wywiad z MIeczysławem Hryniewiczem podaję wieć go może kogoś to zainteresuje ;)

Milionom telewidzów Mieczysław Hryniewicz (56 l.) kojarzy się z dwoma rolami: pantoflarza Włodka Zięby z "Na Wspólnej" i taksówkarza Jacka ze "Zmienników". Tę drugą rolę aktor wspomina z wielkim sentymentem.

- Zanim zagrałem w "Zmiennikach", w 1974 roku wystąpiłem jako zabójca taksówkarza w "Zapisie zbrodni". Ludzie pamiętają to do dziś. Niedawno wsiadłem do taksówki, a kierowca mówi "Oj, nieprzyjemnie się pana wiezie", myśląc o tamtym filmie.

Ten drugi taksówkarz, Jacek ze "Zmienników", był o wiele sympatyczniejszy. Ma pan jakieś fory u taksówkarzy?
- Nie. Ci w Warszawie mają ksywę "Cierp". Wiezie taki pasażera i cały czas opowiada, jak strasznie mu się tak robota nie opłaca. Co prawda teraz mniej narzekają, ale i tak nie lubię tego słuchać. Nie wożą mnie za darmo.

Jak pan trafił do "Zmienników"?
- Wtedy odbywały się zdjęcia próbne. Różniły się od dzisiejszych castingów tym, że reżyserzy już mniej więcej wiedzieli, kogo chcą zatrudnić. Chodzili częściej do teatru i znali aktorów.

Dlaczego Stanisław Bareja wybrał właśnie pana?
- Bo szybko zrozumiałem, że to film nie o mnie, tylko o Ewie Błaszczyk. To jej mąż napisał ten scenariusz. Moja przebiegłość polegała na tym, że byłem dla Ewy partnerem. Nie walczyłem z nią, żeby pokazać, co umiem. Nawet w rękę na tych zdjęciach próbnych jej nie pocałowałem, bo miała przylepione wąsy. Przywitałem się z nią jak facet z facetem.

Bareja słynął z poczucia humoru. Bawiliście się dobrze na planie?
- Ciężko pracowaliśmy. Pan Stanisław był człowiekiem bardzo ekonomicznym, więc zamiast zaplanowanych dwóch scen dziennie robiliśmy cztery. Wiedział doskonale, o co mu chodzi. Nie chciał powtarzać scen w nieskończoność, skoro wiedział, że aktor i tak jest najlepszy w pierwszym dublu.

Po "Zmiennikach" pojawił się pan w wielu filmach, ale aż do serialu "Na Wspólnej" nie były to role pierwszoplanowe.
- Cały czas żyłem z aktorstwa, ale też z handlu i budownictwa. Jeździłem do Francji na dwa-trzy miesiące i pracowałem m.in. jako hydraulik, bo właśnie nim jestem z wykształcenia. Niedawno, kiedy we Francji odbywało referendum konstytucyjne, a francuska prasa straszyła zalewem polskich hydraulików, odwiedziłem przyjaciela, który siedział w komisji i szepnąłem mu na ucho: "polski hydraulik przybył". Ubawiliśmy się.

Może pan też by wsparł jakąś kampanię wyborczą?
- Raczej nie. Ktoś kiedyś powiedział że lepiej nie wiedzieć, jak się robi parówki i politykę. Choć dziś odtłuszczone paróweczki i dobry salceson nie są złe. Na wykwintnych przyjęciach to właśnie on znika pierwszy z półmisków.


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#2 02-02-2008 11:54:52

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Wywiad

dzieki niesamowita jestes !!!

hah "cierp", ciekawe co to znaczy, to okreslenie znac moze chyba tylko m. hryniewicz

Offline

 

#3 02-02-2008 13:29:46

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Wywiad

WRC :

dzieki niesamowita jestes !!!

hah "cierp", ciekawe co to znaczy, to okreslenie znac moze chyba tylko m. hryniewicz

Pewnie skrot od "cierpiacy" ;)


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#4 02-02-2008 15:01:05

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Wywiad

To jest fragment wywiadu.Reszta jest nie o Zmiennikach więc nie dałam


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#5 02-02-2008 22:04:44

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Wywiad

Cierp to od cierpiarza jest. Daj resztę.

Offline

 

#6 02-02-2008 23:48:54

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Wywiad

skoro w stolicy mowia, ze cierpiacy to co w innych miastach dopiero musza mowic

Offline

 

#7 03-02-2008 08:47:52

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Wywiad

nie ma śmiacia, pewnie tak musi być naprawdę bo na taxi widziałem już nawet Dacie


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#8 03-02-2008 09:51:57

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Wywiad

Reszta wywiadu :
Może ludzie jednak tęsknią za PRL-em?
- Nie. Wtedy salceson był ohydny - jak nasza rzeczywistość. Poza tym wówczas nie mieliśmy w domu paszportów. Z drugiej strony, na "Zmienników" patrzę z nostalgią. Ważyłem wtedy 73 kilogramy. Teraz trochę więcej.

To przez ten salceson!
- Nie jestem "słynącym z ascetycznego trybu życia Mieczysławem Hryniewiczem".

Gdyby nie mógł pan pracować jako aktor, ma pan deskę ratunku.
- No nie. Od czasu, kiedy kończyłem technikum, nie zmieniła się jedynia grawitacja, dzięki której woda płynie jak płynęła. Ale technologia poszła naprawdę do przodu. Pamiętam jak w 1980 roku pojechałem pierwszy raz do Francji. Pierwszego dnia poszedłem do Luwru, drugiego dnia na giełdę, trzeciego - do sklepu z materiałami budowlanymi. Tam było wszystko: wiertarki, gwoździe, śrubki, rury miedziane, farby we wszystkich kolorach tęczy, tapety... Zawrót głowy dla przybysza z Polski.

Ale panu, jako aktorowi, było jednak trochę łatwiej w życiu.
- Oczywiście! Kiedyś grałem w "Kobrze" - telewizyjnym spektaklu kryminalnym. Miał on trzy części i po drugiej pani w sklepie mięsnym chciała mi sprzedać kawał wołowiny bez kartek, pod warunkiem że powiem jej, kto zabił. Innym razem, na warszawskim rondzie de Gaulle'a zagapiłem się i skręciłem w ulicę, chociaż był zakaz. Zatrzymał mnie milicjant i mówi: "Panie Hryniewicz, by się pan wstydził, stary warszawski taksówkarz na bakier z przepisami!". Na szczęście nie było żadnych niemiłych konskwencji.

Ale lubi pan jeździć po Polsce.
- Bo żonę mam w Gorzowie Wielkopolskim. Nazywa się Ewa Strebejko, jest fantastyczną malarką, robi scenografie teatralne i dekoruje wnętrza.

Czy w domu nie jest pan taki sam, jak pana bohater z "Na Wspólnej", Włodek Zięba?
- Mam więcej energii. Dlatego najbardziej lubię sceny, kiedy kłócę się z moją serialową żoną, czyli Bożeną Dykiel. Z Bożenką znamy się od dawna i rozumiemy doskonale. Ale generalnie gram safandułę. Przy moim temperamencie nie jest to proste. Na szczęście Włodek potrafi walnąć pięścią w stół.

Prawdziwa żona nie jest zazdrosna o serialową?
- Są zupełnie inne: poczynając od osobowości i zawodu, a skończywszy na kolorze włosów. Bożenie podobają się obrazy mojej żony. Poznały się i polubiły.

Ile czasu jesteście razem?
- Pięć lat. To stosunkowo świeży związek. Czuję się w nim świetnie. Żona też nie narzeka. Mój pierwszy związek się nie udał. Ale chyba byłem za młody. Coś nie zagrało. Potem miałem przerwę. Szukałem właściwej osoby i znalazłem.

I jest pan szczęśliwy?
- Do tego stopnia, że jedna koleżanka aktorka, z litości nie powiem która, choć sama non stop jest nieszczęśliwa, powiedziała mi, że szczęśliwi są tylko głupcy. No więc ja wolę być głupcem. I takiej "głupoty" innym też życzę.


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#9 03-02-2008 16:50:29

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Wywiad

heheheheh tak , taksówkarze zwykle tylko przed ludźmi cierpią , albo naprawdę nie potrafią zarobić . Jak masz ładne czyste i zadbane auto a przede wszystkim jesteś otwarty na ludzi a nie gburowaty to zarobisz ...... Jak masz złoma i jesteś wredny wtedy już gorzej z zarobkiem . Oni tak gadają bo czasem gdy się pytasz wyczuwają potencjalną konkurencje i odradzają a są tacy z którymi szczerze pogadasz

Ostatnio edytowany przez TAXI 666 (03-02-2008 16:52:16)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#10 03-02-2008 17:28:25

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Wywiad

Świetny wywiad, dzięki Sabino.
Ale nie zgodzę się z panem Hryniewiczem odnośnie wędlin - teraz to dopiero gówno produkują :/

Offline

 

#11 03-02-2008 17:58:40

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Wywiad

szukam cały czas jeszce fajnych wywiadów z panem Mietkiem.Jak znajdę to dam ;)


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#12 03-02-2008 19:34:26

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Wywiad

jednak jest cos wartosciowego w dalszej czesci wywiadu, dobrze ze ktos poprosil o to bo ja myslalem, ze nie ma nic

Offline

 

#13 05-02-2008 17:58:48

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Wywiad

pewnie tak musi być naprawdę bo na taxi widziałem już nawet Dacie

Dacia?? To może od razu riksze rowerowe!
Nic dziwnego, że narzeka, jak kupi sobie Logana, przecież na taxi to się wogóle nie nadaje. Już lepszy byłby Passat B3, albo coś w tym stylu.

Ale nie zgodzę się z panem Hryniewiczem odnośnie wędlin - teraz to dopiero gówno produkują :/

Ale nie ma problemu z zakupieniem ich, czego nie da się powiedzieć o wędlinach tamtych czasów. Poza tym salceson naprawdę jest ohydny.

Offline

 

#14 05-02-2008 19:31:55

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Wywiad

fromthesecondside :

pewnie tak musi być naprawdę bo na taxi widziałem już nawet Dacie

Dacia?? To może od razu riksze rowerowe!
Nic dziwnego, że narzeka, jak kupi sobie Logana, przecież na taxi to się wogóle nie nadaje. Już lepszy byłby Passat B3, albo coś w tym stylu :/

może być ten... polonez, yes ?


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#15 06-02-2008 16:05:36

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: Wywiad

W TeleTygodniu był wywiad z Mieczysławem Hryniewiczem o Zmiennikach jak znajdę ten numer to dam go :)


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#16 06-02-2008 20:10:22

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Wywiad

jasnee !! dzieki jestes niesamowita

Offline

 

#17 06-02-2008 20:28:04

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Wywiad

może być ten... polonez, yes ?

Jak dla mnie tak, ale mimo wszystko to jest ciut zbyt archaiczna fura.

Offline

 

#18 06-02-2008 21:56:29

TAXI 666
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-01-2008
Posty: 153

Re: Wywiad

ja chyba mam ten numer a gazetę piętro wyżej na salonach  ;).... idę zobaczę i wrzucę :)


"99% klientów to ludzie z rozmachem , w 100% nietrzeźwi ,wstanie taki to sufit łbem przebije a przy pierwszym kursie drzwi urwie"
-Fama głosi że Wy tam w WPT to macie rajskie życie..
-Dyrektorze Pan nie wierzy temu famie , to blagier

Offline

 

#19 09-02-2008 23:13:54

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Wywiad

fromthesecondside :

może być ten... polonez, yes ?

Jak dla mnie tak, ale mimo wszystko to jest ciut zbyt archaiczna fura.

model nie zmieniony od 20 lat a cenia wzrosła siedmiokrotnie :-D


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#20 11-02-2008 02:12:48

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Wywiad

Polonezy nie są produkowane od 6 lat, i od pierwszych egzemplarzy do ostatnich zmieniono wbrew pozorom bardzo wiele.

Offline

 

#21 11-02-2008 12:53:04

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Wywiad

A wiecie że u naszego "wielkiego brata ze wschodu" od lat osiemdziesiątych produkują nadal Łady 2104, 2107, bez żadnej modernizacji


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 

#22 11-02-2008 15:35:03

autovidol
Użytkownik
Od: Opole
Zarejestrowany: 05-02-2007
Posty: 306

Re: Wywiad

Pawełzmiennik :

A wiecie że u naszego "wielkiego brata ze wschodu" od lat osiemdziesiątych produkują nadal Łady 2104, 2107, bez żadnej modernizacji

bo teraz boją sie oficjalnie coś zerżnąć ze zgniłego zachodu


Chwileczkę, ja zaraz zaraz... zaraz.
Zygmunt! Cho no
Uważaj tramwaj! Widzę... siedemnastka!
Stachu! Cho no

Offline

 

#23 11-02-2008 16:27:18

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Wywiad

do usuniecia-pomylilem sie, jednak robia teraz takie lady, jak w latach 80.

Ostatnio edytowany przez fromthesecondside (11-02-2008 16:35:06)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson