Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)
  • Indeks
  •  » Ciekawostki
  •  » W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

#1 16-04-2008 02:40:30

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Chodzi oczywiście o odc. VI i "skośnookiego sadystę", który jednej kurtyzanie dał but "Salamander, popielatą ósemkę" na zachętę, a następnie "ulotnił się po angielsku". Okazało się, że drugi bucik dał jej koleżance. Wówczas nastąpiła klątwa "oby on w jednym bucie przez pół Polski ganiał, o skur...". Sądząc po charakterystycznym oszustwie i kogo ta klątwa później dosięgła, owym sadystą był Krashan :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#2 16-04-2008 13:23:14

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Przyznaję, że wcześniej o tym nie pomyślałem, a to by pasowało, że to miało sugerować, że chodzi o Krashana. :) Dodatkowo pasuje fakt, że Krashan miał w zwyczaju tak postępować (analogia do połówek dolara z pierwszego odcinka :) ).

Offline

 

#3 16-04-2008 13:42:05

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

O tym właśnie pisałem, że oszustwo pasuje do niego. Połówki dolara, później jak dzwoni z lotniska do "pan fośniak", to ten mówi, że ma jego niezapłacony rachunek z restauracji i mandat, następnie chce "60 tysiąc dolar" od Kłuska, mimo że "strażacka mafia" zażyczyła sobie tylko 50... krętacz pierwszej wody :) Ciekawe swoją drogą czy Bareja chciał uwypuklić przywary narodowe tej rasy czy tylko pojedynczego człowieka.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#4 16-04-2008 21:03:03

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Chyba nie chodziło tu o „rasę” — zauważcie chociażby to, że w filmie ani razu nie pada słowo Tajlandia — zawsze jest Syjam

Offline

 

#5 17-04-2008 00:09:31

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Po pierwsze, Obywatelu Plebanie, gratulacje! Znalezliscie bardzo interesujacy trop! Niby tyle razy sie ten serial ogladalo, a zawsze mozna wykryc w nim nowe ciekawostki ;)


fromthesecondside :

Chyba nie chodziło tu o „rasę” — zauważcie chociażby to, że w filmie ani razu nie pada słowo Tajlandia — zawsze jest Syjam

Podejrzewam, ze bardziej od rasy chodzilo tu o status "studenta/ucznia". Zauwazcie, ze w Zmiennikach Bareja przedstawil "osoby pobierajace nauke" w wyjatkowo nieciekawym swietle:

-Krashan = kombinator
-Wiesio = kombinator & niesamowita wrecz fajtlapa ("zdolny niesamowicie" hehehe)
-"Murzyn" od pracy semestralnej Krashana = wyjatkowo naiwny koles. Pewnie przeciez juz Krashana mial okazje poznac na wczesniejszych latach studiow i juz zdazyl sobie wyrobic opinie na temat jego "solidnosci". Kto o zdrowych zmyslach w tych warunkach by uwierzyl, ze Krashan odda te polowke dolara?
-Maniek Koniuszko = IQ ostrygi, narkoman, leser, amator komunistycznej prasy, itd... :P

Moze chodzilo o wysmianie komunistycznego systemu szkolnictwa?


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#6 17-04-2008 04:25:49

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

A może być i tak... Najlepsza jest ta wielowarstwowość i to dopiero świadczy o klasie twórców :)
Dziękuję towarzyszowi Belonowi za dobre słowo, ale to wynika z mojej troski o dobro sprawy. ;)

Ostatnio edytowany przez Pleban (17-04-2008 04:35:08)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#7 17-04-2008 08:08:56

Mietek_Żytkiewicz
Zbanowany
Od: Piaseczno
Zarejestrowany: 20-03-2008
Posty: 13

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Może Barei chodziło nie o Syjam, tylko o Syjon!


PS. Naprawdę nazywam się Jacek Hryniewicz

Offline

 

#8 17-04-2008 12:11:04

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

eee Syjam, to dawna nazwa Tajlandii


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

#9 17-04-2008 13:08:21

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Coś podobnego, kolega Mietek_Żytkiewicz się jak gdyby nigdy nic ozwał! :P

Offline

 

#10 17-04-2008 14:25:37

sabina93
Użytkownik
Od: Przemyśl
Zarejestrowany: 26-01-2008
Posty: 130
WWW

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

A co z jego zapowiedzianym nagraniem ;)???

Ostatnio edytowany przez sabina93 (17-04-2008 14:25:51)


-Jeszcze,jeszcze!!
-Wypije taki ze 3 butelki bełtu i jeszcze mu mało :D!!!
http://s11.battleknight.onet.pl/index.p … f=NDk5NzQ=

Offline

 

#11 17-04-2008 16:01:45

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Inspektor Belon :

Moze chodzilo o wysmianie komunistycznego systemu szkolnictwa?

Po zastanowieniu: raczej o propagandę, którą w szkołach i na uczelniach wciskali. ZMP i te klimaty. Sam system takich znowu matołów nie produkował.
- Koniuszko: z bogatego domu, o nic nie musiał się martwić, więc co mu zależy? Płynie z prądem, bo tak wygodniej.
- Wiesio: inteligentny inaczej, ale raczej z domu, nie ze szkoły. Tacy też się zdarzali.
- Krashan: cudzoziemiec, więc wali wszystko i interesuje go tylko kasa. Z tego co zaobserwowałem to i dzisiaj cudzoziemcy w Polsce to straszne cwaniaki (generalnie oczywiście).
- Murzyn Krashana: moim zdaniem jedyny normalny. Zaryzykuję, że nawet z opozycji. Poza układami, wierzy w ideały i w ludzi, i dlatego daje się łatwo zrobić.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#12 18-04-2008 23:53:40

Mietek_Żytkiewicz
Zbanowany
Od: Piaseczno
Zarejestrowany: 20-03-2008
Posty: 13

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Chodzi o to, że ten chłopak zrobił z siebie frajera, po tym jak wykonał pracę dla Kraszana i nic w zamian nie dostał.


PS. Naprawdę nazywam się Jacek Hryniewicz

Offline

 

#13 18-04-2008 23:56:07

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Chodzi o to że to ty chciałeś zrobić frajerów z nas - i jeszcze masz czelność  się tu pokazywać :]

Offline

 

#14 18-04-2008 23:57:44

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Chodzi o tezę, która powstała, że to szkoła z nich robi nieudaczników i cwaniaków. A ja twierdzę, że oni już tacy są.


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#15 19-04-2008 00:02:42

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

To była osobista uwaga do mitomana :D
A zwalanie winy na szkołę to bzdura - wszyscy chodzą przecięż to jednej szkoły i jakoś nie wszyscy wyrastają na bandziorów :)
.

Ostatnio edytowany przez Jordan (19-04-2008 00:03:00)

Offline

 

#16 19-04-2008 01:55:34

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Spoko, ja odpowiedziałem jemu. Zamieszanie... :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#17 09-09-2008 05:06:17

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Jeszcze raz odc. "Warszawski łącznik" i scena z zamkniętymi panienkami. Jak się tak dobrze przyjrzeć, to właściwie tylko aktorki grające "córy Koryntu" wyglądają jak prostytutki. Tło dla nich tworzą jakieś młode dziewczyny, które wyglądają jakby przed chwilą zgarnięto je do filmu sprzed np. akademika. Wydaje mi się nawet, że są tak samo ubrane :) W ogóle ta ich cela wygląda jak zaplecze sklepu spożywczego, czy innego supersamu. Może te panie to personel? :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#18 09-09-2008 20:03:00

lee
Użytkownik
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 7

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Ja od razu złapałem, że za pojedńczym butem marki salamander kryje się Kraszan. Było to dosc czytelne przeciez.

Offline

 

#19 10-09-2008 01:34:40

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

tak w ogole to jest tam np. aktorka ktora gra tez pielegniarke przyjmujaca Michalika i Lesiaka do szpitala a potem wzrusza sie czytajac ksiazke :-)


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#20 10-09-2008 05:43:02

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

W którym momencie? Bo widziałem tylko bardzo podobną :)


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 
  • Indeks
  •  » Ciekawostki
  •  » W jednym bucie przez pół Polski, czyli klątwa profesjonalistek :)

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson