Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 09-01-2009 21:06:35

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

Witam. Mam do was prośbę dotyczącą radiotelefonów w 1313 i centrali. Chodzi mi o nazwy tych urządzeń, czy da się jakoś popodłączać tak żeby była radiostacja w domu i w samochodzie i żeby to działało, bo chciałbym mieć wszystko w swojej replice co w zmiennikach i działające i gdzie to można kupić.


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

#2 09-01-2009 21:49:03

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

Też się na tym za bardzo nie znam, ale to musiał być sprzęt UNITRY. :)


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#3 09-01-2009 22:19:56

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

Trzeba ustalić coś: czy to ma służyć tylko za dekorację, czy również do gadania? Bo jak do gadania to niestety potrzebne są odpowiednie pozwolenia (no chyba, że się zadowolisz zwykłym radiem CB, co w sumie też takie głupie nie jest).

Ewentualnie musiałbyś zrobić sobię licencję krótkofalowca i wtedy byś mógł gadać na dużej ilości pasm i z różnorodnego sprzętu przestrojonego na adekwatne częstotliwości.

Co do radyjek używanych w serialu, niestety nigdzie nie było ich widać. Ale taxi wtedy korzystały ze sprzętu jedynie słusznej rodzimej marki Unitra/Radmor. Wrzuć sobie hasło "Radmor" w rubryce "Radiokomunikacja" na Allegro i troche tego powinno wyskoczyć. Dizajn i komfort użytkowania nie powalają, ale wbrew pozorom to był całkiem niezły sprzęt. Pod względem czułości i selektywności odbiornika walił na łeb niektóre dzisiejsze wynalazki made in China.


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#4 09-01-2009 22:22:50

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

Re: RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

No ja myślałem żeby normalnie gadać przez ten sprzęt ale nie chcę się bawić w załatwianie pozwoleń więc tylko radiotelefon na ozdobę do samochodu, a głównie chodzi mi tutaj o mikrofon.


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

#5 09-01-2009 23:42:50

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

No to jak ma być na ozdobę to kup jakiś mikrofon i go przyczep na sztukę.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#6 10-01-2009 12:35:00

Stasiek
Użytkownik
Od: WŁODAWA
Zarejestrowany: 11-01-2007
Posty: 192

Re: RADIOTELEFONY W CENTRALI I WE FIACIE

No dobra ale radiotelefon też kupię. A jaką nazwę może mieć ten mikrofon( typ model)?


To nie ser, to kiełbasa.Święta krowa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson